خواص کره بادام زمینی و شیره انگور برای مردان،ورزشکاران، کودکان و زنان باردار

مجموعه : رپورتاژ آگهی
خواص کره بادام زمینی و شیره انگور برای مردان،ورزشکاران، کودکان و زنان باردار

خواص کره بادام زمینی و شیره انگور برای مردان،ورزشکاران، کودکان و زنان باردار

به گزارش تکناز ترکیب کره بادام زمینی و شیره انگور یکی از مقوی ترین مواد غذایی برای مصرف در صبحانه و یا در میان وعده ها است. مزایای کره بادام زمینی و شیره انگور بر کسی پوشیده نیست. این ترکیب غذایی مغذی یکی از بهترین منابع منیزیوم محسوب می شود. مصرف کافی منیزیوم برای بهبود عملکرد مغز و سیستم عصبی بسیار ضروری است.

 

یکی از مهمترین خواص کره بادام زمینی و شیره انگور کاهش تنش های عضلانی به دلیل مواد معدنی مفیدی مانند منیزیوم است. به همین دلیل برای استفاده از خواص کره بادام زمینی و شیره انگور و افزایش سطح سلامت بدن می توانید این ماده مغذی را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید.

 

کره بادام زمینی و شیره انگور به عنوان یکی از طبیعی ترین منابع پروتئین شناخته می شود. همچنین رسوراترول یکی از بهترین ریزمغذی ها استکه به وفور در کره بادام زمینی و شیره انگور وجود دارد. این آنتی اکسیدان طبیعی و ضد میکروبی از بادام زمینی به دست می آید و همچنین به مقدار زیاد در میوه هایی مانند انگور قرمز یافت می شود. به همین علت مصرف و خرید کره بادام زمینی و شیره انگور طبیعی و ارگانیک به کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی و حتی پیشگیری از سکته های قلبی کمک می کند.

 

ارزش غذایی کره بادام زمینی و شیره انگور

کره بادام زمینی دارای مقدار زیادی اسیدهای چرب غیر اشباع است. مصرف روزانه این اسیدهای چرب که امگا3 و امگا6 نام دارند برای حفظ سلامت مغز و سیستم عصبی بدن ضروری است. از طرف دیگر شیره انگور نیز یکی از غنی ترین منابع آهن محسوب می شود. ترکیب این دو ماده غذایی مفید همانند یک مکمل غذایی می تواند بخش زیادی از نیازهای روزمره بدن به مواد مغذی را برطرف کند.

 

یک قاشق غذاخوری از ترکیب مساوی کره بادام زمینی و شیره انگور دارای 180 کالری است. همچنین فولات، پتاسیم، کلسیم و ویتامین های گروه B به مقدار فراوان در این ترکیب مغذی وجود دارد. یکی از مهمترین خواص کره بادام زمینی و شیره انگور وجود مقادیر فراوان آنتی اکسیدان در این ترکیب غذایی است. مصرف روزانه آنتی اکسیدان ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد از بدن محافظت می کند و در پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان ها نیز نقش مهمی دارد.

 

به گزارش فروشگاه اینترنتی پرهلو «ترکیب کره بادام زمینی همراه با شیره انگور دارای ارزش غذایی بسیار مفیدی است. این ترکیب غنی از پروتئین، چربی‌های سالم و فیبر می‌باشد که به تناسب برای رژیم غذایی کمک می‌کند. کره بادام زمینی باعث ایجاد احساس سیری می‌شود و شیره انگور از طریق آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌های مختلف، به حفظ سلامت قلب و عروق کمک می‌کند. با توجه به ترکیب این دو ماده غذایی، مصرف آنها می‌تواند به تأمین نیازهای مغذی بدن و بهبود وضعیت سلامتی کمک کند». مقدار ۴۰ گرم از ترکیب کره بادام زمینی و شیره انگور شامل مقادیر غذایی زیر است:

