سقط جنین با زعفران + (خواص و مضرات زعفران در بارداری)

سقط جنین با زعفران + (خواص و مضرات زعفران در بارداری)

سقط جنین با زعفران چگونه اتقاق می افتد؟ آیا خواص زعفران برای بارداران وجود دارد؟ آیا زعفران برای خانم های باردار مضر است؟ بسیاری از خانم های باردار در زمان بارداری تمامی این سوالات برایشان پیش خواهد آمد. خرافات های بسیاری در مورد زعفران وجود دارد، برای مثال بسیاری از افراد در این باور هستند که زعفران برای سفید شدن پوست جنین تاثیر گذار است.

بعضی دیگر هم در این باور هستند، ک نه تنها سقط جنین با زعفران اتفاق می افتد، بلکه استفاده از زعفران در دوران بارداری بسیار برای خانم های باردار مضر است. اگر شما هم نمیدانید، که در زمان بارداری از زعفران استفاده کنید یا خیر! یا نحوه مصرف زعفران در هنگام بارداری را نمیدانید تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

 

سقط جنین با زعفران

قبل از اینکه در مورد سقط جنین با زعفران را به شما توضیح دهیم. باید اول از هه به شما بگوییم؛ که سقط جنین به طور کلی کار درستی نیست و به شما پیشنهاد می شود به هیچ عنوان اقدام به سقط جنین نکنید، مگر به دستور پزشک زیرا بیشتر پزشکان سقط جنین با زعفران را پیشنهاد می دهند.

 

نحوه اتفاق سقط جنین با زعفران

به طور خلاصه اگر بخواهیم در این مورد به شما توضیح دهیم، با خوردن زعفران هنگام بارداری باعث شده است که سطح هورمون پروستا گلاندین در بدن افزایش یابد که در سه ماه اول بارداری احتمال بالا رفتن سقط جنین با زعفران وجود دارد. استفاده از شربت زعفران، و چای زعفران موجب افزایش انقباظ در رحم خواهد شد.

 

نحوه سقط جنین با استفاده از زعفران

اگر شما هم به دستور پزشک و مشکلات فردی قصد دارید اقدام به سقط جنین کنید. می توانید زعفران را با ترکیب کردن با گلاب، و دارچین، اقدام به سقط جنین کنید. با این حال به شما پیشنهاد می شود که به هیچ عنوان اقدام به سقط جنین نکنید. زیرا مانع تولد یک انسان خواهید شد.

 

سقط جنین با زعفران خطر ناک است؟

درست است، که استفاده از زعفران باعث سقط جنین خواهد شد. اما علاوه بر اینکه مانع تولد یک انسان می شوید، ممکن است خطراتی هم برای مادر داشته باشد. به طوری که مصرف بیش از حد از زعفران در هنگام بارداری برای سقط جنین موجب سنگ کوب  مادر خواهد شد.

 

با مصرف زعفران جنین سقط خواهد شد؟

استفاده از زعفران در زمان بارداری برای سقط جنین قطعی نیست، و ممکن است اصلا زعفران بر روی شما هیچ اثری نداشته باشد. زمانی که زعفران را در زمان بارداری مصرف می کنید دردی همچون پریودی در فرد باردار ایجاد می شود. در بدن بعضی از افراد بعد از دو روز یا یک هفته طول می کشد که جنین سقط شود.

اگر شما بعد از مصرف زعفران تا یک هفته هیچ گونه دردی نداشته باشید، دیگر اقدام به مصرف زعفران نکنید زیرا دیگر جنین سقط نمی شود. و زعفران بر روی شما تاثیری ندارد. بعضی از افراد هنگامی که جنین سقط نمیشود مصرف زعفران را بیشتر کرده که موجب می شود مضراتی را برای بدن افراد به همراه داشته باشد.

بعضی از افراد می گویند، که چرا زعفران مصرف کردم و جنین سقط نشد؟ به این دلیل است که واکنش بدن هر یک از افراد به زعفران متفاوت است و این موضوع دلایل مختلفی دارد. یکی از دلایل اینکه از زعفران استفاده کردید و جنین سقط نشده است، استفاده از زعفران تقلبی است.

