تبلیغات

تبلیغات

سلفی هایی که منجر به مرگ شد + تصاویر

سلفی هایی که منجر به مرگ شد + تصاویر

 

چند وقتی است که کلمه سلفی به دایره لغات ما اضافه شده است. با بهبود کیفیت دوربین جلو تلفنهای هوشمند ، عکس گرفتن از خود ( سلفی ) به یکی از جذابترین کاربردهای تلفنهای همراه تبدیل شده است. تا جایی که کلمه سلفی به عنوان کلمه سال 2013 انتخاب شد.

 

اما انقدر عکس سلفی رایج شده است که برای این که عکسی که می‌گیریم جذابتر شود مجبوریم از عوامل دیگری هم استفاده کنیم. یکی از این راهکارها هیجان و خطر است. افراد زیادی با گرفتن عکسهای خطرناک سعی می‌کنند دیگران را تحت تاثیر قرار بدهند. اما گاهی خود تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

 

چندی پیش جوانی 21 ساله به نام اسکار اوترو آگیلار خواست رنگ و بوی دیگری به سلفی‌هایش بدهد. برای همین یک اسلحه پر را روی سرش گذاشت. ناگهان اسلحه شلیک شد و … متاسفانه اسکار زنده نماند تا آن عکس را در اینستاگرام قرار بدهد.

 

اما داستان در مورد کورتنی سنفورد اینطور نبود. او این عکس را در فیسبوکش گذاشت و به دوستانش گفت که آهنگهای شاد حالم رو خوب میکنه …

 

سلفی هایی که منجر به مرگ شد + تصاویر  

 

این عکس در ساعت 8:33 دقیقه صبح در صفحه شخصی کورتنی آپلود شد. ساعت 8:34 دقیقه پلیسها به سمت محلی که او در حال رانندگی بود رفتند. گزارش درست بود. ماشین کورتنی از جاده خارج شده بود و او در دم جان سپرد.

 

مورد بعدی متاسفانه دو قربانی داشت. زن و شوهری از لهستان بلند می‌شوند و به پرتغال می‌روند تا روی صخره‌های کابو دروکا که به اقیانوس آتلانتیک از خودشان سلفی بگیرند. برای جذابتر شدن عکس به لبه نزدیک می‌شوند تا جایی که سقوط می‌کنند و دو فرزند 5 و شش ساله‌شان را تنها می‌گذارند.

 

سلفی هایی که منجر به مرگ شد + تصاویر  

 

 

یکی از تلخترین سلفی های لیست ما متعلق به جیمز کرولت است که چند لحظه قبل از خورده شدن توسط کوسه ثبت شده است. آن هم در ماه عسل!

 

سلفی هایی که منجر به مرگ شد + تصاویر  

 

 

داستان سلفی همیشه به مرگ ختم نمی‌شود. فرانک ژارد کانادایی خیلی سعی کرد تا در نزدیکترین فاصله به قطار بایستد تا سلفیش یکی از هیجان انگیزترین بک گراندهای ممکن را داشته باشد اما آن فکر یک جایی را نکرده بود. لوکوموتیوران!

 

لوکوموتیوران از روی قطار در حال حرکت با لگد توی صورت فرانک می‌زند! در کمال تعجب مغز فرانک روی زمین پخش نشد و حالا او با این ویدیو که 36 میلیون بار بازدید شده است بسیار معروف شده است.

 

سلفی هایی که منجر به مرگ شد + تصاویر  

 

 

البته ما درباره این که این نحوه معروفیت ارزشش را دارد یا نه، قضاوت نمی‌کنیم. همانطوری که درباره کاری که مریک را قضاوت نمی‌کنیم. او عکس زیر را از دختر بسیار بامزه‌اش در فیسبوک گذاشت و از دوستانش خواست او را قضاوت نکنند.

 

او چند لحظه بعد، قبل از خودش، به دخترش شلیک کرد.

 

سلفی هایی که منجر به مرگ شد + تصاویر  

 

منبع : مجله تکناز  

 

تبلیغات