4 ترفند برای شکایت از سایت فروشگاهی و بازگرفتن پولمان!

مجموعه : مجله خبری
4 ترفند برای شکایت از سایت فروشگاهی و بازگرفتن پولمان!

بسیاری از خرید و فروش‌های ما روزانه به‌صورت اینترنتی از وب‌سایت‌های مختلف و پیج‌های اینستاگرامی انجام می‌شود. خرید آنلاین، مشکلات رفت‌وآمد در ترافیک، اتلاف وقت و هزینه‌های رفت و آمد را برای ما به حداقل رسانده است. اما از طرفی با به وجود آمدن وبسایت‌ها و پیج‌های قلابی، میزان کلاهبرداری‌ و سو استفاده از فضای اینترنت افزایش یافته و خیلی از افراد را متحمل ضررهای سنگین کرده است.

اگر در دام این کلاهبردان افتادید، می‌توانید از راه‌های مختلف پول از بین رفته را زنده کنید، اما چگونه؟ در این مطلب ۴ راه مطمئن برای شکایت از فروشگاه اینترنتی به شما ارائه می‌کنیم. علاوه بر این اگر کلاهبرداری از طریق برنامه‌هایی پیج اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، روبیکا و پیج‌هایی که فاقد ای نماد هستند صورت گرفته باشد، باید به مراجع قضایی مراجعه کنید.

 

در این مواقع برای شکایت از فروشگاه اینترنتی یا آنلاین شاپ بهره‌گیری از یک وکیل مجرب و باتجربه، شکایت شما را در مدت زمان کمتری به نتیجه می‌رساند. 

 

آیا شکایت از سایت اینترنتی امکان‌پذیر است؟

بله امکان شکایت وجود دارد، اما اینکه شکایت ما به نتیجه برسد یا خیر به این وابسته است که سایت مذکور دارای ای نماد هست یا نه. توجه داشته باشید که شکایت از سایت‌هایی که دارای ای نماد هستند، پیگیری تخلف امکان‌پذیرتر است و احتمال نتیجه گرفتن از شکایت نیز بیشتر. بنابراین هنگام خرید از یک سایت اینترنتی حتماً توجه کنید که دارای این نماد باشد. 

 

از نظر اینماد هر سایت اینترنتی مکلف است که کالای خریداری شده از جانب شما را در زمان مشخص (۷ روز کاری)، کاملاً صحیح و سالم به دست شما برساند، چنانچه از ارسال کالا خودداری کنید، اشتباه ارسال نماید و یا محصول موردنظر دچار عیب و خرابی شده باشد، شما می‌توانید از آن فروشگاه اینترنتی شکایت کنید. در ادامه ۴ روش شکایت از فروشگاه اینترنتی را باهم بررسی می‌کنیم.

 

راه‌ های شکایت از فروشگاه اینترنتی

  • شکایت از طریق پلیس فتا
  • شکایت از طریق مرجع قضایی
  • شکایت از طریق اتحادیه و تعزیرات
  • شکایت از طریق سامانه نماد اعتماد الکترونیکی

 

همچنین شما می‌توانید در هریک از روش‌های فوق با دریافت مشاوره رایگان از یک وکیل متخصص و باتجربه، با روال کار آشنا شده و با بهره‌گیری از راهنمایی‌های وکیل در مدت زمان کمتری به نتیجه برسید.

وکلای ماهر بسیاری در زمینه جرایم اینترنتی فعالیت می‌کنند، به‌طور مثال گروه وکلای ایران دادگستر متشکل از چندین وکیل معتبر زیر نظر دکتر حسین حاجیانی با بیش از ۲۵ سال سابقه‌ی مفید، می‌تواند گزینه خوبی برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه جرایم رایانه‌ای باشد. 

 

وکیل شکایت از فروشگاه اینترنتی

شکایت از طریق سامانه نماد اعتماد الکترونیکی

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، شما در گام اول باید بررسی کنید که وبسایت موردنظر دارای ای نماد هست یا خیر. اگر دارای ای نماد بود بسیار خوب است چون حالا می‌توانید با کلیک بر روی لوگوی ای نماد وارد سایت ای نماد شده و در آنجا از طریق تلفن‌های تماس و یا از پنل شکایت از کسب‌وکار، شکایت خود را مطرح و پیگیری کنید. 

همچنین شما می‌توانید شماره تماس شکایت از فروشگاه ‌های اینترنتی را از وب‌سایت‌های معتبری مانند سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر سازمان‌های مربوطه بیابید. 

 

شکایت از طریق پلیس فتا

یکی دیگر از راه‌های شکایت از سایت فروشگاهی ، شکایت از طریق پلیس فتا است. در این روش شما حتماً باید شکایت خود را ثبت نمایید تا از طریق پلیس فتا (پلیس جرایم اینترنتی) پیگیری شود. شما می‌توانید شکایت از سایت فروشگاهی، شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن‌ها و … را از طریق وبسایت پلیس فتا مطرح کنید. 