 

مقدار مجاز زعفران در بارداری

نکته ای که قبل از اینکه مقدار مجاز زعفران در بارداری را به شما توضیح دهیم باید بدانید، این است که در سه ماه اول بارداری به هیچ عنوان نباید از زعفران استفاده کرد. که در ادامه تاثیر زعفران در سه ماه اول بارداری، و در سه ماه دوم بارداری و در سه ماه آخر بارداری را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

 

مقدار مجاز زعفران در بارداری عبارتند از:

سه ماه اول: سقط جنین

سه ماه دوم: مقدار کم با مشورت از پزشک

سه ماه آخر:دارای خواص متعدد برای مادر و جنین

 

تاثیر زعفران برای بارداری

زعفران دارای خواص های بسیار زیادی است. که در طبع سنتی از زعفران به عنوان، گلو درد، سرفه، فشار خون نیز استفاده می کردند. اما امروزه با پیشرفت علم متوجه موضوع مهمی شدند که خواص زعفران بیشتر ازاین حرف ها است. اما مصرف بیش از اندازه از زعفران موجب مضراتی برا بدن افراد خواهد شد که در ادامه تاثیر زعفران را برای بارداری به شما توضیح خواهیم داد.

برای اینکه بتوانید، از خواص زعفران بهره مند شوید نباید در ماه بیشتر از 3 الی 4 گرم بیشتر زعفران مصرف کنید، زیرا موجب مسمویت در افراد خواهد شد.

 

زعفران در سه ماه اول بارداری(سقط جنین)

همانجور که همه ما میدانیم، در سه ماه اول جنین در حال شکل گرفتن است. و استفاده مقدار کم و چه مقدار زیاد از زعفران موجب سقط جنین خواهد شد. همانجور که در بالا به شما توضیح دادیم مصرف زعفران باعث افزایش هورمون پروستا گلاندین در بدن می شود که موجب سقط جنین می شود. همچنین با تحقیقات بسیاری از پزشکان بر روی تاثیر زعفران در دوران بارداری متوجه موضوع مهمی شدند که با مصرف زعفران انقباظ رحم افزایش می یابد و باعث سقط جنین می شود.

اما بعد از گذشت از سه ماه اول می توانید با مشورت از پزشک خود  اقدام به مصرف مقدار کمی زعفران کنید، و زعفران را کم کم وارد برنامه غذایی خود کنید. زیرا رفته رفته نه تنها هرچه استفاده از زعفران به بدن آسیب نمیزند بلکه موجب خواصی هم برای فرد باردار خواهد بود.

 

زعفران در سه ماه دوم بارداری

در سه ماه دوم بارداری، احتمال سقط جنین به اندازه سه ماه اول بارداری آنقدر زیاد نیست ولی احتمال سقط جنین با استفاده از زعفران وجود داشته و می تواند اثرات نامطلوبی را بر روی فرد باردار داشته باشد. هنگامی که قصد داشتید از زعفران در سه ماه دوم بارداری استفاده کنید، به دلیل اینکه خطر سقط جنین وجود دارد پیشنهاد می شود با دکتر خودتان مشورت بگیرید و سپس زعفران را در برنامه روزانه خود اضافه کنید.

 

مصرف زعفران در سه ماه آخر

همانجور که میدانید بر روی گیاه زعفران تحقیقات بسیار زیادی انجام گرفته است. که متوجه خواص های زیاد این گیاه شدند زعفران در طب سنتی کاربرد های بسیار زیادی داشته و دارد. در گذشته از زعفران در طب سنتی به عنوان یک مسکن و کسانی که نزدیک به زایمانشان بوده از زعفران به عنوان کاهش درد زایمان استفاده می کردند.

 

علاوه بر اینکه از زعفران به عنوان کاهش درد زایمان استفاده می کنند، برای کمتر شدن درد در دوران پریودی از زعفران نیز استفاده می کنند که به عنوان یک مسکن عمل می کند.

 

درد واقعا یک حس بسیار ناخوشایند و ناپسند است که همه افراد با  آن درگیر هستند. کنترل درد واقعا سخت است و استفاده از داروی های شیمیای نیز عوارض های دیگری را داشته و نمی توان همیشه هنگام درد از دارو های شیمیایی استفاده کرد. یکی از سخت ترین درد ها درد زایمان است که باعث خستگی مادر خواهد شد. بسیاری از افراد به دلیل درد زایمان طبیعی اقدام به سزارین کرده که خوده سزارین دارای مضرات بسیاری است.

 

امروزه با پیشرفت علم به جای استفاده از دارو های شیمیایی برای جلوگیری از درد از دارو های گیاهی استفاده می کنند، که یکی از گیاهن دارویی که به عنوان یک مسکن عمل می کند زعفران است. باتحقیات دانشمندان بر روی زعفران متوجه موضوع مهمی شدند که استفاده از زعفران در سه ماه آخر بارداری نه تنها مضر نیست بلکه خواص های بسیار زیادی هم برای بدن مادر خواهد داشت.

