تبلیغات

تبلیغات

فیلم‌های سینمایی در روز شهادت امام علی(ع)

به گزارش تابناک، در سالروز شهادت امیر مومنان حضرت حضرت علی (ع) فیلم سینمایی و تلویزیونی گوناگونی از شبکه‌های مختلف سیما پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «اروند»، «اگرباران ببارد»، «درباره برادر»، «از کوچه‌های باران»، «تنهایی» و «فقط 2 ساعت» چهارشنبه 10 شهریور مصادف با شهادت حضرت علی (ع) ازشبکه‌های یک، دو، سه، چهار و تهران ‌پخش می‌شود.
شبکه یک
فیلم تلویزیونی «اروند» به کارگردانی فیاض موسوی و تهیه کنندگی‌علی حجازی مهر چهارشنبه 10 شهریور مصادف باشهادت حضرت علی (ع) ساعت 8 از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.
در خلاصه داستان این فیلم آمده: پیدا شدن جنازه یک بسیجی در حاشیه رود اروند پلیس را به معمای پیچیده‌ای روبه رو می‌کند. چرا که بسیجی به شهادت رسیده است و چند نوجوان دانشجو که جنازه را پیداکرده‌اند، در نوک پیکان اتهام قرار دارند. در تحقیقات بیشتر معلوم می‌شود، بسیجی هویت یک رزمنده زمان جنگ را دارد که در همان زمان نیز به شهادت رسیده است. روبرویی با پیکر شهید موجب تعجب همرزمان او می‌شود.
کیکاوس یاکیده، رضا توکلی و راستین کبریتی در فیلم تلویزیونی «اروند» به ایفای نقش پرداختند.
**************
فیلم تلویزیونی «اگرباران ببارد» به ‌نویسندگی‌ و کارگردانی سید روح ا… حجازی چهارشنبه 10 شهریور مصادف با شهادت حضرت علی (ع) ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش می‌شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده: مهتاب دانشجوی رشته معماری است که پس از چند جلسه صحبت با استاد راهنمایش دلبسته او می شود و علی‌رغم مخالفت‌های خانواده‌اش با او ازدواج می‌کند. اما زندگی با استاد که یک جانباز قطع نخاعی است مهتاب را با واقعیت‌های تازه ایی از زندگی روبرو می‌سازد.
 دراین فیلم تلویزیونی مهراوه شریفی نیا درنقش مهتاب درکناردیگربازیگرانی چون:فریبا جدی کار،هدایت هاشمی،فرهاد اصلانی و… جلو دوربین هاشم مرادی به ایفای نقش پرداختند. این فیلم‌تلویزیونی رامحسن طباطبائی پوربرای گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما تهیه کرده است.
ازجمله عوامل تولید فیلم تلویزیونی«اگر باران ببارد» می‌توان: مجید هاشمی پور(صدابردار) بابک پناهی (طراحی صحنه و لباس) سعید ملکان( طراح گریم)، لقمان خالدی ( تدوین)، امید رئیس دانا ( موسیقی) و داود طامهری (مدیرتولید)، مهراد جلوخانی (صداگذار) نام برد.
شبکه دو
فیلم سینمایی «درباره برادر» به کارگردانی یوجی یامادا و تهیه کنندگی‌ هیروشی فوکازاواچهارشنبه 10 شهریور ساعت 30/17 ازشبکه دو سیما روی آنتن می‌رود.
در خلاصه داستان فیلم می‌بینیم: تتسورو برادر کوچکتر گینکو پزشک داروساز است که بعد از مرگ همسر خواهرش، از او و فرزندش مراقبت می‌کند. او مردی است شوخ طبع و بذله گو و تا حدودی بی مسئولیت که با رفتار و گفتار خود رفته رفته باعث آزاروشرمندگی آنها می‌شود و بعد ازخرابکاری که در مراسم سالگرد شوهر خواهرش و همچنین عروسی خواهرزاده اش کوهارو به بارمی آورد، ازسوی آنها موردسرزنش قرار گرفته و تا مدتها از آنها جدا می‌شود. یوآئوی وریوکیس درفیلم سینمایی «درباره برادر» محصول سال 2010 ژاپن ایفای نقش کرده‌اند.
شبکه سه
فیلم تلویزیونی «از کوچه‌های باران» به کارگردانی سید مجید موسویان و تهیه کنندگی احمد کاشانچی چهارشنبه 10شهریور ساعت 30/11 ازشبکه سه سیما پخش می‌شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: مشهدی حیات پیرزن ساده دل روستائی است که آرزو دارد قبل از مرگش به زیارت خانه خدا برود، ولی به علت عدم تمکن مالی تا کنون نتوانسته به این آرزو برسد. او قصد دارد با بافت قالیچه‌ای که گره به گره آن را با صلوات می‌بافد، پول سفر عمره خود را فراهم آورد.اما با پایان بافت این قالی یکی از بستگانش که در روستای مجاور زندگی می‌کند از داربست می‌افتد و با چند سر عائله خانه نشین می‌شود.
فیلم تلویزیونی «ازکوچه‌های باران» از تولیدات گروه فیلم و سریال شبکه سه می‌باشد.
شبکه چهار
فیلم تلویزیونی «تنهایی» چهارشنبه 10شهریورساعت 11 ازشبکه چهارسیما پخش می‌شود.
دراین فیلم خواهید دید: حمید به دلیل قتل غیر عمد داماد خانواده (همسر خواهرش شیرین ) در زندان است كه به دلیل بیماری پدر (اقابزرگ) هفت روز مرخصی می گیرد. آقا بزرگ بنا به وصیت خودش روزهای آخرعمر رامی بایست در خانه باشد. حمید فرزند اول خانواده همواره مورد توجه پدر و مادر بوده است و همین موضوع باعث حسادت رضا (برادر كوچكتر حمید ) و سیمین می شود. حمید دائم مورد كنایه های رضا و سیمین قرار می گیرد. اما گویا مادر و عمه خانم (خواهر آقا بزرگ) رازی را پنهان می كنند كه به خواست حمید تاكنون افشا نشده است.
 رویا تیموریان، شهاب حسینی،مجید مظفری،لاله اسكندری وامیرحسن مدرس درفیلم تلویزیونی «تنهایی» بازی کرده‌اند.
شبکه تهران
فیلم تلویزیونی «فقط 2 ساعت» به کارگردانی عباس مرادیان چهارشنبه 10 شهریورساعت 20/13 ازشبکه تهران سیما روی آنتن می‌رود.
داستان فیلم تلویزیونی «فقط 2 ساعت» درباره مردی به نام محمود است که مدیرعامل یک شرکت است. او تا کنون در حساب کتابهایش مشکلی نداشته و زمانیکه به همراه دختر بیمارش به خانه می‌آید؛ دوستش ازبانک به او زنگ می‌زند و می‌گوید یک چک 330 میلیون تومانی دارد که درحسابش موجودی کافی ندارد. او که در ابتدا آن را شوخی تلقی می‌کند، بالاخره با تذکرات جدی دوستش و بررسی شماره چک متوجه می‌شود که یک چک امانتی به صورت حامل در دست یکی ازهمکاران سابقش داشته و به نوعی او باعث به زندان افتادنش شده و حالا می‌خواهد با اجرا گذاشتن این چک و برگشت زدن آن، محمود را به زندان بیاندازد.
شهرام قائدی، ملیکا پارسا و اعظم اکبری درفیلم تلویزیونی«فقط 2 ساعت» به ایفای نقش پرداختند.
  
منبع:tabnak.ir

تبلیغات