تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

طرح آهن یاری دختران اجرا می شود

مجموعه : مجله خبری
رئیس گروه سلامت و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی آموزش و پرورش شهرستانهای تهران گفت: طرح آهن یاری دختران دانش آموز همزمان با سال تحصیلی جدید به مدت 16 هفته در تمامی مدارس راهنمایی و متوسطه شهرستانهای تهران اجرا می شود.

الهه حسن پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طرح آهن یاری دختران دانش آموزان در مدارس راهنمایی و متوسطه در کلیه مدارس شهرستانهای تهران به مدت 16 هفته و هر هفته  با دادن یک قرص فروس سولفات یا اسید فولیک  به دختران دانش آموز در سال تحصیلی جدید به اجرا در می آید.

وی افزود: طرح فوق همزمان با ارائه آموزشهای تغذیه ای سالم برای دختران با هدف پیشگیری از ابتلا به کم خونی به اجرا در می آید و توصیه می شود دانش آموزان همراه با قرص اهن از آبمیوه طبیعی حاوی ویتامین سی برایجذب بهتر اهن استفاده کنند.

این کارشناس خاطرنشان کرد: علاوه بر طرح اهن یاری در راستای ارتقای سلامت عمومی دانش آموزان در طول تابستان با حضور متخصصان بهداشت در سطح استان برنامه هایی نظیر معرفی بیماریها و راههای پیشگیری از ابتلا به این بیماریها توسط کارشناسان تدوین و برای اجرا به مدارس ابلاغ شده است.

حسن پور بیان داشت: برنامه ریزی برای بهداشت مدارس در آموزش و پرورش شهرستانهای تهران با همکاری چهار دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران، شهید بهشتی و کرج انجام شده است.

وی ادامه داد: در برنامه ریزی بهداشت مدارس که با حضور متخصصان دانشگاههای فوق صورت گرفته مسائلی از قبیل بهداشت محیط، بهداشت فردی و اجتماعی، بیماریها، واکسیناسیون، توزیع شیر و نان غنی شده، تغذیه سالم، آهن یاری دختران، بهداشت بلوغ، محیط زیست، بلایای طبیعی، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، مهارتهای زندگی، سلامت دهان و دندان و … مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

این کارشناس همچنین از صدور شناسنامه سلامت برای کلیه دانش آموزان  پایه اول راهنمایی و پایه اول متوسطه در مدارس شهرستانهای تهران خبر داد.
منبع: تابناک

تبلیغات