استفاده از زعفران در سه ماه آخر بارداری موجب زایمان راحت تر خواهد بود.

 

همچنین در ماه های آخر بارداری بسیاری از خانم ها با استرس و اضطراب مواجه خواهند شد. که این موضوع باعث اختلال در هنگام زایمان طبیعی خواهد شد. که مصرف زعفران را برای کاهش استرس و اضطراب به شما پیشنهاد می دهیم.

 

خواص زعفران برای بارداران

استفاده از زعفران در ماه های آخر بارداری توصیه می شود زیرا می تواند خواص های متعددی را بر روی بدن خانم های باردار داشته باشد که در ادامه به شما 15 تا از خواص زعفران برای بارداران را توضیح خواهیم داد.

1)تنظیم فشار خون

یکی از بهترین خواص های زعفران برای بارداری تنطیم فشار خون است. همانجور که میدانید زعفران دارای مواد کروسین و کروتین است که باعث نرمال سازی فشار خون می باشد. همانجور که می دانید خانم ها در زمان بارداری ضربان قلبشان افزایش می یابد که استفاده از زعفران در ماه های آخر بارداری باعث نرمال سازی و تنظیم فشار خون می شود.

 

2)درمان بی قراری های متعدد

همانجور که همه ما میدانیم خانم های باردرار در زمان حاملگی دچار تغیرات هورمونی می شوند. که این موضوع باعث تاثیرات منفی بر روی خلق و خو و بی قراری های متعدد در خانم های باردار می شود. در این زمان فرد یک لحظه غمگین است و یک لحظه خوشحال که این موضوع باعث آزار و اذیت اطرافیان خواهد شد.

برای جلوگیری از این رفتار های نامناسب نیاز است که اقدام به مصرف زعفران کنید، زیرا زعفران برای درمان افسردگی و بی قراری های متعدد بسیار مناسب است.

 

3)هضم راحت غذا

در زمان بارداری به دلیل دل درد های متعدد خانم ها هضم غذا بسیار سخت است و خانم ها مجبور می شوند که اقدام به دارو های شیمایی برای رفع دل درد کنند. اما شما می توانید به جای استفاده از دارو های شمیایی اقدام به مصرف زعفران کنید تا از دل درد های متعدد جلوگیری کنید، زیرا زعفران سوخت و ساز بدن را بالا می برد.

 

4) پیشگیری و درمان درد های عضلاتی

در دوران بارداری عضلات خانم ها همیشه در حال گرفتگی است که این موضوع باعث آزار و اذیت آنها خواهد شد. در دوران بارداری به دلیل بزرگ شدن نوزاد باعث کشیدگی استخوان ها شده و باعث درد های عضلاتی در بدن مادر می شود. به دلیل اینکه زعفران همانند یک مسکن طبیعی است از زعفران برای کاهش درد عضلاتی استفاده می شود.

 

5)تاثیر مثبت برای قلب

به دلیل افزایش اشتها در بارداری باعث شده است که از غذا های چرب استفاده کنند. به همین دلیل می توان اثرات منفی بر روی قلب داشته باشد مواد آنتی اکسیدانی و کروستین موجود در زعفران باعث شده است که زعفران موجب کاهش کلسترول بد در بدن شود.

6)درمان کم خونی

در دوران بارداری بدن نیاز به آهن دارد که سالم بماند، به همین دلیل باید اقدام به مصرف آهن کنید.برای این کار می توان از زعفران استفاده کرد زیرا همواره زعفران سرشار از آهن است و  به کم خونی هم نیز کمک خواهد کرد.

 

7)درمان بیماری های تنفسی

به دلیل خواص های ضد التهابی موجود در زعفران باعث شده است که به نفس هم کمک کند. زنان بارداری که مبتلا به بیماری آسم هستند می توانند اقدام به مصرف زعفران کنند، زیرا زعفران تورم و التهاب ریه را کاهش داده و موجب می شود که افراد به راحتی نفس بکشند.

 

8)کاهش ریزش مو

با تغیرات هورمونی در زمان بارداری باعث ریزش شدید مو خواهد شد. راه های درمانی بسیار زیادی برای درمان ریزش مو وجود دارد، اما به دلیل خواص های آنتی اکسدانی موجود در زعفران باعث شده است که زعفران بر روی ریزش مو هم نیز تاثیر گذار باشد.

