تبلیغات

تبلیغات

صدور قبض جریمه بدحجابی شوخی‌ایی بیش نیست

مجموعه : جامعه و سیاست
صدور قبض جریمه بدحجابی شوخی‌ایی بیش نیست
 

 
به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، سردار احمدرضا رادان بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی همدان در جمع خبرنگاران با اشاره به مأموریت‌های بسیار نیروی انتظامی به منظور اجرا در جامعه اظهار داشت: در همین راستا هر سال كتابی با عنوان "كتاب جامع انتظامی " تهیه می‌شود كه مأموریت‌ها، مسئولیت‌ها، شاخص‌ها، میزان و حدود فعالیت‌های مختلف در آن لحاظ شده تا فرماندهی انتظامی هر استان اقدامات لازم را برای اجرایی كردن آن‌ انجام دهد.
وی گفت: ارزیابی‌های صورت گرفته حاكی از آن است كه استان همدان در دو بخش ارزیابی یگانی و عملكرد ستادی در اكثر شاخص‌ها مانند راهنمایی و رانندگی، انضباط اجتماعی، كشفیات مواد مخدر و كالای قاچاق وضعیت مطلوبی را به خود اختصاص داده است.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی اضافه كرد: در صورت پیگیری و تلاش بیشتر به منظور كاهش وقوع جرم در همدان، این استان در آینده‌ای نزدیك در رده استان‌های سوم و چهارم كشوری قرار می‌گیرد.
وی در خصوص اجرای طرح امنیت اجتماعی نیز ابراز داشت: امروز بر كسی پوشیده نیست كه برقراری امنیت اجتماعی در شئون مختلف جامعه از مأموریت‌های ذاتی نیروی انتظامی و انتظارات به حق و قانونی مردم است كه در همین راستا مجموعه نیروی انتظامی نیز به منظور اجابت خواسته عموم نسبت به اجرای این طرح اهتمام می‌ورزد.
رادان با بیان اینكه تمایل داریم بدون حاشیه به اجرای این طرح بپردازیم، افزود: خوشبختانه ابزار قانونی و نظارت كافی در میان مجموعه نیروی انتظامی برای اجرای مطلوب این طرح به خصوص در زمینه حجاب و عفاف در دست است.
وی بی‌بندوباری را موجب گرایش جوانان به بی‌تفاوتی نسبت به امور اطراف دانست و گفت: در همین راستا نیروی انتظامی طبق اختیارات خود به صورت جدی با بد‌حجابی و یا پوشش نامناسب افراد برخورد خواهد كرد.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی در ادامه موضوع صدور قبض جریمه در برخورد با بدحجابی را یك شوخی قلمداد كرد و ابراز داشت: در آینده‌ای نزدیك زوایای مختلف مربوط به قبض‌های جریمه منتسب به نیروی انتظامی را به صورت شفاف برای مردم مطرح می‌كنیم.
وی خاطرنشان كرد: البته رد وجود این قبض‌ها به معنای عدم برخورد قاطع با بدحجابی نیست چرا كه مانند قبل با قوت تمام با بدحجابی‌ها در جامعه مقابله می‌شود.
رادان افزود: قانون مسیر برخورد با بدحجابی را مشخص كرده و خوشبختانه ابزارهای كافی به منظور اجرای مناسب آن در كشور وجود دارد.
وی ایران اسلامی را یكی از كشورهای امن دنیا خواند و گفت: تحقق این مهم در كشور با وجود قرار گرفتن آن در مرزهای ناامن به خاطر قابلیت نیروهای انتظامی و شعور و فرهنگ بالای مردم است.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی در پایان در خصوص اولویت‌های نیروی انتظامی در همدان نیز بیان داشت: مبارزه با قاچاق كالا، برخورد با فروشندگان مواد مخدر به ویژه خرده فروشان، انضباط اجتماعی درون شهر و توجه به موضوعات اساسی راهنمایی و رانندگی را می‌توان از اولویت‌های استان همدان برشمرد كه برای رفع مشكلات آن باید برنامه‌ریزی مناسبی صورت پذیرد.
 

تبلیغات