تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

سرآشپز آمریکایی از تجربه حضور در ایران می گوید + عکس

مجموعه : مجله خبری
سرآشپز آمریکایی از تجربه حضور در ایران می گوید + عکس

حضور سرآشپز امریکایی در ایران و تجربه های خواندنی و جالب او از کشورمان ایران.

 

آنتونی بوردن سرآشپز ، نویسنده و مجری مشهور آمریکایی در مصاحبه با برنامه ” جی پی اس شو” فرید زکریا از تجریه حضور خود در ایران به عنوان تجربه ای فوق العاده و الهام بخش یاد کرد.

 

 

سرآشپز آمریکایی از تجربه حضور در ایران می گوید + عکس

 

به گزارش تکناز بوردن در مصاحبه با فرید زکریا در شبکه سی ان ان سفر خرداد ماه اخیر خود به ایران را تجربه ای باور نکردنی خواند.

 

فرید زکریا از بوردن پرسید: مذاکره کنندگان آمریکایی که با ایران در حال مذاکره اند تا کنون به این کشور سفر نکرده اند، اما شما به ایران سفر کردید ، بوردن در پاسخ گفت:” بله و یک تجربه باور نکردنی بود. آنچه در ایران دیدیم فوق العاده ، الهام بخش و بسیار بسیار متفاوت از آن چیزی بود که درباره این کشور شنیده بودیم یا در اخبار دیده بودیم.

 

بوردن در پاسخ به سوالی درباره شگفت انگیز ترین خاطره خود از سفر به ایران گفت:” وقتی در خیابان ها راه می رفتیم همه از ما می پرسیدند اهل کجا هستید، آمریکا. آیا از غذاهای ایرانی تجربه کرده اید؟ ممنون از اینکه به ایران آمده اید. استقبالی که مردم ایران از ما کردند واقعا باور نکردنی بود و شاید در برخی کشورهای اروپای غربی و متحدان نزدیک آمریکا هم چنین استقبالی کم نظیر باشد.

 

بوردن افزود: یک بار به یک رستوران رفته بودیم. همان شب تولد تهیه کننده برنامه های من بود . وقتی مشتری های رستوران متوجه این قضیه شدند با صدای بلند همگی ” تولدت مبارک ” خواندند و برای او کیک خریدند. این یک ایران بسیار متفاوت بود که من دیدم و با تصور قبلی ام درباره آن بسیار متفاوت بود.

 

حضور بوردن در قهوه خانه ای در اصفهان

سرآشپز آمریکایی از تجربه حضور در ایران می گوید + عکس

 

بوردن بیست سال پیش کار خود را با ظرفشویی در یکی از رستوران های نیویورک آغاز کرد اما هم اکنون سرآشپز یکی از معروف ترین و گران ترین رستوران های محله منهتن نیویورک است.

 

او مجری معروف برنامه “آنتونی بوردن ، مهمان ناخوانده ” است که به معرفی غذاهای سنتی اقصی نقاط جهان می پردازد. بوردن در برنامه خود به کشورهای مختلف سفر می کند و از آشپزی سنتی آنها برنامه تهیه می کند.

 

او در خرداد ماه گذشته سفری به ایران داشت و در قالب این سفر از تهران و اصفهان بازدید کرد.

بوردن به هنگام سفر به ایران و پس از بازگشت به کشورش همواره در مصاحبه های متعدد تجربه حضور خود در ایران را بسیار ماندگار و خاطره انگیز دانسته است.

 

منبع: asriran.com

 

 

تبلیغات