تبلیغات

تصاویری دیدنی از فضا

تصاویری دیدنی از فضا
شرکت «نیکون» سال گذشته درخواست کوچکی از جانب ناسا دریافت کرد تا تعدادی از دوربین‌های دیجیتال D3S خود را به همراه هفت لنز AF-S NIKKOR 14-24 mm برای سفر به فضا آماده و تولید کند تا این دوربین‌ها در ماموریت خطیر تصویربرداری مستند از پدیده‌های مختلف فضایی و زمینی مورد استفاده قرار گیرند.

به گزارش مهر، این درخواست مورد استقبال نیکون قرار گرفت؛ زیرا در صورتی که شرکتی بخواهد کیفیت و دوام دوربین‌های خود را در شرایط کم نور به رخ بکشد چه فرصتی بهتر از اینکه مشتری مانند سازمان ناسا داشته باشد؟

اکنون تعداد زیادی از ساکنین زمین این فرصت را دارند تا تصاویر خیره کننده‌ای که توسط ساکنان ایستگاه فضایی بین المللی از زمین به ثبت رسیده است را مشاهده کنند. تاکنون ناسا با کمک دوربین‌ها و تجهیزاتش در حدود 700 هزار تصویر به ثبت رسانده و توانایی‌های حذف نویزهای تصویری دوربین D3S نیکون را به همراه قدرت آن در عکسبرداری در محیط‌های کم نور به نمایش گذاشته است.

وسعت بالای دامنه حساسیت نوری یا ISO این دوربین از ویژگی‌های منحصر به فرد آن به شمار می‌رود که علاوه بر پوشش دادن حساسیت‌هایی از 200 تا 12800، این دوربین می‌تواند برای عکسبرداری با حساسیت نوری برابر ISO 102400 یا حساسیتی برابر 100 تنظیم شود.

با این همه یکی از مشکلات عکاسی در ایستگاه بین‌المللی این است که عکاس نمی‌تواند قطعات مورد نیازش را به راحتی در کیف مخصوصش جا به جا کند زیرا این قطعات در صورت شناور شدن می‌توانند به خود یا به تجهیزات ایستگاه صدمه جدی وارد کنند و از این رو باید کاملا در جای خود بسته شده باشند.

ناسا در کنار مجموعه‌ای از تصاویر زیبایی که توسط این دوربین به ثبت رسیده، لیستی از مجموعه تجهیزات عکاسی که هم اکنون در مدار زمین در حرکت است را نیز منتشر کرده است:

– یک دوربین دیجیتال SLR عادی و تجهیز نشده نیکون D3S

– هشت دوربین SLR ارتقا یافته نیکون D2Xs

– 36 لنز NIKKOR از جمله سه لنز تله (Teleconverter)

– هفت فلش SpeedLight SB-800

– چهار چشمی D2Ws ویژه برای دیدن از میان کلاه‌های فضایی

رابطه میان ناسا و شرکت نیکون از سال 1971 از زمان ماموریت آپولو 15 آغاز شده است. در ادامه تعدادی از تصاویر فضایی که توسط تجهیزات عکاسی این شرکت به ثبت رسیده است را مشاهده خواهید کرد:

تصاویری دیدنی از فضا
تصاویری دیدنی از فضا
تصاویری دیدنی از فضا
تصاویری دیدنی از فضا
تصاویری دیدنی از فضا
تصاویری دیدنی از فضا
تصاویری دیدنی از فضا
تصاویری دیدنی از فضا
 

تبلیغات