تبلیغات

تبلیغات

اجاره دادن ساعتی آپارتمان با چه هدفی؟

مجموعه : جامعه و سیاست
اجاره دادن ساعتی آپارتمان با چه هدفی؟

به تازگی در کشور و به ویژه در تهران، پدیده جدیدی بروز کرده است که طی آن صاحبخانه‌ها واحدهای استیجاری خود را برای یک هفته، یک روز و حتی چند ساعت اجاره می‌دهند و در قبال آن اجاره‌ای چند صد هزار تومانی از مستاجران می‌گیرند.

 

به گزارش تابناک،  این صاحبخانه‌ها عمدتا آپارتمان‌های خود را به جوانان اجاره می‌دهند که به خاظر مسائلی نمی‌توانند جشن و مناسبت‌های خود را در منزل خود و با والدینشان برگزار کنند.

بر پایه این گزارش، این اقدام برخی از مالکان آپارتمان‌ها، نارضایتی ساکنین این واحدها را برانگیخته است؛ چرا که مهمترین آفت این گونه تجمعات، به ویژه حضور افراد غریبه برای چند ساعت در یک واحد آپارتمانی که عموما با جشن و برگزاری پارتی گاه مختلط همراه است، متوجه ساکنینی است که به صورت دائم در آنجا مستقر و زندگی زن و فرزندان خود را در آنجا بنا کرده‌اند.

علاوه بر این، در این زمینه همچنین باید افزود، چه کسی می‌پذیرد در همسایگی واحدهای آپارتمانی زندگی کند که هر روز با حضور افراد مختلف پر و خالی می‌شود و جز مزاحمت و دردسر چیز دیگری ندارد.

بر همین اساس، لازم است نیروی انتظامی ضمن برخورد با اینگونه مالکان، دفترهای معاملات ملکی را به عدم تبلیغ چنین مواردی مجبور نماید؛ چرا که در این صورت و به محضی که این فرایند همه‌گیر شود و برخی از صاحبخانه‌های سودجو چنین معاملاتی را پر سود و فایده ببینند، آسایش را از ساکنین به ویژه در مجتمع‌های شلوغ و چندین واحدی خواهند گرفت، صرفا به دلیل اینکه سود بیشتری عایدشان شود.

این در حالی است که منازل مسکونی در واقع جایی برای آسایش و آرامش و محلی برای تربیت فرزندان خانواده‌هاست که در صورت ادامه چنین روندی، کودکان و نوجوانان با انواع و اقسام اعمال و رفتار خلاف قانون و عفت عمومی روبه‌رو خواهند شد. 

تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات