کدام بازی جدولی را نصب کنم؟ امیرزا یا باقلوا!

کدام بازی جدولی را نصب کنم؟ امیرزا یا باقلوا!

علاقه مندان به بازی های که بر پایه حدس کلمات است، در انتخاب نوع بازی جدولی با وسواس عمل می کنند. این عزیزان در بین بازی های متنوع موجود، به دنبال گیمی هستند که ذهن خود را به چالش بکشند. البته آن ها در زمان انتخاب بازی به مسائلی مانند رایگان بودن و امکان نصب روی اندروید یا ios هستند. تیم بلاگ فاوینو طی این مقاله به معرفی بهترین بازی جدولی پرداخته است. مطمئنا پس از مطالعه این مقاله، فرایند انتخاب بازی آسان تر شده و شما با ویژگی بازی های مطرح جدولی آشنا می شوید.

 

بازی باقلوا

افرادی که علاقه مندان به بازی های پازلی و جدولی هستند، بازی باقلوا را از دست نمی دهند. گیمر با تمرکز بسیار کلمه صحیح را از بین حرف های مختلف پیدا کند. بدون شک این بازی جدولی به سبک پازل، انتخاب خوبی برای به چالش کشیدن ذهن خواهد بود.  از مهم ترین ویژگی های بازی باقلوا این است که به راحتی روی گوشی های اندرویدی و ios نصب می شود.  همچنین با وجود قابلیت خرید درون برنامه ای، بازی کردن برای گیمر ها را آسان تر می کند. در هر مرحله از بازی یک جدول با تعدادی حروف قرار دارد.

 

گیمر با استفاده از ان حروف، باید کلمات معنا دار را حدس بزند. البته حدس کلمات جدول های ابتدایی، راحت تر بوده و هر اندازه که شخص در بازی باقلوا پیشروی می کند، به همان اندازه حدس کلمات سخت تر می شود. در چنین شرایطی بلاگ فاوینو به کمک گیمر بازی باقلوا می آید. تیم حرفه ای این بلاگ جواب بازی باقلوا را به صورت مرحله به مرحله، در اختیار گیمر ها قرار داده است تا آن ها در زمان نیاز و قفل شدن ذهن خود هنگام حدس کلمات، از آن استفاده کنند.

 

جواب بازی آمیرزا

بازی استاد میرزا و رقابت آنلاین آمیرزا

از بازی های پر طرفدار جدولی ایرانی، آمیرزا است که نیاز مند دایره واژگان بسیار و ذهن بالای خواهد بود. بازی جدولی آمیرزا به گونه ای طراحی شده است که در یک فضا دایراه ای شکل، چندین حرف کنار هم قرار گرفته و گیمر با کنار هم قرار دادن آن ها، جواب بازی آمیرزا را به شکل درست حدس بزند. تمام کلمات صحیح آن مرحله، از یک سری حروف مشترک تشکیل شده اند که شخص گیمر باید با کنار هم قرار دادن و جابه جا کردن آن حروف، کلمه ها را حدس بزند.

 

گاهی اوقات گیمر یک کلمه درست و معنادار را حدس می زند، اما آن کلمه در بین کلماتی که برای آن مرحله تعیین شده است، قرار ندارد. در چنین شرایطی آن کلمات، امتیاز های را برای گیمر به همراه دارند که هنگام نیاز، می توانند از آن امتیاز برای حدس کلمات در مراحل سخت تر بهره ببرد. در صورتی که گیمر های این بازی به دنبال همه جواب های صحیح هستند، میتوانند از بلاگ فاوینو کمک بگیرند. زیرا جواب بازی آمیرزا به صورت مرحله به مرحله طی یک مقاله جمع آوری شده و در اختیار دوستداران این بازی قرار گرفته است.

 

بازی فندوق

بازی جدولی فندوق مناسب کسانی است که از قدرت بالا ذهنی و سرعت عمل برخوردار هستند. این افراد می توانند با پیدا کردن کلمات درست، لحظات خوشی را برای خود رقم بزنند. همچنین حل معما ها و عبور از مراحل، ذهن قوی گیمر را قوی تر کرده و چالش های جدید را برای او ایجاد می کنند.

همچنین فرد با حل آن معما ها، بر اطلاعات عمومی خود افزوده و دایره واژگان ذهن خود را افزایش می دهد.بازی جدولی فندوق به دلیل سادگی و عدم پیچیدگی، این امکان را برای گیمر فراهم می کند که در هر شرایط زمانی و مکانی به بازی بپردازد.

