تبلیغات

تبلیغات

3 ما شکنجه حامد و کشتن آن در خانه وحشت !!

مجموعه : مجله خبری

به گزارش فارس، نیمه شب 26 بهمن سال 87، مسئولان بیمارستان فجر در خیابان پیروزی، متوجه پیكر مرد جوانی شدند كه مقابل بیمارستان رها شده است.

با انتقال مرد جوان به داخل بیمارستان كه مشخص بود به شدت مورد شكنجه و آزار و اذیت قرار گرفته است، پزشكان بیمارستان بعد از معاینه وی متوجه شدند حداقل 6 ساعت از مرگ او گذشته است.

به دلیل اینكه هیچ مدرك هویتی همراه جسد نبود، جسد به پزشكی قانونی انتقال یافت تا خانواده وی معلوم شوند. مدتی از كشف جسد گذشته بود كه خانواده این مرد با حضور در پزشكی قانونی، هویت را تأیید كردند.

آنها مدعی بودند كه فرزندشان به نام حمید، جدا از آنها زندگی می كرده است و به همین دلیل تا مدت‌ها از نبود او نگران نشده‌اند. اما وقتی متوجه شدند كه غیبت او نگران‌كننده است، به تعقیب دوستانش كه با او زندگی می‌كردند پرداختند اما در خانه وی با دیوارهای خونی روبرو شده‌اند.

با مشخص شدن هویت افرادی كه با حمید زندگی می‌كردند، تحقیقات پلیس برای دستگیری آنها آغاز شد و در تیر ماه سال گذشته،‌ سه متهم این پرونده دستگیر شدند.

متهمان این پرونده كه 2 مرد و 2 زن بودند در تحقیقات به ارتكاب قتل حمید با انگیزه اختلاف مالی و ناموسی به وسیله شكنجه كردن 3 ماهه او اعتراف كردند. قرار مجرمیت متهمان در دادسرای جنایی تهران صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 71 دادگاه كیفری استان تهران ارسال شد.

صبح امروز، جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه 71 دادگاه كیفری و به ریاست قاضی نورالله عزیزمحمدی برگزار شد.

علی عطار، نماینده دادستان در تشریح كیفرخواست صادره گفت: متهمان این پرونده:

1- مهیار متهم به مشاركت در قتل عمدی، حبس توأم با شكنجه و توزیع مواد روانگردان و مخدر

2- حامد متهم به مشاركت در قتل عمدی، حبس توأم با شكنجه و توزیع مواد روانگردان و مخدر

3-ساناز متهم به مشاركت در قتل عمدی، حبس توأم با شكنجه

این متهمان در تحقیقات به وارد كردن ضربات متعدد منجر به قتل به مقتول اقرار كردند. هر سه متهم این پرونده دارای سابقه كیفری هستند و خواستار مجازات متهمان بر اساس قانون هستم.

بعد از قرائت كیفرخواست توسط نماینده دادستان، اولیای‌دم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار قصاص متهمان شدند.

در ادامه جلسه، ساناز در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینكه هیچ‌كدام از اتهامات را قبول ندارد، گفت: مدت كوتاهی بود كه با حامد دوست شده بودم كه از من خواست به خانه حمید برویم؛ وقتی به آنجا رفتیم، مهیار و همسرش هم آنجا بودند.

وی افزود: اولین اختلاف مقتول با حامد و مهیار بر سر طلب 5 میلیونی حامد از حمید بود و چون مهیار هم از حامد طلب داشت، پای او هم به این قضیه باز شد. آنها ابتدا تصمیم گرفتند با بستن دست و پای او، طلبشان را وصول كنند. یك روز حامد از خانه برای فروش موادمخدر خارج شد و زمانی كه به خانه برگشت،‌ مدعی شد كه حمید مبلغ 200 میلیون تومان كلاهبرداری كرده است و آنها هم برای سهیم شدن در این كلاهبرداری شروع به ضرب و شتم او كردند.

