تبلیغات

ارسال سیگارهای مشکوک به سازمان ‌انرژی ‌اتمی

مجموعه : پزشکی و سلامت
شركت دخانیات ایران نمونه‌های مختلفی از سیگارهای قاچاق شده به كشور را برای بررسی احتمال وجود اورانیوم ضعیف شده در توتون آن‌ها به سازمان انرژی اتمی برای تست ارسال می‌كند.
یك كارشناس صنعت دخانیات با اعلام خبر بالا توضیح داد: رژیم صهیونیسی اخیرا از شركت صنایع دخانی فیلیپ موریس به دلیل صادرات سیگارهای آلوده به پولونیوم (رادیو اكتیو ضعیف شده) به این رژیم شكایت كرده است و گفته می‌شود توتون‌های به‌كار رفته در سیگارهای تولیدی شركت فیلیپ موریس در زمین‌هایی كشت شده‌اند كه آلوده به اورانیوم ضعیف شده بوده‌اند.
وی افزود: از سوی دیگر جان مك كین – سناتور جمهوری خواه و نامزد سابق ریاست جمهوری آمریكا – نیز یك بار گفته بود كه ما باید از طریق سیگارهای آمریكایی، مرگ را برای ایرانیان ارسال كنیم.
او خاطرنشان كرد: با در نظر گفتن جمیع جهات شركت دخانیات ایران تصمیم گرفت تا نمونه‌های مختلفی از سیگارهای قاچاق شده به كشور را به سازمان انرژی اتمی ایران ارسال كند تا احتمال وجود اورانیوم ضعیف شده در این نمونه به طور دقیق بررسی شود.
این كارشناس صنعت دخانیات اظهار داشت: البته تاكنون گزارشی مبنی بر وجود اورانیوم ضعیف شده در سیگارهای قاچاق شده به كشورمان ارایه نشده است.
وی تاكید كرد: زمانی كه شركت فیلیپ موریس حتی به رژیم صهیونیستی به عنوان شریك خود نیز رحم نمی‌كند، چه تضمینی وجود دارد كه این شركت سیگارهای آلوده خود را به ایران صادر نكند؟
گفتنی است، در سال 2000 میلادی نیز رژیم صهیونیستی چند شركت صنایع دخانی از جمله فیلیپ موریس را به صادرات سیگارهای آلوده به رادیواكتیو ضعیف شده به این رژیم متهم كرده و خواستار دریافت غرامت 8 میلیارد دلاری از این شركت‌ها شده بود.
گفتنی است، هفته گذشته در بازدید سعید مرتضوی – رییس ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز – از شركت دخانیات ایران اعلام شد كه تیم مشتركی با حضور بازرسی اصناف و شركت دخانیات به منظور كنترل بازار سیگار تشكیل و كار این تیم از ابتدای تیر ماه آغاز شده و اولویت آن برخورد با عرضه سیگار مارلبورو در بازار است.
از سوی دیگر حسین طلا – مدیرعامل شركت دخانیات ایران – نیز تصریح كرد كه مجوزی برای تولید یا واردات سیگار مارلبورو صادر نشده است.
وی با اشاره به این‌كه حاضر نیستیم قسمتی از درآمد خود را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دهیم، عنوان كرده بود كه وقتی مجوزی برای تولید سیگار مارلبورو داده نمی‌شود، نباید هیچ نوع از این سیگار نیز در فروشگاه‌ها عرضه شود.
گفتنی است، شركت دخانی چندملیتی فیلیپ موریس تولیدكننده سیگارهایی مانند مارلبورو و مریت بوده و دارای چهار بازار اصلی اتحادیه اروپا، شرق اروپا و خاورمیانه و آفریقا، آسیا و آمریكای لاتین و كاناداست. محصولات تولیدی این شركت در نزدیك به 160 كشور جهان به فروش می‌رسد.
مسوولان ایرانی، شركت فیلیپ موریس را وابسته به صهیونیست‌ها دانسته و از هرگونه همكاری با این شركت دخانی خودداری می‌كنند. شركت فیلیپ موریس تاكنون به دلیل انجام اقدامات غیرقانونی مختلف مانند نقض قوانین مربوط به كار كودكان، قاچاق سیگار و تولید محصولات غیراستاندارد و آلوده میلیاردها دلار در سراسر جهان جریمه شده است
 
 

تبلیغات