نمونه گیری در منزل؛ بهترین انتخاب برای تمام اقشار جامعه

مجموعه : پزشکی و سلامت
نمونه گیری در منزل؛ بهترین انتخاب برای تمام اقشار جامعه

همه ما دوست داریم که کارها در کوتاه ترین زمان و بدون معطلی انجام شوند. آزمایش خون، یکی از کارهای زمان بر است و برای انجام آن باید ساعت‌ ها در مراکز درمانی و آزمایشگاه ها منتظر بمانید. انتظار در صف های طولانی می تواند برای افراد، زیادی خسته کننده باشد. به علاوه، با منتظر ماندن در صف های طولانی انتظار، زمان های طلایی خود را از دست خواهید داد. بنابراین، بهترین گزینه دریافت خدماتی از قبیل آزمایش در منزل است. نمونه گیری در منزل به شما کمک می کند که بدون اتلاف وقت و در کوتاه ترین زمان آزمایش دهید.

 

منظور از نمونه گیری در منزل چیست؟

منظور از نمونه گیری در منزل این است که پروسه مربوط به انجام آزمایش خون، ادرار و مدفوع بدون حضور شما در آزمایشگاه ها و در منزل خودتان انجام می شود. در واقع، شما درخواست تان را در مرکز موردنظر ثبت می کنید و فرد متخصص، در کوتاه ترین زمان برای نمونه گیری به آدرس تان مراجعه می کند. نمونه گیرهایی که به منزل شما اعزام می شوند، دارای مهارت کافی هستند و وسایل لازم جهت نمونه گیری را به همراه دارند. در واقع، پروسه نمونه گیری در منزل خودتان به صورت حرفه ای و در محیطی کاملاً بهداشتی انجام خواهد شد.

 

نمونه گیری در خانه یا آزمایشگاه؟

شما می توانید باتوجه به شرایط خود، یکی از روش های نمونه گیری در منزل یا آزمایشگاه را انتخاب کنید. مسلماٌ نمونه گیری در خانه، بهترین گزینه برای کسانی است که به وقت گران‌بهای خود اهمیت می دهند. با انجام نمونه گیری در خانه، دیگر وقت تان در آزمایشگاه ها بیهوده هدر نمی رود و می توانید به کارهای متفرقه تان رسیدگی کنید.

اما برخی از افراد نیز به دلایلی از جمله عدم اعتماد به پروسه نمونه گیری در محل، تمایل دارند که از خدمات مرتبط با آزمایش در آزمایشگاه ها استفاده کنند. با این حال، تصمیم گیری در زمینه انتخاب خدمات درمانی در منزل یا آزمایشگاه به نظر و ترجیحات خودتان بستگی دارد.

 

فاکتورهای موثر بر هزینه نمونه گیری در منزل

هزینه نمونه گیری در منزل با توجه به فاکتورهای مختلف متغیر است. نوع آزمایش، محل سکونت و شرکت ارائه دهنده خدمات آزمایش در منزل، در تعیین هزینه های نمونه گیری در محل موثر هستند. هرچقدر آزمایش های بیشتری نیاز داشته باشید، باید هزینه بیشتری را برای دریافت خدمات آزمایش در محل بپردازید. به علاوه، فاصله زیاد بین آزمایشگاه و منزل فرد می تواند در تعیین هزینه نمونه گیری در محل موثر باشد.

 

به منظور اطلاع دقیق تر از هزینه های آزمایش در منزل می توانید از مرکز درمانی موردنظر خود سوال کنید. در این صورت، جزئیات بیشتری درباره هزینه ها دریافت خواهید کرد. در واقع، با ارائه لیست آزمایش ها و محل زندگی تان به مرکز ارائه دهنده خدمات نمونه گیری در محل، از هزینه ها به صورت دقیق تر مطلع خواهید شد.

آزمایش در منزل

آزمایش در منزل

مراحل انجام نمونه‌ گیری در منزل به چه صورت است؟

به منظور نمونه گیری در منزل باید مراحلی را پشت سر بگذارید. مرحله اول، تماس با مرکز مورد نظر و ثبت درخواست آزمایش در محل است. شما باید لیست آزمایش ها و زمان نمونه گیری را به مرکز مورد نظر اطلاع دهید. پس از ثبت درخواست، نمونه گیر به منزل شما مراجعه کرده و پروسه جمع آوری نمونه خون، ادرار و… را انجام می دهند. بعد از انجام پروسه نمونه گیری، نمونه جهت تشخیص به آزمایشگاه ارسال می شود. نتیجه آزمایش ها نیز در کوتاه ترین زمان و با بالاترین دقت برای فرد ارسال می شوند.

 

نمونه گیری در خانه برای کودکان

انجام آزمایش برای کودکان یکی از دغدغه های بسیاری از والدین است. نمونه گیری در مراکز درمانی می تواند برای کودکان استرس زا باشد. در واقع، کودکان با انجام آزمایش در آزمایشگاه ها بیشتر دچار دلهره و ترس می شوند. به همین خاطر، باید به فکر راه چاره ای برای حل این مشکل باشید. بهترین گزینه، انجام نمونه گیری در منزل برای کودکان است. نمونه گیری در محل برای کودکان، در محیط آرام و تمیز منزل انجام می شود. اگر به سلامتی فرزندتان اهمیت بیشتری می دهید، نمونه گیری در خانه بهترین انتخاب است.

