تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

6 بانک بزرگ ایرانی در لیست 10 بانک بزرگ جهان اسلام

مجموعه : مجله خبری
نشریه اقتصادی بنكر نظام بانكی ایران را بزرگترین بانكداری اسلامی در جهان معرفی و اعلام كرد: 6 بانك بزرگ ایران در فهرست 10 بانك بزرگ اسلامی قرار گرفته‌اند.

نشریه اقتصادی بنكر در گزارشی از بانكداری اسلامی در جهان طی سال جاری میلادی10 بانك بزرگ اسلامی در سطح جهان را معرفی كرده است كه 6 عدد از این بانك ها به ایران تعلق دارند.
بر اساس این گزارش بانك ملی ایران با بیش از 40 میلیارد دلار دارائی بزرگترین بانك اسلامی در جهان شناخته شده است. این بانك در گزارش سال گذشته بنكر نیز همین رتبه را به خود اختصاص داده بود.
خانه مالی كویت با 37.1 میلیارد دلار دارائی اسلامی در جایگاه دومین بانك بزرگ اسلامی قرار گرفته است و بانك الروجكی عربستان با 32.04 میلیارد دلار در رتبه سوم قرار گرفته است.

رتبه های 4 تا 7 نیز به بانك های ایرانی اختصاص داده شده است. بانك صادرات ایران با 32.01 میلیارد دلار دارائی رتبه چهام، بانك ملت با 32 میلیارد دلار در رتبه پنجم، بانك تجارت با 20.3 میلیارد دلار در رتبه ششم و بانك سپه با 24.1 میلیارد دلار دارائی اسلامی در رتبه هفتم از این نظر قرار گرفته اند.

بانك اسلامی دوبی با دارائی 22 میلیارد دلاری در رتبه هشتم، بانك كشاورزی ایران با 10.29 میلیارد دلار دارائی در رتبه نهم و بانك اچ اس بی سی انگلیس با 10.1 میلیارد دلار دارائی اسلامی در رتبه دهم بزرگترین بانك های اسلامی جهان قرار گرفته اند.

بانك های ایرانی كه در فهرست 10 بانك بزرگ اسلامی قرار گرفته اند همه متعلق به بخش دولتی هستند و این در حالی است كه آمریكا در راستای تلاش های ضد ایرانی خود بسیاری از این بانك ها را تحت تحریم قرار داده است.
این گزارش در ادامه نظام بانكی ایران را بزرگترین نظام بانكی اسلامی در جهان معرفی كرده است. ارزش كل دارائی های بانكی اسلامی در ایران 314.89 میلیارد دلار اعلام شده است كه این رقم بیش از دو برابر دارائی های بانكی اسلامی در دومین بانكداری اسلامی یعنی عربستان است.

ارزش كل دارائی های بانكی اسلامی در عربستان 138.2 میلیارد دلار اعلام شده است. مالزی نیز با 102 میلیارد دلار دارائی در رتبه سوم قرار گرفته است.
فارس نوشت : كشورهای امارات با 85 میلیارد دلار، كویت با 69 میلیارد دلار، بحرین با 44.8 میلیارد دلار، قطر با 34.6 میلیارد دلار، تركیه با 22.5 میلیارد دلار، انگلیس با 18.9 میلیارد دلار و بنگلادش با 9.3 میلیارد دلار به ترتیب در رتبه های چهارم تا دهم قرار گرفته اند.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات