۵ نکته مهم در نگهداری از ماشین لباسشویی

مجموعه : دانش و فناوری
۵ نکته مهم در نگهداری از ماشین لباسشویی

همانطور که می‌دانید ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی مهم و پرکاربرد محسوب می‌شود که بدون وجود آن بسیاری از لباس‌ها کثیف باقی خواهند ماند و قطعاً ما با وجود مشغله‌های مختلف موفق به شستن به موقع آنها نخواهیم شد. گذشته از این موضوع شستن لباس‌ها کار سختی است که لباسشویی می‌تواند به بهترین نحو ممکن از پس آن برآید.

 

در این صورت باید به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی نکات مختلفی را در جهت نگهداری از آن به کار بگیرید تا موجب خراب شدن یا ایجاد صدمه و آسیب به آن نشوید. ماشین‌های لباسشویی از برند و مدل‌های مختلفی هستند که قطعاتی مشابه و متفاوت با یکدیگر دارند. بنابراین باید نحوه نگهداری از ماشین لباسشویی را بدانید زیرا در صورت خراب شدن متحمل پرداخت هزینه‌های زیادی بابت تعمیر آن خواهید شد. در ادامه ۵ نکته مهم در نگهداری از ماشین لباسشویی را عنوان کرده‌ایم و توصیه ما به شما این است که ادامه این مطلب را از دست ندهید.

 

نکات مهم در رابطه با نگهداری و طرز استفاده صحیح از ماشین لباسشویی

توجه داشته باشید که هر ماشین لباسشویی پس از گذشت مدتی ممکن است دچار خرابی شود اما اینکه شما با این عیوب چگونه برخورد کنید بسیار مهم است. شما باید بتوانید فوراً مشکل ماشین لباسشویی خود را بررسی کرده و عیب یابی کنید تا بتوانید در صورت امکان آن را تعمیر کنید. گاهی تعمیر کردن قطعات ماشین لباسشویی ساده و راحت نیست بنابراین تنها نمایندگی‌ها و تعمیرات لوازم خانگی از پس آن برمی‌آیند. گذشته از این موضوع اگر بخواهید قطعاتی که در رابطه با تعمیر آنها هیچگونه دانش و مهارتی ندارید را تعمیر کنید قطعاً به قطعات دیگر آسیب می‌رسانید؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم جهت نگهداری از ماشین لباسشویی به ۵ نکته زیر دقت کنید:

 

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

یکی از موارد مهمی که به هنگام نگهداری از ماشین لباسشویی باید به خاطر داشته باشید تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی در فواصل معین است. فیلتر ماشین لباسشویی در واقع قطعه‌ای است که همه پرزها، مو، آلودگی‌ها و کثیفی‌هایی که در سطح لباس‌ها وجود دارد را جذب کرده و نگهداری می‌کند هر چند مدت یک بار باید این فیلتر به صورت کامل تمیز شود و از همه آلودگی‌ها خارج گردد؛ اگر فیلتر دستگاه لباسشویی را هر چند وقت یکبار تمیز نکنید پس از گذشت مدتی متوجه مسدودی فیلتر از آلودگی خواهید شد که عواقب جبران‌ناپذیری به همراه دارد. در این میان می‌توان به عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی و تمیز نشدن لباس‌ها اشاره کرد. گذشته از این موضوع ممکن است شما مجبور به تعمیرات قطعاتی شوید که از طریق تمیز نکردن فیلتر دستگاه خراب شده‌اند.

 

توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی

فرقی نمی‌کند ماشین لباسشویی شما از برند ال جی، سامسونگ، بوش یا هر برند دیگری باشد؛ در هر صورت همه ماشین لباسشویی‌ها دارای ظرفیت معینی برای شستشوی لباس هستند. ظرفیت دقیق هر ماشین لباسشویی بر روی بدنه آن درج شده است که با توجه به ظرفیت باید درون آن لباس بریزید. اگر لباس‌هایی که در ماشین لباسشویی می‌ریزید بیشتر از ظرفیت دستگاه باشد پس از گذشت مدتی به دستگاه و دیگ آن فشار وارد می‌شود گذشته از این موضوع موتور آن دچار آسیب و صدمه شده و به طور کلی عمل شست و شو، آبکشی و خشک کردن با مشکل مواجه خواهد شد. جهت ایجاد مشکل در ماشین لباسشویی ال جی می‌توانید به نمایندگی ال جی رشت مراجعه کنید که این خدمات را به بهترین نحو ممکن به مراجعه کنندگان ارائه می‌دهند.

