تبلیغات

غذا های ساده در 20 دقیقه (2)

غذا های ساده در 20 دقیقه (2)
این غذاهای بسیار خوشمزه و سالم و بسیار مقوی، بسیار ساده تهیه می‌شوند و شما می‌توانید به عنوان غذایی سبک و سریع در شب‌ها برای شامتان تهیه ببینید.
غذایی به سبک یونانی
 
 

برای تهیه این غذای خوشمزه مدیترانه‌ای به نان، جوجه، پنیر فتا، پیاز قرمز‍، زیتون و سس مخصوص سالاد یونانی نیاز دارید.

آماده سازی: 150 دقیقه

زمان پخت: 4 دقیقه برای هر تکه نان

مواد لازم برای 4 نفر:

·روغن

·نان تورتیلا 20 سانتی متر هر قسمت و یا هر نان دیگر

1 فنجان مرغ خرد شده سرخ شده

·نصف فنجان پنیر فتا

1/4 فنجان پیاز قرمز خلال شده

1/4 فنجان گوجه فرنگی تزئینی از وسط به دو نیم شده

4/1 فنجان زیتون برش خرده

2 قاشق سوپخوری برگ‌های جعفری

1 قاشق سوپخوری برگ‌های پونه کوهی

1/4 فنجان سس سالاد یونانی

طرز تهیه:

یک طرف نان را به روغن آغشته کنید، آنها را از طرفی که روغن زده‌اید روی یک تخته برش یا کاغذ مومی قرار دهید. جوجه‌ها، پنیر فتا، پیاز قرمز و گوجه فرنگی و زیتونها و جعفری و پونه را روی نان بریزید سس را هم اضافه کنید در صورت در دسترس نبودن سس یونانی از سویا سس یا سس دلخواه دیگر می‌‌‌توانید استفاده کنید. نان را از وسط تا کنید و آن را به نرمی پرس کنید.
یک ماهی تابه را روی حرارت ملایم برای یک دقیقه قرار دهید. هر دو قسمت نان را برای 4 الی 6 دقیقه یا هر وقت که قهوه‌ای شد با حرارت ملایم سرخ کنید. هر نان را به 3 گوه تقسیم کنید و در بشقاب‌های سرو قرار دهید.
 

خوراک ژامبون گوشت یا گوشت پرنمک و تخم مرغ:
 
این دستور العمل بسیار مطلوب است برای یک شام عالی در آخر هفته که تشکیل شده است از یک تکه گوشت پرنمک یا ژامبون گوشت، ریحان، تخم مرغ پخته که روی یک نان تست قرار می‌‌‌گیرند.

از ابتدا تا انتها: 20 دقیقه

مواد لازم برای 4 نفر:

6 عدد تخم مرغ

8 تکه ژامبون گوشت یا گوشت پر نمک سرخ شده

·نصف فنجان مایونز

2 قاشق چای خوری خردل

12 تا 16 عدد برگ سبز ریحان

8 عدد نان تست یا هر نان دلخواه دیگر

طرز تهیه:

تخم مرغ‌ها را درون قابلمه قرار دهید و آب کنید تا جوش بیاید با حرارت بالا بعد از 6 دقیقه 2 تخم مرغ را خارج کنید و در آب سرد قرار دهید پوست بکنید و در گوشه‌ای قرار دهید. اجازه دهید بقیه تخم مرغ‌ها در آب داغ برای 4 دقیقه باقی بماند. سپس در آب سرد قرار دهید. تخم مرغ‌های 10 دقیقه‌ای را از پوست جدا کنید و درشت درشت خرد کنید.

در ضمن در یک ماهی تابه ژامبون‌ها یا گوشت را سرخ کنید تا برشته شود و آن‌ها را فلفل بزنید، نان‌ها را هم در ماهی تابه برشته کنید و در کاسه‌ای سس مایونز را با خردل آمیخته کنید.
روی یک طرف نان ریحان‌ها را ریخته تخم مرغ‌های خرد شده را هم اضافه کنید، تخم مرغ‌های 6 دقیقه‌ای را از وسط نصف کنید و در روی هر ساندویچ سس را زده و ژامبونها و تخم مرغ‌های نصفه را قرار دهید و نصف دیگر نان را روی آن بگذارید.

سیمرغ

تبلیغات