تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

پروازی سه بعدی در میان سحابی کارینا

مجموعه : مجله خبری
پروازی سه بعدی در میان سحابی کارینا
متخصصان تیم هابل با استفاده از تصاویر دو بعدی به ثبت رسیده توسط این تلسکوپ فضایی، تصاویر ویدئویی سه بعدی به وجود آورده اند که بیننده را به سفری سه بعدی در میان سحابی کارینا خواهد برد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فیلم هابل سه بعدی در سال جاری بر روی پرده سینماها با استقبال خوبی مواجه شد و از این رو تیم متخصصان تلسکوپ فضایی هابل تصمیم گرفتند نمایشگرهای رایانه های خانگی را نیز تحت تاثیر جادوی سه بعدی تصاویر زیبای هابل قرار دهند.

تیم هابل تصاویر ویدیویی سرخ-آبی رنگی را منتشر کرده است که بیننده را به همراه خود به پروازی در میان سحابی کارینا می برد. با این حال بر اساس آنچه در حین تصاویر ویدیویی گفته می شود به دلیل استفاده از تکنیکهای هنری متعدد، دقت علمی این تصاویر پایین آمده است.

 

 

 پروازی سه بعدی در میان سحابی کارینا

برای ساخت این تصاویر متخصصان ستاره ها و لایه های سحابی را با استفاده از اطلاعات علمی و تکنیکهای هنری از تصاویر دو بعدی هابل جدا کرده و از آن برای ایجاد تصور عمق در فیلم استفاده کرده اند و از این رو فاصله واقعی میان ستاره ها و سحابی به اندازه قابل توجهی فشرده شده است.

بر اساس گزارش ان بی سی، برای دیدن این تاثیر سه بعدی، کاربران باید عینکهای قرمز و آبی سه بعدی به چشم داشته باشند و به منظور افزایش تاثیرگذاری تکنیک سه بعدی باید تصاویر را در کادر واقعی و کامل مشاهده کنند.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a
a