 

9)درمان مشکلات پوستی

در دوران بارداری به دلیل مشکلات هورمونی باعث جوش های سر سیاه و آکنه می شود. زعفران به دلیل اینکه خون را تصفیه می کند موجب دور ماند از آکنه و جوش های سر سیاه می شود. همچنین شما می توانید اقدام به تهیه ماسک های زعفران کنید.

 

10)خواب راحت

هرچه به ماه های آخر بارداری نزدیک و نزدیک تر می شوید، خوابیدن برای خانم های باردار سخت تر و سخت تر خواهد شد. به دلیل تغیرات هورمونی، رشد عضلات و استخوان های فرزند مشکل خواب برای فرد باردار پیش می آید. برای درمان بی خوابی می توانید از ترکیب شیر و زعفران استفاده کنید تا خواب راحتی را سپری کنید.

همچنین استفاده از زعفران باعث افزایش حرارت بدن شده و باعث می شود که جنین خود به خود به حرکت در بیاید.

 

11)درمان مشکلات چشمی

یکی دیگر از خواص زعفران در بارداری تقویت و جلوگیری از مشکلات چشمی است.به دلیل خواص های متعدد موجود در زعفران باعث شده است که از مشکلات چشمی جلوگیری شود، و از آب مروارید هم نیز جلوگیری می کند.

 

12)سلامت کلیه

یکی دیگر از فواید زعفران برای بارداری، سلامت کلیه ها هنگام بارداری است. به این صورت که به دلیل وجود پتاسیم در زعفران باعث شده از که از مشکلات کلیوی جلوگیری و هنگام درد به عنوان یک مسکن عمل کند.

 

13)تقویت دندان و استخوان

برای رشد خوب کودک نیاز است که فرد باردار از کلسیم خوبی برخوردار باشد. اگر فرد کلسیم از دست دهد موجب می شود که تراکم استخوان ها کاهش یابد و استخوان ها به شدت ضعیف شوند. به همین دلیل استفاده از زعفران حتمی پیشنهاد می شود زیرا به حفظ سلامت دندان و استخوان به شدت کمک می کند.

 

14)درمان افسردگی

یکی دیگر از خواص زعفران برای بارداری درمان افسردگی است. زعفران به دلیل موادی که در آن وجود دارد باعث شده است که چه افسردگی های خفیف و شدید را درمان کند. همچنین در روند بارداری ممکن است به دلیل تغیرات هورمونی دچار افسردگی شوند که برای درمان آن می توانید از شیر زعفران و یا شربت زعفران استفاده کنید.

 

15)بهبود در روند بیماری دیابت

یکی از بیماری هایی که بیشتر افراد در زمان بارداری با آن برخورد می کنند، دیابت است. به دلیل خواص های متعدد و مواد موجود در زعفران باعث شده است که زعفران دیابت را بهبود دهد.

 

برخی دیگر از فواید زعفران در بارداری

کم شدن استرس

بالا رفتن گردش خون

تقویت قلب

کاهش آلرژی و حساسیت های متعدد

کاهش درد

درمان دیابت

درمان سرطان

رفع افسردگی

تقویت سیستم ایمنی

جلوگیری از پوسیدگی دندان

افزایش حافظه

رشد استخوان

خواب بهتر و با کیفت

رشد استخوان

 

نحوه مصرف زعفران هنگام بارداری

برای اینکه بتوانید از خواص زعفران برای بارداری بهره مند شوید نیاز است که نحوه مصرف زعفران را بدانید زعفران را به چند روش می توان مصرف کرد که در ادامه به صورت کامل این سه روش را توضیح خواهیم داد.

 

زعفران و عسل

یکی از ترکیبات پر خواص که در ماه های آخر بارداری می توان از آن استفاده کنید، زعفران و عسل است. برای این کار نیاز است که هر 5 قاشق عسل را به ازای یک قاشق مربا خوری زعفران ترکیب کنید و میل کنید.

 

شیر و زعفران

یکی دیگر از ترکیباتی که در ماه های آخر بارداری برای خانم های باردار بسیار مفید است ترکیب شیر و زعفران است. برای اینکار قبل از خواب زعفران و شیر را با یکدیگر ترکیب کنید و میل کنید.

 

شربت زعفران

یکی دیگر از ترکیبات مفید در ماه های آخر بارداری شربت زعفران است. که می تواند در روز های گرم تابستان با اضافه کردن کمی خاکشیر میل کنید.

