تبلیغات

چند نکته درباره پوشیدن لباس سفید

 

چند نکته درباره پوشیدن لباس سفید

فوت و فن- همشهری امارات:
فكر می‌كنید چرا رنگ سفید در تمام طول سال جزو رنگ‌های محبوب در پوشیدن لباس به شمار می‌آید؟!
در لباس‌های سفید آرامش و تازگی وجود دارد كه آنها را شیك می‌سازد! این عقیده طراحان مد و لباس است. به خصوص اگر این رنگ در روزهای گرمای سال پوشیده شود شیك‌تر هم جلوه خواهد كرد.

 

هرچه دمای هوا بالاتر می‌رود پوشنده لباس سفید آرام و خونسرد به نظر می‌رسد. بهتر است نگاهی به بعضی از اصول پایه، در پوشیدن لباس‌های سفید بیندازیم، یكی دو نكته برای یادآوری اینكه چه وقت باید لباس سفید پوشید وجود دارد:

 

1- مراقب باشید كه كجا لباس سفید می‌پوشید:
از آنجایی كه سفید نور را منعكس می‌كند و هرچیزی كه در زیر آن قرارداشته باشد را بزرگتر جلوه می‌دهد، پارچه سفید را برای هر لباسی استفاده نكنید زیرا آن بخش‌هایی از بدن شما كه بزرگ هستند را بزرگتر جلوه می‌دهد. در عوض می‌توانید لباس سفید را برای بخش‌هایی از بدن كه كوچك هستند استفاده كنید تا عیب‌های بدنتان پوشیده شود.

 

2- از لباس كشباف سفید چشم بپوشید:
اگر شما یك پرستار، تازه عروس، یا حتی یك كودك زیر پنج سال هستید، لباس كشباف سفید را به گوشه كمد لباس‌هایتان بفرستید؛ این لباس شما را ریز، كوچك و حتی كوتاه‌تر نشان می‌دهد.

 

3- در مورد پوشیدن كفش‌های سفید دوباره فكركنید:
كفش‌های سفید جیغ می‌زنند: بهار و تابستان! شاید به همین دلیل است كه خرید كفش‌های سفید در فصول گرم متداول‌تر است. اما از آنجایی كه كفش‌های سفید پاهایتان را بزرگتر نشان‌می‌دهند و همچنین می‌توانند بلندای پایتان را كوتاه‌تر جلوه دهند؛ شما با پوشیدن آنها كوتاه قدتر به نظر می‌آیید، پس بهتر است برای رسیدن به اهداف خیالی‌تان انتخاب بهتری داشته باشید و در جست‌وجوی مدل و رنگ كفشی باشید كه پاهای شما را باریك و كشیده نشان دهد.

 

4- برای مهمانی عروسی سفید نپوشید:
اگر شما عروس هستید یا مهمانی عروسی متعلق به شماست سفید بپوشید، ‌در غیر این صورت سعی نكنید لباس سفید یك دست را برای مهمانی شب انتخاب كنید. سعی نكنید با عروس كه بزرگترین روز زندگی‌اش است رقابت كنید.

 

با تمام این تفاسیر، اگر شما هیچ رنگ دیگری را دوست ندارید و فقط سفید به شما می‌آید و تنها رنگ انتخابی شما است، سعی كنید از رنگ كرم نزدیك به سفید، به جای رنگ سفید عاجی، پوست تخم‌مرغی یا صدفی استفاده كنید. پس ناامید نشوید و سایه‌ای دیگر از رنگ سفید را به جای سفید خالص امتحان كنید.

دقت كنید كه پوشیدن رنگ سفید بهترین راه برای شیك به نظر رسیدن، آرامش داشتن و لذت بردن از هوای گرم است. اگر این اصول را به‌كار ببرید، وقتی لباس می‌پوشید، حتما آرام و البته زیبا به نظر خواهید آمد

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

a