مرگبار ترین شغل های دنیا را بشناسید + عکس

مرگبار ترین شغل های دنیا را بشناسید + عکس

آیا به دنبال شغلی جدید برای خود هستید ؟ ممکن است قبل از انتخاب شغل آینده خود بخواهید به این لیست نگاهی بیاندازید. ده شغل که احتمال مرگ و میر در آنها به نسبت سایر مشاغل، بسیار زیادتر است. رتبه بندی این لیست بر اساس آمار و اطلاعات کشور ایالات متحده آمریکا میباشد و ممکن است در سایر کشور ها متفاوت باشد.

 

مرگبار ترین شغل های دنیا را بشناسید + عکس

ماهیگیران-نسب مرگ ۱۴۲ نفر از هر ۱۰۰٫۰۰۰

به طور معمول صنعت ماهیگیری جزء پر تلفات ترین و خطرناک ترین کارها به حساب میآید. استفاده از تجهیزات و ابزار های سنگین، آب و هوای طوفانی دریا، موج های سرکش، و از همه مهم تر کمبود فضا برای جا به جایی، از خطرات آشکار این شغل بشمار میآید.

 

مرگبار ترین شغل های دنیا را بشناسید + عکس

خلبانان و پرسنل پرواز-نسبت مرگ ۸۸ نفر از هر ۱۰۰٫۰۰۰

بسیاری از مردم فکر میکنند که شغل خلبانی فقط به جا به جا کردن مسافران و وسایل تجاری ختم میشود. در صورتی که خلبان هایی هستند که وظیفه دارند برای ارزیابی خاک یک منطقه، خود را در معرض این گرد و خاک و یا مواد شیمیایی قرار دهند که میتواند بسیار خطرناک باشد. برخی از خلبانان باید در زمین هایی فرود آیند که فاقد باند پرواز است و یا آنقدر نزدیک به سطح زمین پرواز کنند که توسط رادار های دشمن شناسایی نشوند. در سال گذشته ۱۰۱ خلبان جان خود را از دست دادند.

 

مرگبار ترین شغل های دنیا را بشناسید + عکس

کارگران ساختمان-نسبت مرگ ۶۱ نفر از هر ۱۰۰٫۰۰۰

این کارگران زحمت کش هستند که اسکلت ساختمان های جدید، پل ها و سازه های بزرگ در جهان را میسازند. بدیهی است افرادی که این شغل را انتخاب میکنند باید از سلامتی کامل جسمی و ذهنی برخوردار باشند، زیرا یک قدم اشتباه میتوانند آنها را از چندین طبقه به پایین بیاندازد و موجب مرگ شود. حتی با استفاده از بهترین و مجهزترین وسایل ایمنی و وجود قوانین سختگیرانه برای متوقف کردن کار در آب و هوای نامساعد، باز هم آمار مرگ و میر کارگران بسیار زیاد است.

 

مرگبار ترین شغل های دنیا را بشناسید + عکس

چوب بُر ها-نسبت مرگ ۸۱ نفر از هر ۱۰۰٫۰۰۰

کارگران چوب بُری معمولا باید در مکان های سخت و نامناسب به قطع درختان بپردازند. در تپه های مرتفع و با وجود وزش باد شدید که باعث افتادن تنه درخت میشود. علاوه بر این ساعات طولانی کار معمولا باعث خستگی و کاهش سطح هوشیاری میشود و همین مسئله زمینه ساز بروز حوادث مختلف میشود. البته به تازگی شرکت های چوب بُری با بکار گیری وسایل ایمنی مجهز، جان بسیاری از کارگرانشان را نجات داده اند.

 

مرگبار ترین شغل های دنیا را بشناسید + عکس

مامورین شهرداری-نسبت مرگ ۴۲ نفر از هر ۱۰۰٫۰۰۰

مامورین شهرداری یا افرادی که به جمع آوری زباله ها میپردازند، همواره با خطراتی مانند بریده شدن دست ها با شیشه و اشیای برنده دیگر، مسموم شدن با شیرابه های صنعتی و شیمایی، و یا حتی صدمه دیدن در حین ریختن زباله ها در داخل ماشین مخصوص، دست و پنجه نرم میکنند.

