تبلیغات

تبلیغات

ماجرای عشق و ازدواج علی مطهری

مجموعه : مجله خبری
علی مطهری نماینده شاخص مردم تهران در مجلس طی گفتگویی از نسبت خانوادگی با علی لاریجانی ، فوتبال ، اتومبیل شخصی و مسائل خانوادگی خود گفته و ماجرای عاشق شدن شدن خود رانیز بازگو كرده است .

به گزارش «فردا» ، علی مطهری فرزند سوم شهید مرتضی مطهری است كه این روز ها غالبا او را به عنوان نماینده منتقد دولت می شناسند ، دانستن از زندگی شخصی مشهور ترین فرزند این استاد بزرگ كه به یكی از چهره های شاخص مجلس تبدیل شده می تواند در نوع خود جالب باشد.

مطهری در مرور دوران جوانی اش از عاشق شدن گفته است ؛ من 23 _ 24 ساله بودم كه تصمیمی هم برای ازدواج نداشتم ، آن روز ها دانشجوی مكانیك دانشگاه علم و صنعت بودم ولی به خاطر انقلاب فرهنگی ، ادامه تحصیل 2 سال و 8 ماه متوقف شده بود ، در این دوران به دعت یكی از دوستانم به رادیو رفتم و برای پر كردن فاصله های خالی برنامه ها مقاله می نوشتیم .

ماه اول آغاز به كارم در رادیو بود كه من به یكی از همكارانم در آنجا علاقمند شدم و این علاقه رفته رفته شدید شد و عشق به معنای واقعی اش كه انسان را از خواب و خوراك می اندازد در من ایجاد شد و ترغیبم كرد كه این موضوع را مطرح كنم و در نهایت یكی از همكاران مسن را واسطه كردم اما آن خانم جواب رد داد و برای بار دوم من خودم با او صحبت كردم كه باز هم جواب رد داد و بعد از آن بود كه من برای اینكه از آن حالت خارج شوم به سراغ ازدواج رفتم.

وقتی از جواب رد آن خانم مطمئن شدم از مادرم خواستم كه به خواستگاری دختری مناسب برود و بعد از اینكه همسرم را عقد كردم ، تلفنی ماجرا را به اطلاع آن خانم رساندم تا اگر برنامه ای دارد دیگر ملاحظه مرا نكند . دیدم شروع كرد به گریه و زاری و حرف هایی زد كه من تازه متوجه شدم او هم به اندازه من علاقمند بوده اما توقع اصرار بیشتر از جانب مرا داشته است. این ماجرا حالت بدی در من ایجاد كرد . البته این قضیه باعث شد كه همسر خوبی نصیبم شود.

علی مطهری در مورد همسرش را نوه شیخ جواد انصاری از عرفای هم عصر امام معرفی می كند و می گوید : وقتی ازدواج كردیم ایشان 16 سالشان بود و 8 سال با من اختلاف سنی داشتند ، ما در 11 دی سال 60 عقد كردیم و 6 مرداد 62 زندگی مشتركمان را آغاز كردیم. در حال حاضر ایشان فوق لیسانس حقوق هستند ولی شاغل نیستند ، 4 فرزند داریم ، اولی مرتضی 24 ساله و مهندسی عمران تهران جنوب می خواند و دومی رضا است كه 19 سال دارد و مهندسی مكانیك شریف می خواند ، سومی لیلا است كه دوم راهنمایی است و چهارمی هم زهرا است كه الان حدود 2 سال دارد.

وی درباره نسبت خانوادگی اش با علی لاریجانی ، رئیس مجلس نیز اینگونه توصیح داده است : پنجمین فرزند استاد مطهری ، فریده خانم همسر آقای لاریجانی رئیس مجلس هستند ، ایشان فرزند آیت الله میرزا هاشم آملی لاریجانی مرجع تقلید بودند. روابطی بین پدر ما و مرحوم آملی وجود داشت و این ازدواج اقدامی بود كه در زمان حیات پدرم انجام شد . ظاهرا رسمی در ازدواج های پسران آیت الله آملی بود كه از خانواده های اصیل و شناخته شده عروس می گرفتند . مثلا همسر آیت الله صادق لاریجانی دختر آیت الله وحید خراسانی است و همسر آقای دكتر باقر لاریجانی دختر آیت الله حسن زاده آملی هستند.

 

تبلیغات