 

انجام نمونه گیری برای سالمندان در خانه

افزایش سن باعث کاهش توانایی ماهیچه ها و ضعف حرکتی می شود. در واقع، به علت ضعف عضلات، توانایی حرکتی افراد در دوران سالمندی کاهش پیدا می کند. به همین خاطر، راه رفتن یا ایستادن روی پاها به مدت طولانی برای سالمندان پروسه سخت و طاقت فرسایی است. به علاوه، سالمندان به دلیل قرار گرفتن در لیست گروه های حساس، باید از محیط های عفونی دور بمانند.

همچنین، در دوران سالمندی، احتمال ابتلا به بیماری های مختلف افزایش پیدا می کنند و افراد نیاز به انجام چکاپ ها و آزمایش های دوره ای دارند. به همین خاطر، انجام نمونه گیری در منزل، بهترین راهکار برای سالمندانی است که به دنبال روشی ایمن برای انجام آزمایش های مختلف هستند.

 

نمونه گیری برای تشخیص کرونا در منزل

همانطور که می دانید احتمال ابتلا به ویروس کرونا در محیط های شلوغ مانند آزمایشگاه ها بیشتر است. به همین خاطر، باید به فکر راهکاری برای انجام آزمایش در محیطی عاری از عفونت های مسری و بیماری های واگیردار مانند کرونا باشید. بهترین راهکار این است که در منزل خودتان آزمایش دهید. انواع تست های مختلف برای تشخیص کرونا در منزل انجام می شوند و هر یک به تشخیص دقیق این بیماری کمک زیادی می کنند.

پروسه نمونه گیری در خانه

پروسه نمونه گیری در خانه

 

آزمایش در منزل مناسب برای چه افرادی است؟

آزمایش در منزل مناسب برای افرادی است که توانایی ایستادن در صف های طولانی انتظار را ندارند. سالمندان و افراد کم توان، بهترین کاندیدهای دریافت خدمات درمانی مانند آزمایش در محل هستند. افراد دارای مشکلاتی از قبیل نقص سیستم ایمنی، بیماری های عفونی و سرطان را می توان کاندید مناسبی برای انجام نمونه گیری در منزل در نظر گرفت. به علاوه، کسانی که مشکل حرکتی دارند نیز می توانند برای انجام نمونه گیری در خانه اقدام کنند.

 

کودکان و خانم های حامله نیز به دلیل اینکه در لیست افراد آسیب پذیر قرار می گیرند، بهتر است که خدمات آزمایش در منزل را انتخاب کنند. همچنین، اگر فاصله بین منزل تان تا آزمایشگاه زیاد است، باید برای جلوگیری از اتلاف وقت، خدمات آزمایش در محل را رزرو کنید. به علاوه، افرادی که در شهرهای شلوغ مانند تهران زندگی می کنند، برای دوری از ترافیک خیابان ها می توانند در منزل خودشان آزمایش دهند.

 

آیا برای انجام نمونه گیری در منزل باید ناشتا بود؟

برای انجام یک سری از آزمایش ها باید ناشتا بمانید؛ بازه زمانی ناشتایی را می توانید از پزشک مربوطه سوال کنید. ناشتایی برای انجام برخی از آزمایش ها می توانند در افزایش دقت آنها تاثیر زیادی داشته باشد. به طور معمول، جهت انجام تست هایی مانند چربی خون، قند، کلیه و… باید ناشتا باشید. قبل از اینکه نمونه گیر به منزل تان اعزام شود، مدت زمانی که باید ناشتا بمانید به شما اطلاع داده خواهد شد. بنابراین، با مرکز خدمات درمانی مورد نظر خود در ارتباط باشید تا از مدت زمان ناشتایی برای انجام هر آزمایش مطلع شوید.

 

نمونه گیری ادرار در منزل

علاوه بر آزمایش خون، نمونه گیری ادرار نیز در منزل انجام می شود. اگر تمایل به نمونه گیری ادرار در مراکز درمانی و آزمایشگاه ها را ندارید، می توانید این پروسه را در محیط تمیز منزل خودتان انجام دهید. با نمونه گیری ادرار در منزل دیگر لازم نیست که دغدغه نظافت و تمیز بودن را داشته باشید.

 

مزایای آزمایش در منزل چیست؟

آزمایش در منزل مزایایی به همراه دارد و به همین خاطر نمونه گیری در خانه بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است. افراد دارای مشکلات حرکتی، سالمندان، خانم های باردار و کودکان بهترین گزینه برای انجام آزمایش در منزل هستند و می توانند از مزایای آن بهره مند شوند. مزایای نمونه گیری در منزل عبارتست از:

 

صرفه جویی در زمان

یکی از مهمترین مزیت های آزمایش در خانه و محل، صرفه جویی در زمان است. در شهرهای شلوغ برای تردد در داخل شهر و مراجعه به آزمایشگاه ها باید زمان زیادی را هدر دهید. به همین خاطر، انجام خدمات نمونه گیری در محل، بهترین راهکار برای کسانی است که وقت خود را ارزشمند می دانند.