 

برای این منظور ابتدا به وبسایت پلیس فتا مراجعه کنید و در آن ثبت نام کنید. برای ثبت نام باید اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه، پست الکترونیکی و گذرواژه را وارد کنید تا بتوانید در مراحل بعدی نتیجه شکایت را بررسی کنید. 

 

پس از ثبت نام به بخش خدمات الکترونیکی وارد شوید و بعد در بخش ثبت گزارش مردمی باید گزارش تخلف فروشگاه اینترنتی مربوطه را ارائه دهید. از میان گزینه‌های هک، تخلف/مصادیق مجرمانه، تخلف در خرید کالا/خدمات، آسیب‌پذیری و حفره امنیتی، یک  مورد مرتبط را انتخاب نمایید.

 

شکایت از فروشگاه اینترنتی

همچنین شما می‌توانید از طریق تماس تلفنی و مراجعه حضوری به سازمان‌های پلیس فتا، شکایت خود را در زمینه کلاهبرداری سایت اینترنتی ثبت نمایید. 

 

شکایت از طریق مرجع قضایی

در روش شکایت از طریق مرجع قضایی شما باید حتماً مدارک لازم و مربوطه از قبیل واریزی وجه، فاکتور خرید و …  را حتماً در اختیار داشته باشید. سپس به دادسرای جرایم رایانه‌ای در تهران و به دادسرای محل سکونت خود در سایر شهرستان‌ها مراجعه نمایید و شکایت خود را با نوشتن شکواییه مطرح کنید. دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۱ تهران، دادسرای رسیدگی به جرائم اینترنتی است كه مسئولیت و وظیفه‌ی رسیدگی به جرائم مربوط به تخلفات در حوزه وب را دارد.

 

در این روش توصیه ما این است که حتماً از راهنمایی‌های یک وکیل باتجربه و خبره کمک بگیرید. وکیل مطالبه وجه متخصص مانند دکتر حسین حاجیانی با تجربه‌ی رسیدگی و به نتیجه رساندن ده‌ها پرونده در حوزه جرایم رایانه‌ای و تسلطی که در زمینه قوانین دارند، می‌توانند شکایت شما را تا حصول نتیجه در مدت زمان کمتری پیگیری کنند. 

 

شکایت از طریق اتحادیه و تعزیرات

این روش ممکن است کمی زمان‌بر باشد اما قطعاً نتیجه مطلوب در پی خواهد داشت. چنانچه فروشگاهی گران‌فروشی کرده، فاکتور فروش برای شما ارسال نکرده و یا در فروش اجناس خود تقلب کرده است شما می‌توانید شکایت خود را از اتحادیه مربوطه یا سازمان تعزیرات به‌صورت تلفنی و حضوری پیگیری نمایید. 

 

آیا امکان ثبت شکایت از پیج اینستاگرامی وجود دارد؟

بله شما می‌توانید از پیج اینستاگرامی که آنلاین شاپ است و در ارسال محصول تخلف کرده شکایت کنید. از آنجایی که پیج‌های اینستاگرامی فاقد ای نماد هستند، در این حالت باید با داشتن مدارکی مانند اسکرین شات و یا فاکتور خرید، تصاویر چت با فروشنده و… از طریق مراجعه حضوری به پلیس فتا و دادسرای عمومی شکایت خود را ثبت نمایید.

 

در شکایت از پیج‌های اینستاگرامی چنانچه مبلغ موردنظر تا ۲۰ میلیون باشد، تنظیم شکایت بر عهده شورای حل اختلاف خواهد بود، اما برای مبالغ بیش از این رقم با شکایت باصلاحیت دادگاه حقوقی پیگیری شود. چون این نوع شکایت‌ها از نوع اثبات شکایت بدون شاهد هستند در اسرع وقت توسط مراجع ذی ربط پیگیری می‌شود. 

 

وکیل در زمینه شکایت از سایت فروشگاهی

اگر مبالغی که از طریق خرید از فروشگاه اینترنتی و پیج اینستاگرامی ازدست‌داده‌اید، سنگین بوده توصیه می‌کنیم برای زنده کردن پول خود حتماً از وکیل مجرب و متخصص کمک بگیرید. شما با برگزاری یک جلسه رایگان با وکیل جرایم رایانه‌ای می‌توانید مشکل و مدارک خود را بررسی کنید. وکیل با تسلط بر قوانین و با کمک تجارب خود در این زمینه، بهترین راه شکایت و بازگرداندن پول شما را پیشنهاد می‌دهد.

 

وکلای مختلفی در تهران و شهرستان‌‌ها در زمینه شکایت از فروشگاه اینترنتی و جرایم رایانه‌ای خدمات ارائه می‌دهند. یکی از معتبرترین مجموعه‌ها در این زمینه که با تعرفه مناسب و بهره‌گیری از ماهرترین وکلا کار شما را راه‌ می‌اندازد، گروه وکلای ایران دادگستر با مدیریت جناب دکتر حسین حاجیانی وکیل پایه یک دادگستری است. دکتر حسین حاجیانی با ۲۵ سال سابقه مفید وکالت و استاد دانشگاه بهترین گزینه برای بازگرداندن پول شما از طریق شکایت از فروشگاه اینترنتی است.