تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

ایران دارنده هشتمین ارتش بزرگ جهان

مجموعه : مجله خبری
ایران دارنده هشتمین ارتش بزرگ جهان
قبل از هر چیز می خوام نظر شخصی بنده در مورد ارتش ایران را بگویم. اماری که ما در این جدول مشاهده میکنیم با واقعیت خیلی فاصله داره ..زیرا ارتش ایران یک ارتش نسبتا مدرن شده که البته دست سپاه پاسداران بیشتر میباشد و جمعیت ارتش ایران شاید به 10 میلیون هم برسه چون ایران دارای نیروهای آموزش دیده بسیجی هستن که در زمان جنگ میتونه از انها استفاده کنه و مقام هشتم میتونه خیلی کم باشه و از نظر بوجه هم فکر میکنم خیلی کم اعلام شده البته ایران در خیلی بخش ها خودکفا شده و صلاح وارد نمیکنه و تولید صلاح ان بیشتر از واردات آن هست. در کل سپاه ایران جزو 5 ارتش قدرمتند دنیا میتونه باشه  !! البته دلایل اصلی قدرتمند بودن ارتش ایران جنگ 8 ساله هم بوده که تجربیات زیادی را به نیروهای ما داده .
ایران بر اساس این گزارش غیر رسمی با هزینه کرد رقم شش میلیارد پوند انگلیس معادل نه هزار و 756 میلیارد تومان در جایگاه شانزدهم جهانی قرار دارد.
نشریه انگلیسی دیلی تلگراف با انتشار گزارشی اعلام کرد: آمریکا با بودجه نظامی معادل 45 میلیارد پوند همچنان دارای بالاترین هزینه نظامی در جهان است.

به گزارش عصر ایران، پس از آمریکا، کشورهای چین ، انگیس و ژاپن به ترتیب 46 ، 37 و 34 میلیارد پوند در بخش نظامی هزینه می کنند.

نشریه دیلی تلگرف به منبع مورد استفاده برای ارائه این گزارش اشاره نکرده است.

در زمینه شمار نیروهای نظامی نیز، همچنان چین با داشتن دو میلیون و 285 هزار نفر ، مالک پرشمارترین نیروی مسلح در جهان است. البته چین در سال های اخیر تلاش های زیادی را برای کاهش شمار اعضای ارتش خود و به تناسب خود تقویت نیروی هوایی داشته است.

پس از چین، کشورهای آمریکا (یک میلیون و 580 هزار نفر)، هند (یک میلیون و 325 هزار نفر) و کره شمالی (یک میلیون و 106 هزار نفر) بزرگترین ارتش های جهان را در اختیار دارند.

ایران بر اساس این گزارش غیر رسمی با هزینه کرد رقم شش میلیارد پوند انگلیس معادل نه هزار و 756 میلیارد تومان در جایگاه شانزدهم جهانی قرار دارد.
ایران همچنین از نظر حجم نیروهای نظامی نیز با در اختیار داشتن 523 هزار نفر نظامی، در جایگاه هشتم جهانی قرار دارد.

البته نکته قابل توجه در این گزارش، نبود نام هیچ یک از کشورهای عربی به ویژه کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس است.

این در حالی است که بارها منطقه خلیج فارس در صدر خریداران سلاح قرار گرفته است.

ایران دارنده هشتمین ارتش بزرگ جهان

 
 

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a
a