تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

سمند NX7 و HD در راه است

سمند NX7 و HD در راه است
 
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، جواد نجم‌الدین صبح امروز در حاشیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو و صنایع وابسته و در بازدید خبرنگاران از غرفه ایران خودرو در این نمایشگاه از طراحی محصول جدید ایران خودرو خبر داد و اظهار داشت: تولید دو خودروی سمند NX7 و HD تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به سئوال یكی از خبرنگاران در مورد تاثیر اجرای طرح هدفمندكردن یارانه‌ها برقیمت خودرو گفت: قیمت خودرو با اجرای این طرح افزایش نمی‌یابد و در حال حاضر هم سمند با موتور ملی و سمند با موتور نیوپایپ 35 هزار تا 500 تومان ارزان تر از قبل عرضه می‌شود.
وی افزود: دست اندركاران صنعت خودرو تمام تلاش خود را می‌كنند تا بعد از اجرای طرح هدفمند‌كردن یارانه‌ها آثار منفی روی قیمت‌ها ایجاد نشود.

* تولید خودروی زیر 8 میلیون تومان
نجم‌الدین از تولید خوروی زیر 8 میلیون تومان تا پایان سال 90 در ایران خودرو خبر داد و افزود: ما به دنبال تولید خودرویی كاملا ملی هستیم كه با امكانات و تجهیزات نوین داخلی تولید شده و در اختیار مردم ایران قرار گیرد.
وی در مورد ادامه تولید L90 در ایران خودرو پاسخ روشنی نداد و گفت: ان‌شاءالله تولید L90 در ایران ادامه می‌یابد و خیلی فرق نمی‌كند كه تولیدكننده سایپا یا ایران‌خودرو باشد.
وی گفت: مهم این است كه خودرویی كه تولید می‌شود قیمت و كیفیت مناسبی داشته باشد و برای ارائه به طرف خارجی تمامی شرایط لازم را دارا باشد.
مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از ادامه تولید رانا خبر داد و افزود: رانا زمانی كه رونمایی شد به دلیل استفاده از امكانات و تجهیزات خارجی از قیمت بالایی برخوردار بود چون قیمت تمام شده آن بالا بود به همین دلیل تولید آن به‌طور موقت متوقف شد.
وی تصریح كرد: سعی داریم بخش عمده‌ای از قطعاتی كه در داخل با كیفیت مطلوب استفاده می‌شود را در تولید خودرو استفاده كنیم و قیمت تمام شده آن را كاهش دهیم.

* رانا؛ 10 میلیون تومان
نجم‌الدین افزود: تولید رانا در حال حاضر اقتصادی است و در انتهای سال 90 با رویه‌ای جدید تولید و وارد بازار می‌شود.
وی قیمت رانای جدید را 10 میلیون تومان اعلام كرد و در مورد ادامه تولید «روآ» گفت: تا زمانی كه استاندارد مصرف سوخت آلودگی هوا و صرفه اقتصادی را به همراه داشته باشد، تولید می‌شود اما زمانی كه استانداردها را تحت پوشش نگیرد یا اینكه صرفه اقتصادی نداشته باشد تولید نمی‌شود.

 
 

تبلیغات