استفاده از ماده شوینده مناسب و به اندازه

یکی از نکاتی که در نگهداری از ماشین لباسشویی باید همواره مد نظر داشته باشید استفاده از ماده شوینده مناسب و مرغوب است. مواد شوینده مایع و پودری بسیار زیادی در بازار وجود دارند که برای شستشوی انواع لباس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این رو باید تحقیق و بررسی کنید که کدام یک از آنها قدرت شویندگی و تمیز کنندگی را با انتشار کمترین میزان کف دارد. استفاده از ماده شوینده نامرغوب سبب کف کردن بیش از حد در دستگاه می‌شود و در نهایت عمل آبکشی و خشک کردن را افزایش داده و به خطر می‌اندازد در واقع سنسورها اگر کف را تشخیص دهند مدت زمان شست و شو را افزایش داده از این رو فشاری که بر ماشین لباسشویی و موتور آن وارد می‌شود افزایش خواهد یافت. استفاده بیش از اندازه از ماده شوینده نیز همین روند را در پی دارد. در نهایت منجر به خراب شدن قطعات مختلفی مثل سنسورها و دور موتور خواهند شد. ایجاد هرگونه آسیب در انواع لوازم خانگی سامسونگ تنها با مراجعه به نمایندگی سامسونگ مازندران قابل حل خواهد بود.

 

بررسی شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

همانطور که از نام شلنگ تخلیه مشخص است در واقع شلنگی است که به تخلیه آب و آلودگی‌ها به فاضلاب عمل می‌کند. توجه داشته باشید که اگر شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی توسط عوامل خارجی مثل رسوب و آلودگی‌ها دچار مسدودی و گرفتگی، ترک خوردگی و پاره شدگی شود، عملکرد تخلیه با مشکل مواجه شده و گاهی ممکن است متوجه نشتی آب در اطراف ماشین لباسشویی شوید. همه این موارد می‌تواند عملکرد صحیح ماشین لباسشویی را به خطر اندازند و به قطعات مختلف آن آسیب وارد کنند. از این رو شما می‌توانید با تعویض شلنگ تخلیه تخریب شده این مشکل را برطرف کنید. نمایندگی بوش مشهد همه قطعات و لوازم ماشین لباسشویی را برای تعویض به فروش می‌رساند.

قرار دادن ماشین لباسشویی در جایگاه مناسب

ماشین‌های لباسشویی دستگاه‌های برقی و بسیار حساسی هستند که باید در جایگاه مناسب نگهداری شوند. معمولاً ماشین‌های لباسشویی را در رختکن‌ها آشپزخانه‌ها یا حمام نگهداری می‌کنند. در واقع وجود رطوبت در فضای حمام باعث ایجاد صدمه و آسیب به قطعات برقی و الکتریکی دستگاه می‌شود. اگر ماشین لباسشویی را در کنار سینک ظرفشویی قرار دهید قطعاً به زودی خراب خواهد شد زیرا پاشیدن آب به بدنه آن خطرناک است و قطعات آن را تحت تاثیر آسیب قرار می‌دهد. پس در جهت نگهداری از ماشین لباسشویی باید آن را در محیطی خشک و به دور از رطوبت قرار دهید.

 

تکنوخدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی

با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفت اکنون دیگر ۵ نکته مهم در نگهداری از ماشین لباسشویی را می‌دانید اما اگر همچنان متوجه خرابی و عیوبی در دستگاه لباسشویی خود شده‌اید اصلاً نگران نباشید چرا که تکنو خدمات با وجود نمایندگی‌های معتبر در سراسر کشور آماده تعمیر و خدمات رسانی به مشتریان عزیز است.

برچسب‌ها: