تبلیغات

رئیس سازمان سینمایی و همسرش در شهر موش ها ! (+عکس)

رئیس سازمان سینمایی و همسرش در شهر موش ها ! (+عکس)
حجت‌الله ایوبی در فضای صمیمی از پشت صحنه پروژه فیلم سینمایی «شهر موش‌ها 2» بازدید کرد و در جریان ساخت این پروژه بزرگ سینمای کودک قرار گرفتند.

 

  رییس سازمان سینمایی که به همراه همسرش جمعه 4 بهمن ماه به پشت‌صحنه‌ی یک فیلم سینمایی رفت، در ابتدای ورود به دکور اصلی «شهر موش‌ها» با استقبال علی سرتیپی و منیژه حکمت (تهیه‌کنندگان) روبرو شدند و پس از آن با حضور در پشت صحنه و اتاق کارگردانی با مرضیه برومند به گفت‌وگو نشستند.

رئیس سازمان سینمایی و همسرش در شهر موش ها ! (+عکس)

 

 

مرضیه برومند: «شهرموشها» کار بسیار سختی است

 

مرضیه برومند (کارگردان) در ابتدای سخنانش به رییس سازمان سینمایی خوش‌آمد گفت و درباره پروژه «شهر موش‌ها 2»گفت: «شهر موش‌ها» به لحاظ تولید‌، کارگردانی‌، عروسک‌گردانی و … کار بسیار سختی است. من سی سال فرار کردم که دوباره در این دام نیفتم اما خانم حکمت کوتاه نیامد و بالاخره وارد تولید شهر موش‌ها شدیم.

 

وی ادامه داد: نکته مهم درباره‌ی «شهر موش‌ها» این است که چند نسل با آن خاطره دارند و اگر کمی حواس‌مان نباشد،‌ آن خاطره خدشه‌دار می‌شود و همین موضوع هم کارمان را خیلی سخت کرده است به همین دلیل سعی می‌کنیم کار را با دقت جلو ببریم.

 

کارگردان «شهر موش‌ها2» با ابراز امیدواری از اینکه این فیلم سرآغازی برای تربیت نیروهای متخصص در سینمای عروسکی باشد، گفت: یک نکته جالب در «شهر موش‌ها2» این است که ما در این فیلم تنها 20 عروسک‌گردان متبحر داریم اما گاهی تا 100 عروسک‌گردان در فیلم استفاده می‌شوند و به همین دلیل هم دائم در حال آموزش نیروها هستیم.

 

به گزارش ایسنا،‌ در ادامه مرضیه برومند صحنه‌ای از «شهر موش‌ها2» را در مقابل ایوبی و تیم همراه او (محمد احسانی،محمد حیدری، مجید مسچی) کارگردانی کرد و مورد تشویق رئیس سازمان سینمایی قرار گرفت.

رئیس سازمان سینمایی و همسرش در شهر موش ها ! (+عکس)

 

 

ایوبی: امیدواریم موش‌های شما به داد ما برسند

 

در ادامه ایوبی ضمن تشکر از مرضیه برومند‌، علی سرتیپی و منیژه حکمت برای توجه ویژه به سینمای کودک به شوخی گفت: همه ما امیدواریم که این موش‌های شما به داد ما برسند.

 

وی سپس آخرین وضعیت پروژه را از مرضیه برومند جویا شد.

 

فیلمبرداری تا شب عید امیدواریم تمام شود

 

برومند در پاسخ به پرسش ایوبی درباره میزان باقی‌مانده از فیلمبرداری «شهر موش‌ها2» اظهار کرد: امیدواریم فیلمبرداری تا شب عید به پایان برسد اما فکر می‌کنم با توجه برنامه‌ریزی‌هایمان باید حدود 40 دقیقه دیگر فیلمبرداری کنیم تا دست تدوین‌گرمان باز باشد، در هر صورت فیلمنامه «شهر موش‌ها»، فیلمنامه خیلی غنی‌ای است و من اصلا دلم نمی‌آید چیزی را از آن حذف کنم، در کل امیدوارم که بتوانیم «شهر‌ موش‌ها2» را بر روی 100 دقیقه ببندیم.

 

وی ادامه داد: تا اینجای کار خیلی سخت کار کرده‌ایم و خدا را شکر از نتیجه راضی هستم. در دنیا فیلم هایی مانند «شهر موش‌ها» که این طور عروسک‌گردانی زنده داشته باشد، کم اتفاق می‌افتد. در هر صورت فکر می‌کنم تا پایان پروژه مشکلی نداشته باشیم و اگر همینطور جلو برویم به عقیده من «شهر موش‌ها» می‌تواند نه تنها در ایران بلکه در دنیا کار ویژه‌ای محسوب شود.

 

 

نه در شعار بلکه در عمل فکری به حال بچه‌ها کنید

 

مرضیه برومند سپس با بیان اینکه خیلی گله‌ها و درد و دل‌ها درباره سینمای کودک دارد‌ خطاب به ایوبی گفت: امیدوارم شرایطی پیش بیاید که نه در شعار بلکه در عمل واقعا فکری به حال بچه‌ها کنیم. من اصلا ناراحت نمی‌شوم که بچه‌هایمان انیمیشن خارجی ببینند اما یادمان باشد که نمی‌توان بدون سلاح با تهاجم فرهنگی مقابله کرد.

 

وی با اشاره به شرایط امروز تلویزیون و فیلم‌ها و برنامه‌های کودک‌اش عنوان کرد: فکر می‌کنم فاتحه‌ی تلویزیون در این زمینه خوانده شده است چون سخیف‌ترین آثار را برای کودکان می‌سازند و همین موضوع هم باعث شده است، بچه‌ها فیلم‌های بزرگ‌ترها را ببینند و در ادامه جامعه‌مان روز به روز بداخلاق‌تر و عبوس‌تر می‌شود.