از اصلی ترین ویژگی های بازی جدولی فندق، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • بازی به صورت آفلاین است.
 • بازی از 100 مرحله تشکیل شده و هر مرحله از آن، دارای چالش های سرگرم کننده ای است.
 • حجم کم بازی فندوق، امکان نصب آن را روی گوشی های با فضای داخلی اندک را فراهم می کند.
 • هر مرحله از نظر چالشی و سطحی، نسبت به مراحل قبلی و بعدی خود متفاوت است.
 • افزایش اطلاعات عمومی به واسطه یادگیری کلمات جدید و تازه

 

بازی شهربانو

طراحان باطی شهربانو براساس جدول های روزنامه های قدیمی طراحی کرده اند. چالش های ساده و در عین حال سخت بازی جدولی شهربانو، اعتیاد آور بوده و در نتیجه گیمر نمی تواند از فکر بازی بیرون بیایید. یک نکته بسیار مهم در رابطه با بازی شهربانو، مناسب بودن آن برای تمام سنین است.

 

به عبارتی دیگر افرادی که توانایی خواندن و نوشتن دارند، می توانند این بازی روی گوشی هوشمند نصب کرده و با بازی کردن این بازی جدولی جذاب، لحظات مفرحی را برای خود به وجود آورند. داستان بازی حول محور شخصیتی به نام شهربانو است.

 

پدربزرگ شهربانو، ارث بزرگی برای او به یادگار گذاشته است؛ البته او برای تصاحب اموال و عتیقه ها، باید معما ها و چالش ها را در بازی طراحی شده است را حل کند. به عبارتی دیگر شرط پدربزرگ برای به دست آوردن عتیقه ها و ارث، حل این معما ها است.

 

گیمر بازی شهربانو باید از اطلاعات عمومی بالایی برخوردار باشد. او در هر مرحله به سوال ها، پاسخ درست داده و آن ها را به صورت صحیح باید تایپ کند تا امتیاز و سکه ان مرحله را کسب کند. یک نکته بسیار مهم درباره این بازی جدولی، عدم امتیاز منفی است.

 

یعنی اگر گیمر پاسخ درست به پرسش ها ندهد، برای او هیچ امتیاز متفی در نظر گرفته نمی شود. اما از مهم ترین ویژگی های بازی شهربانو، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • هزاران معمای خلاقانه و جدید
 • وجود بیشتر از 1200 مرحله جذاب و صد ها ساعت بازی
 • بهره مندی از انواع چالش‌ های تصویری و صوتی
 • استفاده از گرافیک جذاب با تم اصیل ایرانی
 • استفاده از کاراکتر های ایرانی و البته دوست ‌داشتنی
 • استفاده از موسیقی زمینه ایرانی
 • امکان کشف ده‌ ها عتیقه باستانی ایرانی
 • امکان شرکت در چالش ‌های روزانه
 • امکان بازی کردن به صورت آنلاین با دوستان و آشنایان
 • امکان نصب روی تمام انواع تلفن همراه و تبلت
 • جلوگیری از نمایش تبلیغات در بازی آفلاین
 • مناسب برای تمام رده‌ های سنی
 • تقویت حافظه و دایره لغات

 

بازی کلماتیک

بازی جدولی کلماتیک، بسیار شبیه به بازی آمیرزا است. بنابراین علاقه مندان به بازی آمیرزا، می توانند این بازی پازلی را روی تبلت یا گوشی خود نصب کرده و اینگونه ذهن خود را به چالش بکشند. البته میزان سختی و دشواری بازی کلماتیک، بیشتر از بازی آمیرزا بوده و در نتیجه نیاز مند تمرکز بیشتر است.

 

گیمر در این بازی پیدا کردن کلماتی که جزء واژه های مراحل نیست، امتیاز های را کسب می کند. او می تواند از آن امتیاز ها برای حل و حدس کلمات در مراحل سخت تر استفاده کند. گرافیک و طراحی بازی بسیار زیبا بوده و مطمئنا لحظات مفرحی را برای گیمر ایجاد می کند. همچنین وجود 2000 مرحله در بازی جدولی کلماتیک، این امکان را به گیمر می دهد که مراحل دلخواه خود را پیشنهاد داده و بسازد.

 

سوالات متداول

برای پیدا کردن جواب بازی مراحل سخت آمیرزا چیکار کنم؟

در صورتی که به دنبال جواب مراحل سخت بازی آمیرزا هستید، می توانید از بلاگ فاوینو کمک بگیرید. تیم حرفه ای این سایت جواب تمام مراحل را طی یک مقاله جمع آوری کرده و در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

 

بهترین بازی پازلی و جدولی قابل نصب روی آیفون کدومه؟

طراحی بازی باقلوا این امکان را به شما می دهد که آن را روی گوشی های هوشمند آیفون نصب کنید.

برچسب‌ها: