تبلیغات

آدرسهای اینترنتی در حال تمام شدن هستند

مجموعه : دنیای آنلاین
وحشت نکنید اما آدرسهای اینترنتی در حال اتمام است.

به گزارش سی ان ان، نه آدرسهای اینترنتی بلکه آی پی آدرس های اینترنتی است که رو به اتمام است. به گفته کارشناسان در کمتر از یک سال آینده ادرسهای اینترنتی که به صورت شماره های آی پی هستند تمام می شوند و کاربران به شکل کنونی قادر به استفاده از آن نخواهند بود.

گفتنی است هر وسیله سخت افزاری یک آی پی یا شماره یونیک و بی همتا دارد که هنگام اتصال به اینترنت قابل شناسایی و ورود و خروج است. به نوشته سایت ریدرایت وب، ابزارهای بسیار زیادی وارد بازار شده و می شوند و بیم آن می رود که آی پی ها به اندازه کافی وجود نداشته باشد که این ابزار از طریق آنها به اینترنت متصل شوند.

ریچارد مک مانوس توسعه فناوری هایی مانند آر.اف.آی.دی ، حسگرهای جدید دیتا، گرید های هوشمند و ابزارهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف و تلفن های همراه و هوشمند را از جمله این ابزار می داند. اما به گفته وی دلیل عمده افزایش بی سابقه تلفن های همراه متصل به اینترنت است که تقریبا بازار را اشباع نموده است.

تحت پروتکل های موجود آی پی نسخه چهار با 32 بیت دیتا (متعلق به دهه 1980) می توان از 4 میلیارد آی پی برای انواع ابزارهای الکترونیکی و رایانه ای بهره جست که مطابق پیش بینی ها تا انتهای سال میلادی 2010 به پایان می رسد. مطابق نوشته موجود در ریدرایت وب تنها 343 روز به این تاریخ باقی مانده است. تنها 6 درصد از آی پی نسخه چهار باقی مانده و در حال حاضر مخابرات در بسیاری از کشورها از نسخه محدود چهار به روی نسخه جدید شش سوئیچ کرده اند.

گوگل و فیس بوک جزو شرکتهای بزرگ اینترنتی هستند که قرار است بزودی روی نسخه جدید سوئیچ کنند. البته این کار از نظر فنی وقت گیر و دردسر ساز نیز هست.

آی پی نسخه شش نیز تا 10 سال قابل دسترسی خواهد بود و البته از طریق تکنیکهایی مانند NAT می توان چندین ابزار را روی یک ای پی منتقل کرد که این نیز به عنوان چاره جویی در نظر گرفته شده است.

 
a