عمق این استخر به اندازه ساختمان 12 طبقه است

عمق این استخر به اندازه ساختمان 12 طبقه است

 

عمق این استخر منحصر به فرد 12 متر می باشد.

 

افرادی که از این استخر دیدن می کنند، می توانند از تجهیزات شیرجه آزاد و غواصی استفاده کنند و همچنین غارهای زیرآبی برای غواصان مبتدی غار تدارک دیده شده است ، یک تونل معلق زیرآبی نیز وجود دارد که کاملا شفاف است ، یک اسکله حمام آفتاب در سقف استخر وجود دارد که در آن شناگران می توانند پس از شیرجه عمیق کمی استراحت کنند.

 

ژرف ترین استخر جهان Y40 نام دارد ، Y نماد معروف خط مرجع فلسفه ی دکارت است و عدد 40 هم ژرفای استخر را نشان می دهد ،به گزارش ایران ناز این استخر که به وسیله آرشتک معروفی بنام امانوئل بوارتو ساخته شده است 40 متر عمق دارد که در سراسر دنیا بی نظیر است ، اگه بتوانید نفس خود را تا رسیدن به کف این استخر حبس کنید ، جز آدم هایی کمی هستید که می توانند این کار را انجام دهند.

 

استخر Y40 نخستین و تنها استخر دنیا است که تا این اندازه عمق دارد که با آب گرم پر می شود و با حجم 4300 مترمکعبی دمایی بین 32 تا 34 درجه سانتیگراد دارد ، این استخر 40 متری ، سطحی به اندازه 12*18 متر دارد و برای شیرجه زدن و حتی غواصی مناسب است.

 

این استخر در کشور ایتالیا قرار دارد و برای نخستین بار در تاریخ 5 ژوئن سال جاری میلادی گشایش یافت. بخش بیرونی ورودی استخر y40 DEEP JOY در تپه های سرسبز ایتالیا ساخته شده است ، معماری مشهور بنام امانوئل بوارتو این استخر را طراحی کرده و سازه ی مزبور در هتل ترمه میلیپینی ایتالیا ساخته شده است.

 

امانوئل بوارتو به فکر پوشاندن استخر با چمن در محیط پیرامونش است ، این استخر در تمامی سال باز می باشد و فعالیت های انجام شده در آن شامل : شیرجه آزاد ، غواصی ، فعالیت های ویژه برای زنان باردار و بسیاری از تفریحات دیگر است.

 

پیش از این استخر نیمو در شهر بروکسل بلژیک عمیق ترین استخر سرپوشیده جهان بود و همچنین بزرگترین استخر شنای جهان در سال 2006 در شیلی ساخته شد و گفته می شود مساحت آن 20 هکتار است، هزینه ساخت این سازه در آن زمان بیش از 613 میلیون پوند اعلام شد.

 

استخر y40 به اندازه یک ساختمان 12 طبقه و یا 9 اتوبوس دو طبقه عمق دارد ، در این مکان ضرورتی ندارد که از لباس غواصی استفاده شود و شناگران می توانند از دمای نرمال آب لذت ببرند.

 

عمق این استخر به اندازه ساختمان 12 طبقه است  

استخر 12 متری  

عمق این استخر به اندازه ساختمان 12 طبقه است  

استخر عمیق  

عمق این استخر به اندازه ساختمان 12 طبقه است  

عمیق ترین استخر  

عمق این استخر به اندازه ساختمان 12 طبقه است  

 

تهیه و تنظیم : مجله سرگرمی تکناز