 

مضرات زعفران در بارداری

استفاده از زعفران در ماه های آخر بارداری می تواند خواص های بسیار زیادی را برای فرد باردار داشته باشد، اما اگر بی رویه از زعفران استفاده کنند یا در سه ماه اول بارداری از زعفران استفاده کنند موجب خطرات زیر می شود که در ادامه به شما کامل توضیح خواهم داد.

 

1)سقط جنین

همانجور که در بالا به شما توضیح داده ایم با مصرف زعفران در سه ماه اول بارداری امکان دارد که جنین سقط شود. مخصوصا در ماه های اول بارداری احتمال سقط جنین با زعفران وجود دارد. زمانی که از زعفران در دوران بارداری استفاده می کنید، موجب می شود که دمای جنین بالا رود و موجب سقط جنین شود.

 

2)حالت تحوع

یکی دیگر از مضرات زعفران در بارداری حالت تحوع و استفراغ زیاد است. به این صورت که زمانی که زعفران را مصرف می کنند دچار حال تحوع شدید و استفراغ های متعدد می شوند. در این زمان باید از مصرف زعفران خود داری شود و هرچه سریع تر به پزشک مراجعه شود و گرنه احتمال اینکه جنین سقط شود وجود خواهد داشت.

 

3)حساسیت

حساسیت به زعفران را تقریبا می توان گفت بستگی به خود طرف دارد که آیا قبلا که زعفران مصرف کرده است حالش بد شده است یا خیر.برای مثال کسانی که باردار هستند بعد از مصرف زعفران دچار سر درد شدید و حالت تحوع می شوند که اگر شما هم بعد از مصرف زعفران این علائم را دارید از مصرف زعفران خود داری کنید.

بسیاری از کسانی که قصد دارند برای اولین بار به کودک خود زعفران دهند، می ترسند که از کجا متوجه شوم که کودک من به زعفران حساسیت دارد یا نه! برای متوجه شدن اینکه کودک به زعفران حساسیت دارد یا خیر باید مقدار کمی زعفران را به کودک خود دهید اگر جنین علائم خواصی نداشت می توانید از این به بعد به کودک خود زعفران دهید.

 

برخی دیگر از عوارض زعفران در زمان بارداری

اگر هنگام مصرف زعفران در زمان بارداری مشکلات زیر برای شما پیش آمد پیشنهاد می شود هرچه زودتر به بیمارستان بروید زیرا ممکن است سقط جنین اتفاق بیفتد.

وجود خون در ادرار و مدفوع

نداشتن تعادل

وجود خون در استفراغ

حالت تحوع

خونریزی بینی و لب

بی حس شدن برخی از اعضای بدن

زردی صورت

 

بیشتر کسانی که با موارد بالا روبه رو می شوند یا در مصرف زعفران زیاده روی کرده اند یا از زعفرن تقلبی استفاده کردند. که در ادامه ما به شما چند سایت معتبر برای تهیه زعفران اصل و با کیفیت را آموزش خواهیم داد.

از کجا زعفران اصل تهیه کنیم؟

همانجور که خواندیم متوجه موضوع مهمی شدیم که اگر از زعفران به صورت بی رویه یا از زعفران تقلبی استفاده کنیم. موجب تاثیرات منفی بر روی بدن افراد خواهد شد. و احتمالا برای شما هم سوال شده که از کجا زعفران اصل تهیه کنیم، تا از مضرات زعفران در امان باشیم! به همین دلیل ما برخی از فروشگاه های اینترنتی که شما می توانید برای خرید زعفران اصل از آنها اقدام به خرید کنید را نام برده ایم.

 

فروشگاه اینترنتی زاگرس زعفران، دیجی کالا، کشمون، سحر خیز،برادران حسینی، با سلام و …. و برخی از سایت های معتبر برای خرید زعفران اقدام کنید.

 

محصولات فروشگاه زاگرس زعفران

در فروشگاه اینترنتی زاگرس زعفران www.zagroszaferan.ir که به صورت تخصص در زمینه فروش انواع زعفران اصل به صورت مستقیم از طرف مزرعه دار فعالیت می کند، می توانید سفارش خود را ثبت کنید و درب منزل آنها را تحویل بگیرید.

زاگرس زعفران به دلیل اینکه مسقیم زعفران را از خود مزرعه دار تهیه می کنید، قیمت زعفران را بسیار مناسب تر نسبت به تمامی فروشگاه های اینترنتی به فروش گذاشته است.

 

برچسب‌ها: