جراحی گرانقیمت ماهی قرمز به خاطر ناتوانی اش + عکس

جراحی گرانقیمت ماهی قرمز به خاطر ناتوانی اش + عکس

 

جراحی و درمان بسیاری از حیوانات چیز جدیدی در علم پزشکی نیست ولی جراحی یک ماهی قرمز به خاطر ناتوانی اش در نوع خود بسیار جالب می باشد.  

 

صاحب مهربان یک ماهی قرمز کوچک حاضر شد ۴۶۰ دلار برای انجام یک عمل جراحی پیچیده برای نجات ماهی قرمز مورد علاقه‌اش پرداخت کند. این مرد زمانی که متوجه شد ماهی کوچکش دچار یبوست شده و نمی‌تواند ضایعاتش را دفع کند با عجله ماهی را نزد یک دامپزشک برد تا آنها بتوانند برای نجات این ماهی کاری انجام دهند.

 

پس از یک معاینه کامل کارکنان مرکز به این مرد اطلاع دادند که هزینه جراحی این ماهی که باید با ظرافت کامل انجام گیرد حدود ۴۶۰ دلار ( یک میلیون ۵۰۰ هزارتومان) می‌شود. این مبلغ ابتدا صاحب این ماهی قرمز را منصرف کرد اما بعد از ۱۰ دقیقه او موافقت خود را برای عمل جراحی اعلام کرد و حاضر شد این مبلغ سنگین را در ازای سلامتی ماهی مورد علاقه اش بپردازد.

 

جراحی گرانقیمت ماهی قرمز به خاطر ناتوانی اش + عکس

 

خانم «فی بتل»، دامپزشک ۲۹ ساله ابتدا این ماهی را بیهوش کرد و بعد از آن عمل جراحی این ماهی را با ابزارهای بسیار ظریف آغاز کرد و  توده انباشته شده در شکم این ماهی را برداشت. این جراحی سخت که ۵۰ دقیقه طول کشید در نهایت با بهبودی کامل این حیوان به پایان رسید و این ماهی ۸ سانتی‌متری از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

 

خانم بتل می گوید که تمامی اقدامات لازم برای جراحی این ماهی با دقت انجام شده است و او پیش از این یک ماهی کپور را جراحی کرده بود. ماده بیهوشی برای این ماهی در آب ریخته شده و بعد از بیهوشی، از طریق یک لوله آب با آب شش تنفس کرده‌است. یک مانیتور هم شرایط تنفس این ماهی کوچک را بررسی می کرده و بعد از برداشتن توده این ماهی با سه بخیه و یک چسب مخصوص و مناسب با پوشش ماهی دوخته شده است.

 

جراحی گرانقیمت ماهی قرمز به خاطر ناتوانی اش + عکس

 

منبع : تکناز