 

ارزش غذایی

میزان موجود در 40 گرم کره بادام زمینی با شیره انگور

کالری

160 کالری از چربی 36 (22.5%)

چربی کل

4 gr

چربی اشباع شده

1.5 gr

سدیم

65 mil gr

کربوهیدرات

32 gr

کربو هیدرات خالص

32 gr

شکر

20 gr

فیبره

0 gr

پروتئین

1 gr

ویتامین ها و مواد معدنی کلسیم

20 gr

آهن

0.7 mil

اسیدهای چرب

00 gr

آمینو اسید

00 gr

خواص کره بادام زمینی و شیره انگور در طب سنتی چیست؟

خواص کره بادام زمینی و شیره انگور در طب سنتی

هم کره بادام زمینی و هم شیره انگور هر دو در طب سنتی جزء گرمی ها محسوب می شوند. مصرف اینگونه مواد غذایی باعث بیشتر شدن سرعت گردش خون و در نتیجه افزایش حرارت بدن می شود. از این رو به افرادی که دارای طبع گرم هستند توصیه می شود که تا حد امکان اعتدال در مصرف را رعایت کنند. زیرا مصرف بیش از حد این ترکیب غذایی مقوی در گرم مزاج ها موجب بروز جوش های پوستی در صورت می شود.

مصرف آن در افرادی که مزاج سرد دارند بلامانع است و حتی می تواند از دردهای استخوانی نیز پیشگیری کند. بهترین زمان برای مصرف کره بادام زمینی و شیره انگور در فصل زمستان است. زیرا علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز بدن می تواند از شما در برابر ابتلا به بیماری های ویروسی مانند سرماخوردگی پیشگیری کند.

 

کره بادام زمینی و شیره انگور را چگونه مصرف کنیم؟

روش های مختلفی برای مصرف کره بادام زمینی و شیره انگور وجود دارد. وعده صبحانه بهترین زمان برای مصرف این ماده غذایی مفید است. مصرف این صبحانه لذیذ در آغاز روز می تواند بخش زیادی از نیاز شما به انرژی در طول روز را فراهم کند. همچنین می توان آن را در میان وعده ها و بین وعده های غذایی اصلی مصرف کرد.

 

اما این ترکیب غذایی برای هضم به زمان زیادی نیاز دارد. بنابراین توصیه می شود که آن را در هنگام شب و یا پیش از رفتن به رختخواب مصرف نکنید. زیرا مصرف آن باعث سنگین شدن معده و در نتیجه بروز اختلالات خواب می شود. مصرف کره بادام زمینی و شیره انگور در میان وعده های غذایی این امکان را به شما می دهد که کالری دریافتی خود را به راحتی بسوزانید.

 

مزایای کره بادام زمینی و شیره انگور در سلامت کودکان

تغذیه مناسب به خصوص در کودکان که در سن رشد قرار دارند، اهمیت زیای دارد. آن دسته از والدینی که با خواص کره بادام زمینی و شیره انگور آشنایی دارند، از این ترکیب مفید در برنامه غذایی کودکان خود استفاده می کنند.

یکی از مهمترین مزایای کره بادام زمینی و شیره انگور سطح بالای مواد معدنی موجود در آن مانند کلسیم است. مصرف روزانه کلسیم برای کودکان که در سن رشد قرار دارند، اهمیت زیادی دارد. از سویی دیگر این ترکیب گیاهی مقدار کالری فراوانی دارد. میزان فعالیت کودکان بسیار بیشتر از بزرگسالان است و از این رو اغلب کودکان کالری دریافتی در طول روز را به راحتی می سوزانند. در نتیجه با استفاده از این ترکیب غذایی مفید، کالری مورد نیاز کودکان به راحتی تامین می شود.