رئیس سازمان سینمایی و همسرش در شهر موش ها ! (+عکس)

 

آقای ایوبی دل پردردی داریم

 

برومند سپس در پایان سخنانش خطاب به ایوبی گفت: ما دل پردردی داریم. بعضی وقت‌ها می‌گویند این پروژه آخرین کار من است اما می‌دانم که اگر برای حرفه‌ام و رفتارهایی که در آن صورت می‌گیرد دلگرم باشم‌، نمی‌توانم کنار بنشینم.

 

ایوبی: دغدغه‌ی شما،دغدغه‌ی ما هم هست

 

سپس ایوبی در پاسخ به سخنان مرضیه برومند درباره سینمای کودک گفت:این دغدغه شما ، دغدغه‌ی دولت و ملت نیز هست و به همین دلیل هم هر دو با شما همراهی می‌کنند.

 

وی افزود: پروژه «شهر موش‌ها2 » کار دشواری است اما مطمئنم که نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت. به سهم خودم تاکید می‌کنم که هر کار و کمکی که از دستمان بربیاید،‌ دریغ نخواهیم کرد چون ما همیشه نگران سینمای کودک و وضعیت آن هستیم.

 

حضور رئیس سازمان سینمایی روبروی رستوران کپل‌خان

 

به گزارش ایسنا‌، حجت‌الله ایوبی و تیم همراه وی در ادامه از لوکیشن‌های اصلی «شهر موش‌ها» که در کارگاهی وسیع توسط محسن شاه‌ابراهیمی ساخته شده بود دیدن کردند و منیژه حکمت و علی سرتیپی نیز جزییات دکورها را به آنها توضیح می‌دادند.

 

طبق مشاهده خبرنگار ایسنا،این لوکیشن آنقدر با جزئیات طراحی شده بود که نظر ایوبی و سایر همراهان وی را جلب کرده بود به عنوان مثال رستوران کپل‌خان‌، مزون دوموش ‌، موش‌نما‌(سینمای موش‌ها)، شفا موش‌خانه‌، اداره کل ژاندار موشی،‌ کافی‌شاپ کپل‌خان و… تنها بخش‌هایی از لوکیشن ظریف ‌، دقیق و زیبای شهر موش‌ها2 بود که طراحی کوچکترین بخش‌های آن با دقت انجام شده بود.

رئیس سازمان سینمایی و همسرش در شهر موش ها ! (+عکس)

 

منیژه حکمت: شهرموشها آلودگی ندارد

 

در ادامه‌ی بازدید، منیژه حکمت درباره این لوکیشن به رییس سازمان سینمایی توضیحاتی داد و گفت:«شهر موش‌ها‌»، شهری است که آلودگی ندارد و محیط زیست در آن رعایت می‌شود. همچنین تمام موارد فرهنگی از جمله سینما‌،کتاب‌فروشی و … در آن رعایت شده است.

 

وی ادامه داد: واقعا تیم درجه یکی که کنار ما کار می‌کنند‌، بزرگترین شانس من بودند. همچنین خانم برومند در این فیلم اتفاقاتی را رقم زده‌اند که باعث می‌شود قطعا شهر موش‌ها ماندگار شوند. جالب است که بدانیم او در یک پلان با جابه جا کردن حتی یک پارچه هم می‌تواند باعث خلق یک تصویر جالب شود، خانم برومند برای سینمای ایران یک غنیمت هستند.

 

تهیه کننده «شهر موش‌ها2» در پایان سخنانش از علی سرتیپی‌ به عنوان تهیه‌کننده دیگر این پروژه تشکر کرد و گفت: واقعا اگر پشتیبانی آقای سرتیپی را نداشتیم،،نمی‌توانستیم پروژه را جلو ببریم. همین دلگرمی هم باعث شده که روی فیلمنامه «شهر موش‌ها3» کار کنیم. باید از همین الان بگویم که آن فیلمنامه هم خیلی جذاب است و حتما بچه‌ها خوششان می‌آید.

 

در ادامه‌، حجت‌الله ایوبی خطاب به مجید مسچی (مدیرعامل موسسه سینما شهر) گفت: آقای مسچی «شهر موش‌ها» سینما هم دارد‌، حتما برای دیجیتال شدن آن اقدام کنید.

 

رئیس سازمان سینمایی سپس ضمن تشکر از عوامل این پروژه سینمایی خطاب به آنها گفت: فضای فیلم و لوکیشن خیلی زیبا و با نشاط است و مطمئنم که بچه‌ها از دیدن آن لذت می‌برند. با این شرایط مطمئنا مردم با چهره خندان و خوشحال پس از دیدن «شهر موش‌ها2» از سینما خارج می‌شوند،بابت تمام این زحمات و سختی کارتان از شما تشکر کنم.

 

معاون وزیر ارشاد در پایان بازدید از پشت صحنه «شهر موش‌ها2» با تمام عوامل این پروژه سینمایی عکس یادگاری گرفت و پس از آن نیز مهمان آنها در ضیافت نهار بود.

 

به گزارش ایسنا‌، رئیس سازمان سینمایی را محمد احسانی(معاون آثار و سرپرست معاونت فعالیت‌های سازمان سینمایی)،‌ محمد حیدری( مشاور وی)،‌ مسچی (مدیرعامل موسسه سینماشهر) دکتر خسرونشان … همراهی می‌کردند.

 

«شهر موش‌ها2» اکنون در مرحله فیلمبرداری در دکور اصلی شهر است که در یکی از سوله‌های بوستان «ولایت» توسط محسن شاه ابراهیمی ساخته شده است.

 

ایسنا،

تبلیغات