متهم افزود: مهیار شیشه مصرف می‌كرد و تصور می‌كرد كه حمید به همسر او چشم داشته و از او فیلم و عكس در اختیار دارد؛ به همین دلیل او را به شدت كتك می‌زد، اما حمید همیشه منكر این موضوع می شد.

وی با بیان اینكه یكی از روزهایی كه حامد برای فروش موادمخدر از خانه خارج شده بود، دستگیر شد ، افزود: چند روز بعد از آن، مهیار، حمید را از حمامی كه در آن حبس بود بیرون آورد و به اتاق برد؛ من تلاش كردم حمید را از طریق بالكن نجات بدهم اما او به داخل حیات سقوط كرد و مهیار من را هم به همراه او در حمام حبس كرد.

شكنجه با شوكر ، آب جوش ، روغن داغ و چاقو

ساناز با بیان اینكه بیش از یك ماه در حمام محبوس بوده است، درباره نحوه شكنجه دادن حمید توسط متهمان گفت: آنها، حمید را به وسیله گاز اشك‌آور، شوكر،‌ ریختن آب جوش و روغن داغ روی بدنش و زخمی كردن با چاقو شكنجه می‌كردند. آنها هر 3 روز یك بار به ما غذا می‌دادند و شیر آب را هم كنده بودند تا ما نتوانیم آب بخوریم.

وی گفت: شب آخر، مهیار به خاطر فیلم دروغی كه تصور می‌كرد من با همدستی حمید از همسرش گرفته‌ام، مرا به حمام انداخت ولی وقتی وارد حمام شدم متوجه شدم، حمید نفس نمی‌كشد. به كمك همسر مهیار جسد را بیرون آوردیم اما مهیار نمی‌خواست قبول كند كه حمید كشته شده است، به همین دلیل از من خواست به او آمپول بزنم. جلسه‌ای سه نفره بین حامد، مهیار و همسرش برگزار شد و بعد از اینكه مهیار و همسرش حدود یك ساعت از خانه خارج شدند تصمیم گرفتند بعد از پوشاندن لباس به حمید،‌ او را مقابل بیمارستان فجر رها كنند. مرا هم با زنجیر و طناب بستند و زیر مبل رها كردند.آنها به خانه برگشتند و مهیار مرا مجبور كرد در دفتر خاطرات مطالبی بنویسم كه اینگونه تداعی شود حمید فوت كرده است؛ مهیار به شكنجه كردن علاقه داشت تا جایی كه حامد را هم بعد از قتل شكنجه كرد. بعد از دستگیری هم به من پیغام داد اگر قتل را گردن نگیرم خواهرم را خواهد كشت.

ساناز در پایان گفت: مهیار سر دسته باند توزیع موادمخدر بود و حمید و حامد هم برای او كار می‌كردند.

بعد از ساناز، نوبت به مهیار رسید و با رد كردن نقش خود در قتل گفت: حمید تا آخرین لحظه ورود ساناز به حمام زنده بود و ساناز بود كه با لگد او را به قتل رساند.

وی با بیان اینكه تمام اظهارات ساناز دروغ بود، گفت: حمید در خانه محبوس نبود و چند روز قبل از مرگش با موتور من از خانه خارج شد. اظهارات قبلی خود را قبول دارم كه حمید، ساناز و همسر خود را می‌زدم اما نه تمام 3 ماه، بلكه فقط 10 روز آخر. با مشت و لگد و چاقو او را می‌زدم.

مهیار با پذیرفتن اینكه با چاقو و ریختن آب جوش و روغن داغ،‌ حمید را مورد شكنجه قرار داده است، گفت: اما من او را طوری شكنجه نكردم كه باعث مرگش بشود. تمام اظهارات ساناز دروغ است، او، من و حامد را به كتك زدن حمید تحریك می‌كرد. ادعای او درباره فراری دادن حمید هم دروغ است چرا كه كلید خانه در اختیارش بود و با موبایل هم می‌توانست به پلیس خبر بدهد.