 

آرامش بیشتر محیط منزل

شما در محیط منزل خودتان آرامش بیشتری دارید و آسوده خاطر خواهید بود. در حالیکه در منزل تان تلویزیون تماشا می کنید، پروسه نمونه گیری از شما انجام می شود. در واقع، بدون به هم خوردن آرامش تان و در محیطی بدون استرس و اضطراب، پروسه آزمایش در محل صورت می گیرد.

 

 بهداشت و تمیزی محیط

محیط آزمایشگاه به صورت مرتب ضدعفونی و نظافت می شود؛ اما با این حال احتمالا سرایت ویروسی های عفونی از فرد آلوده به سالم وجود دارد. بهترین راهکار برای جلوگیری از ابتلا به عفونت های مسری این است که پروسه نمونه گیری در منزل انجام شود. انجام پروسه نمونه گیری در خانه، بهترین راهکار برای کسانی است که به سلامتی خود و اعضای خانواده شان اهمیت می دهند. شما می توانید پروسه صفر تا صد آزمایش در محل را به مراکز خدمات درمانی بسپارید تا در محیط تمیز منزل خودتان نمونه گیری انجام شود.

 

کاهش میزان هزینه ها

یکی از مزیت های انجام نمونه گیری در محل، کاهش میزان هزینه ها است. در واقع، شما لازم نیست که برای رفتن به آزمایشگاه تاکسی بگیرید. تنها با یک تماس، پرسنل مرکز مورد نظر برای انجام نمونه گیری به منزل شما مراجعه می کنند. به همین خاطر، دیگر لازم نیست که هزینه اضافی را برای انجام آزمایش در منزل بپردازید.

 

در مراکز درمانی یا منزل چه آزمایش هایی انجام می شود؟

به منظور بهبود وضعیت سلامتی و تشخیص بیماری های مختلف به انجام آزمایش های دوره ای نیاز دارید. شما می توانید برای پیگیری روند درمان، انجام هر یک از آزمایش ها را در برنامه تان قرار دهید. مراکز درمانی معتبر مانند آنی آزما، نمونه گیر به منزل شما برای انجام آزمایش های مختلف مراجعه می کند. از آزمایش هایی که توسط این مرکز انجام می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آزمایش خون (CBC)
  •  آزمایش کرونا
  •  آزمایش چربی خون
  • آزمایش قند خون
  • آزمایش تیروئید
  • آزمایش ویتامین D
  • تست بررسی عملکرد کبد
  •  تست بررسی عملکرد کلیه

 

با مناطق تحت پوشش آنی آزما در ایران بیشتر آشنا شوید!

اینکه در کدامیک از شهرهای ایران زندگی می کنید، اهمیتی ندارد. آنی آزما در تمام نقاط ایران، خدمات درمانی در منزل را به متقاضیان ارائه می دهد. در واقع، بیشتر خدمات درمانی در منزل توسط مجموعه آنی آزما به متقاضیان ارائه می شود. شما می توانید در هر یک از استان ها و شهرهای ایران برای انجام هر گونه آزمایشی در خانه درخواست دهید. جهت اطلاع دقیق تر از مراکز تحت پوشش آنی آزما در ایران می توانید به سایت این مجموعه مراجعه کنید تا از جزئیات مطلع شوید. با آنی آزما، آزمایشگاه را در هر یک از شهرهای ایران با خود به خانه بیاورید!

 

آزمایش در منزل با آنی آزما در کوتاه ترین زمان و با بالاترین دقت!

یکی از مسائلی که برای همه افراد اهمیت زیادی دارد، انجام آزمایش با دقت بالاتر است. در واقع، هر چه مرکز پیشرفته تری را برای نمونه گیری انتخاب کنید، جواب آزمایش با دقت بیشتری ارائه می شود. برای آزمایش در منزل باید مرکزی را انتخاب کنید که سالها سابقه کاری درخشان در زمینه ارائه انواع خدمات درمانی دارند. آنی آزما، یکی از این مراکز است؛ توسط این مرکز انواع خدمات درمانی از قبیل نمونه گیری در منزل به افراد ارائه می شود.

 

نمونه گیری در خانه را به آنی آزما بسپارید و از ترافیک خیابان ها و منتظر ماندن در صف های طولانی دور بمانید! شما می توانید جهت رزرو وقت برای آزمایش در محل با شماره های 02177718654 و 09129414844 تماس بگیرید. برای بازدید حضوری از این مرکز نیز می توانید به آدرس تهران، نارمک، خیابان دردشت مراجعه کنید. با سپردن پروسه آزمایش در محل به آنی آزما، تمامی مراحل از صفر تا صد توسط پرسنل مجرب این مرکز انجام می شود.

برچسب‌ها: