دوچرخه طلایی به قیمت یک میلیارد تومان (عکس)

دوچرخه طلایی به قیمت یک میلیارد تومان (عکس)

 

یک کمپانی معروف که همیشه وسایلی از جنس طلا می سازد اکنون سعی دارد تا یک دوچرخه از جنس طلا را روانه بازار کند.  

 

اما امروزه از طلا برای کارهای متنوع‌تری مورد استفاده قرار میگیرد. هدایت الکتریکی بالا، مقاومت در برابر خوردگی و انعطاف پذیری این فلز، باعث استفاده از آن در بخشی از وسایل الکترونیکی شده است. در هر حال این فلز گرانقیمت است چرا که بازار، ارزش بالایی برای آن قائل است و در طول سالیان سال به عنوان نمادی از ثروت شناخته شده است.

 

نزدیک به ۱۰ سال است که کمپانی Goldgenie با بهره‌گیری از افسانه قدیمی “لمس میداس”، برای وسایل مختلف نظیر آیفون‌ها و آی‌پدهای سواروسکی و آیفون ۶ برلیانس الیت، روکش طلا تولید کرده است که فروش این محصولات تاکنون کم‌تر از ۳۰۰۰ یورو (معادل ۴۶۹۲.۲۱ دلار) بوده است.

 

دوچرخه طلایی به قیمت یک میلیارد تومان (عکس)  

 

اما اکنون این کمپانی طی یک اقدام خیره‌سرانه‌تر تصمیم گرفته است تا محصول گرانقیمت‌تری را به بازار معرفی کند و به این ترتیب، دوچرخه مسابقه با طلای ۲۴ عیار به صحنه آمد.

 

تیم Goldgenie با بهره‌گیری از نبوغ متخصصان خود دوچرخه جاده‌ای Giant Defy 3 با قاب آلومینیومی (به قیمت ۱۰۴۹ دلار) را طلاکاری نمود. در کلیه قطعات این دوچرخه، از فرمان و پره و زنجیر گرفته تا تک تک دنده‌ها، روکش طلا به کار رفته است.

 

دوچرخه طلایی به قیمت یک میلیارد تومان (عکس)  

 

روکش مخمل‌نمای مشکی رنگ در قسمت زین، دسته‌های دوچرخه و لاستیک‌های آن، ظاهر دوچرخه را جذاب‌تر ساخته است. باقی قسمت‌ها دارای روکش طلایی هستند. بنابراین با پرداخت مبلغ ناقابل ۲۵۰۰۰۰ یورو (معادل بیش از یک میلیارد تومان) می‌توانید با خیال راحت بین مرسدس‌های می‌باخ رکاب بزنید.

 

تهیه و تنظیم : مجله تکناز