متأسفم وكالت این پرونده را به من واگذار كردند

بعد از اظهارات متهم، وكیل تسخیری وی در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینكه متأسفم كه وكالت این پرونده را پذیرفتم ،‌ گفت: اما به هر حال این افراد هم قربانی فقر فرهنگی و آلودگی جامعه شده‌اند و قدرت داشتن اراده سالم را ندارند.

در ادامه جلسه، حامد، دیگر متهم پرونده در جایگاه قرار گرفت و او هم مانند دیگر متهمان منكر دخالت در قتل شد و در تشریح حادثه گفت: من اصلا او را نزدم و چاقوها را هم مهیار به او می‌زد.

وی كه به شدت ترس از مهیار در چهره‌اش نمایان بود، مدعی شد كه چند روز بعد از حبس حمید،‌ به زندان رفته و تا 10 روز قبل از مرگ او در زندان بوده است. او معتقد بود، مهیار حمید را به خاطر مسایل ناموسی شكنجه كرده است، نه مسایل مالی.

در این لحظه، ‌ساناز به دستور قاضی بلند شد و گفت: حامد تمام اتفاقات آن مدت را می‌داند ولی به خاطر ترس از مهیار تاكنون حرفی را نزده است.

حامد كه به وضوح از حضور مهیار در دادگاه هراس داشت، بعد از اینكه به دستور قاضی،‌ مهیار را از دادگاه خارج كردند، موضوع شكنجه كردن حمید توسط مهیار به وسیله آب جوش و روغن داد را بازگو كرد.

بعد از اظهارات حامد، مهین، همسر مهیار كه در ابتدا جزو متهمان پرونده بود اما به دستور بازپرس قرار منع تعقیب او صادر شد، در جایگاه قرار گرفت و گفت: ابتدای درگیری مهیار و حامد با حمید بر سر اختلاف مالی بود و آنها خواستند از او زهرچشم بگیرند. یك روز به همرا ساناز در حال مصرف موادمخدر بودیم كه حمید پنهانی از ما فیلم گرفت. اما هرچه به او اصرار كردیم فیلم را نداد و از ما خواست به خواسته‌های شیطانی او تن بدهم. در نهایت مجبور شدم موضوع را به مهیار بگویم.

مرجان باز هم در جایگاه قرار گرفت و گفت: تمام اظهارات مهین دروغ است؛ تمام این مدت حمید در حمام محبوس بود و نمی‌توانست از آنجا خارج شود. مهین هم از ترس مهیار حرف نمی زند.

مهین در ادامه اظهاراتش در پاسخ به سؤال قاضی كه چطور حمید را می‌زدند كه همسایه‌ها صدایش را نمی‌شنیدند، گفت: موقع شكنجه كردن،‌ صدای ضبط را زیاد می‌كردیم و همچنین پنجره‌ها و دیوارها را با پتو را می‌پوشاندیم تا صدا بیرون نرود. با شلنگ، مشت‌ولگد، چاقو، آب جوش و روغن داغ او را شكنجه می‌كردند.

مهین مدعی شد به دستور مهیار از اعتراف دروغین ساناز فیلمبردای كرده است اما فیلم از گوشی او خالی شده بود؛ به همین دلیل مهیار به ساناز شك كرد و او را به زور گاز اشك‌آور به حمام انداخت.

این اظهارات مهین در حالی بود كه به محض ورود مهیار به دادگاه، مهین حرفش را عوض كرد و مدعی شد متوجه نشده است چه كسی به صورت ساناز گاز اشك‌آور زده است.

بعد از اظهارات مهین، هر سه متهم پرونده در جایگاه قرار گرفتند و در بیان آخرین دفاعیات خود، اتهامات انتسابی را انكار كردند.

قاضی عزیزمحمدی ختم جلسه را اعلام و صدور حكم را به بعد از مشورت با مستشاران دادگاه (بردبار، آروین، سری و واعظی) موكول كرد.

 

منبع : جام جم آنلاین

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات