تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

تصاویر جسد مرد يخي !!!!!

مجموعه : گالری عکس روز
تصاویر جسد مرد يخي !!!!!

دو كوهنورد آلمانی پیكر مردی را یافته اند كه پنج هزار سال پیش در ارتفاعات آلپ بر اثر اصابت پیكان و ضربه به قتل رسیده اما با وجود گذشت این همه سال، به دلیل قرارداشتن در میان برف و یخ، نابود نشده است. تصاویری را از پیكر این مرد یخی می بینید.

 

 

این مرد 46 ساله بر اثر ضربه و تیر كمان به قتل رسیده و در ارتفاعات 3200 متری كوههای آلپ در مرز میان ایتالیا و اتریش ناپدید شده بود تا آنكه این روزها پس از كشف جسد مومیایی او ، نخستین تصاویر آن انتشار یافته است.
 

 

تصاویر جسد مرد يخي !!!!!

 

جسد مرد یخی در سال 1991 یعنی 18 سال پیش توسط یك زوج آلمانی كشف شد و آنها او را «اوتزی» نام نهادند. كاشفان سپس به بازسازی جسد در قالب تصاویر سه بعدی از زوایای گوناگون پرداختند و با مقایسه آن دریافتند كه او با انسانهای امروز چه تفاوتهایی داشته است. یكی از آنها ، تاتو و یا دستبندهایی است كه او در آن زمان در دست داشته است.
 

 

تصاویر جسد مرد يخي !!!!!

 

در این تصویر به روشنی می توان نحوه ورود پیكان را به بدن «اوتزی» كه باعث مرگ او شد ، مشاهده كرد.
 

 

تصاویر جسد مرد يخي !!!!!
 

 

«ماركو سامادلی» و «گریگور اشتاشیتز» پس از كشف جسد مرد یخی تاكنون بیش از 150 هزار قطعه عكس از او گرفته اند تا جزییات آن را در قالب طرحی به نام «پروژه فتواسكن مرد یخی» به نمایش بگذارند.
 

 

تصاویر جسد مرد يخي !!!!!

 

بنا بر مطالعات انجام شده توسط موسسه ریسپارمیو، این انسان اولیه در آن هنگام با یك پوست بز، كلاه و بیش از 50 تاتو كه به اشكال مختلف روی بدنش نقش بسته بود، در آلپ بوده است.
 

 

تصاویر جسد مرد يخي !!!!!

 

یكی از نظریه هایی كه روی این مومیایی بررسی می شود ،‌ به گفته دانشمندان ، موید آن است كه قدمت آن به پنج هزار سال پیش می رسد.

 

 

 

 منبع : جام جم

 

 

a