 

مزای کره بادام زمینی و شیره انگور برای خانم های باردار

خواص کره بادام زمینی و شیره انگور در بارداری

حفظ سلامت مادر و جنین یکی از مهمترین دغدغه های دوران بارداری است. از این رو تغذیه سالم در این دوران اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. خانم های بارداری که خواص کره بادام زمینی و شیره انگور اطلاع کافی دارند، از این ترکیب غذایی مفید در برنامه غذایی خود استفاده می کنند.

 

مصرف این ماده غذایی مفید در طول هر سه ماهه بارداری بلامانع است. با این حال برای استفاده بهتر از خواص کره بادام زمینی و شیره انگور توصیه می شود که آن را به خصوص در سه ماهه اول بارداری مصرف کنید. زیرا سه ماهه امول بارداری زمانی است که اندام های مختلف جنین شکل می گیرند. در نتیجه تامین مواد معدنی، ویتامین ها و سایر املاح عالی در این دوران ضرورت دارد.

 

مصرف این دو ترکیب غذایی با هم می تواند آهن، منیزیوم، کلسیم، کربوهیدرات و اسیدهای چرب مرود نیاز برای شکل گیری اندام های جنین را تامین کند. با این حال این ترکیب غذایی مفید دارای مقدار قند بالایی است.

 

مزایای کره بادام زمینی و شیره انگور برای ورزشکاران

افزایش سطح سلامت و کمک به عضله سازی یکی از مهمترین اهداف تمام ورزشکاران است. ورزشکاران برای کمک به عضله سازی باید به طور روزانه مقدار معینی از درشت مغذی ها مانند پروتئین را مصرف کنند. ترکیب کره بادام زمینی و شیره انگور به دلیل داشتن مقدار فراوان پروتئین در کمک به روند عضله سازی در ورزشکاران نقش مهمی دارد.

 

کره بادام زمینی و شیره انگور که سرشار از پروتئین های گیاهی است، بیش از 20 گرم پروتئین در هر 100 گرم محصول دارد و به همین علت یک ماده غذایی عالی برای ورزشکاران و علاقه مندان به بدنسازی محسوب می شود. این ترکیب مغذی با طعم دلچسب، قدرت انرژی زایی بالا و همچنین قیمت مقرون به صرفه، به خصوص از نظر سلامتی برای ورزشکاران بسیار مفید است. مصرف دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی و شیره انگور به راحتی ۷ گرم از پروتئین مورد نیاز بدن را تامین می کند.

 

خواص کره بادام زمینی و شیره انگور برای مردان

ترکیب گیاهی کره بادام زمینی و شیره انگور حاوی مقدار فراوانی روی است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن به خصوص در مردان می شود. از سویی دیگر دریافت منابع کافی روی در تولید تستوسترون که یکی از هورمون های اصلی مردان است، نقش مهمی دارد. تولید تستوسترون کافی در بدن موجب تقویت اسپرم ها می شود.

 

ویتامین E موجود در این ترکیب غذایی عملکرد اسپرم ها را تحریک می کند. از این رو یکی از مهمترین خواص کره بادام زمینی و شیره انگور افزایش توان باروری در مردان است. آن دسته از مردانی که از این ترکیب غذایی در برنامه غذایی روزانه خود استفاده می کنند قدرت باروری بالاتری دارند.

 

اما یکی از مهمترین نکات در خواص کره بادام زمینی و شیره انگور، توجه به کیفیت این محصولات است. چرا که انواع مختلف کره بادام زمینی و حتی شیره انگور ممکن است حاوی قند و نمک اضافی باشند که مصرف آنها نه تنها خواصی ندارد، حتی ممکن است با عوارضی هم همراه باشد. برای همین توصیه می شود در هنگام خرید محصولات مورد نیاز خود، حتما به کیفیت و سالم بودن آن توجه کنید. حتی می توانید کره بادام زمینی مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبری مانند پرهلو parholoo.ir سفارش دهید تا از ارگانیک بودن آن مطمئن باشید.

برچسب‌ها: