تبلیغات

استخدام سیگاری‏ها در دولت ممنوع شد

مجموعه : جامعه و سیاست
بر این اساس ، استخدام داوطلبانی که صرفاً دارای اعتیاد به مواد مخدر، الکل و دخانیات می‌باشند ممنوع است.
هیئت وزیران در جهت اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری ، تصویب کرد که بر اساس آن در جهت سنجش سلامت داوطلبان استخدام در دستگاههای اجرایی، ‌بکارگیری داوطلبان دارای اعتیاد به دخانیات ممنوع است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک بنا به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری، آیین نامه اجرایی بند (ز) ماده (42) قانون مدیریت خدمات کشوری را تصویب کردند که بر اساس آن دستگاه‌های اجرایی موظفند سلامت جسمانی و روانی داوطلبان استخدام را برای استخدام در پست مورد نظر مورد سنجش قرار دهند.

بر این اساس ، استخدام داوطلبانی که صرفاً دارای اعتیاد به مواد مخدر، الکل و دخانیات می‌باشند ممنوع است.

این آیین نامه تصریح کرده است که دستگاه‌های اجرایی می توانند صلاحیت و توانایی انجام کار داوطلبانی که برای آن استخدام می شوند از طریق آزمون علمی،‌مصاحبه تخصصی و معاینات پزشکی احراز کنند.

بر این اساس ، در صورت بروز مشکل و اعتراض داوطلبان استخدام، مرجع نهایی رسیدگی به توانایی جسمی و روانی انجام کار، شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مربوط است.

بر اساس این آیین نامه، استخدام جانبازان و معلولان به شرط آنکه به تشخیص بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان بهزیستی کشور ( حسب مورد)، جانبازی و معلولیت مانع از ماموریت کاری آنها نباشد بلامانع است.

a