 

مرگبار ترین شغل های دنیا را بشناسید + عکس

کشاورزان و دامداران-نسبت مرگ ۳۸ نفر از هر ۱۰۰٫۰۰۰

همیشه در مواقع کار با وسایل و ابزارهای بزرگ در مدت زمان طولانی، احتمال وقوع اتفاق های ناگوار وجود دارد. کسب و کار در مزارع با خانواده های کوچک و کم جمعیت و انجام کارهای تکراری و یکسان برای ساعات طولانی و استفاده از تجهیزات و مواد شیمیایی میتواند بسیار خطرناک باشد. همچنین آموزش های نامناسب و غفلت های لحظه ای و نا آگاهی میتواند خسارات و صدمات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. علاوه بر این در مواقع نعل کردن اسب همیشه احتمال لگد خوردن به جمجمه و صورت وجود خواهد داشت.

 

مرگبار ترین شغل های دنیا را بشناسید + عکس

کارگران پشت بام-نسبت مرگ ۳۵ نفر از هر ۱۰۰٫۰۰۰

بالا رفتن، زانو زدن، خم شدن، حمل تجهیزات سنگین، گرما، باد و ساعات طولانی کار اکثر فعالیت های کارگران پشت بام را تشکیل میدهد. این فشارهای فیزیکی اغلب موجب بی دقتی در کار میشود و کارگران هم همیشه با خود تجهیزات ایمنی به همراه ندارند. وقتی با بی دقتی کار میکنید دچار اشتباه بزرگی شده اید زیرا علاوه بر صدماتی از قبیل شکست استخوان، سوختن با قیر داغ و دیگر خطرات احتمالی، بزرگترین خطر بیش روی شما لیز خوردن و افتادن از نردبان و داربست ها است.

 

مرگبار ترین شغل های دنیا را بشناسید + عکس

مامورین برق-نسبت مرگ ۳۴ نفر از هر ۱۰۰٫۰۰۰

شغل بسیار خطرناکی است. این افراد باید از تیرهای عظیم الجثه به طور عمود بالا روند که و با وجود وسایل ایمنی و ابزارهای محافظ، باز هم تعداد ۳۶ نفر در سال گذشته جان خود را سر این کار از دست دادند.

 

مرگبار ترین شغل های دنیا را بشناسید + عکس

رانندگی کامیون-نسبت مرگ ۲۷ نفر از هر ۱۰۰٫۰۰۰

۱۲% از میانگین مرگ و میر کل سال متعلق به رانندگان کامیون میباشد. به طور میانگین ۹۰۵ نفر در سال گذشته بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند. رانندگان کامیون قبل از ورود به جاده تحت تعالیم مختلف و دشواری قرار میگیرند که البته خوب است. متاسفانه رانندگان خودروهای سواری در نزدیکی کامیون ها دچار سردرگمی میشوند و میخواهند هر چه سریعتر و با بی پروایی از این وسایل سبقت بگیرند. بیش از ۷۰% سوانح حمل و نقلی به همین دلیل رخ میدهد. مسئله دیگر در رابطه با رانندگان کامیون، فشار بیش از حد آوردن به خود است. برخی از این افراد بدون استراحت و بطور مستمر به رانندگی میپردازند که این مسئله بسیار خطرناک است و باعث بوجود آمدن حادثه و خسارات جبران ناپذیری میشود.

 

مرگبار ترین شغل های دنیا را بشناسید + عکس

کارگران برج های تلفن-نسبت مرگ ۱۸۴ نفر از هر ۱۰۰٫۰۰۰

در سال ۲۰۰۶، ۱۸ نفر از کارگران برج های تلفن جان خود را از دست دادند. البته به نسبت شغل های دیگر این تعداد مرگ و میر بنظر کم میرسد. ولی واقعا چرا این شغل اینقدر خطرناک است؟ شرکت های تلفن همراه، همواره در صدد ساخت دکل های مخابراتی بیشتر و بلندتر و در نتیجه با امنیت کمتر هستند. اما این کارگران تحت پوشش شرکت های بیمه قرار ندارند و اگر فردی در این شغل آسیب ببیند از پیمانکار مربوطه مبلغ بسیار کمی را دریافت میکند. به همین دلیل است که این شغل از امنیت بسیار کمی برخوردار است.

 

 

منبع : مجله تکناز