تبلیغات

تبلیغات

تحولات منطقه‌ ایران را قدرتمندتر و عربستان را ضعیف‌ تر كرد

مجموعه : مجله خبری
تحولات منطقه‌ ایران را قدرتمندتر و عربستان را ضعیف‌ تر كرد
 
 
به گزارش فارس به نقل از روزنامه كانادایی "گلوب اند میل "، عربستان سعودی كه برای مدت‌ها قدرت را در دست داشت پس از انقلاب‌های اخیر در منطقه خاورمیانه تا حدود بسیار زیادی نفوذ خود را در مصر، عراق، لبنان و غزه از دست داد و منافع این كشور تا حدود بسیار زیادی در بحرین و یمن به خطر افتاد.

این روزنامه ادامه داد: با وجود ضعف عربستان پس از انقلاب‌های اخیر در خاورمیانه، ایران بیشترین دستاورد را در جهان عرب داشت و قدرت ایران در بحرین افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، "حسنی مبارك " رئیس‌جمهوری مخلوع مصر یكی از همپیمانان عربستان سعودی محسوب می‌شد و در نتیجه پس از خلع وی از قدرت، عربستان یكی از بزرگترین همپیمانان خود را از دست داد و اما راه ایران برای برقراری ارتباط با این كشور گشوده شد.

بر اساس این گزارش، واشنگتن متعهد به حمایت از عربستان سعودی و دیگر همپیمانان خود در خلیج فارس و همچنین نفت این كشور‌ها است و از دیگر تعهدات آن حمایت از هستی رژیم صهیونیستی است و به همین منظور تلاش می‌كند تا از نفوذ ایران در كشورهای خلیج فارس بكاهد.

این گزارش در پایان اینگونه نوشت كه عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی نگران هستند كه آمریكا در بهبود اصلاحات دولتی، همپیمانانی با اسرائیل و عربستان سعودی را كاهش دهد و دولت ایران را كه به دنبال متوقف كردن آن بود، تقویت كند.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات