تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

تعهد قطر به فیفا ؛دما را برای جام جهانی 20 درجه کم می کنیم

مجموعه : اخبار ورزشی
فدراسیون فوتبال قطر با پشتوانه رسمی پادشاه این کشور به فیفا تعهد داد در صورت داشتن امتیاز میزبانی جام جهانی دمای هوا را تا مرز 20 درجه پایین بیاورد.

اشکال اساسی فیفا به میزبانی قطر در جام جهانی فوتبال در سال 2022 میلادی، گرمای شدید هوا تا مرز حداقل 41 درجه سانتیگراد است که در پایان بهار و اوایل تابستان به اوج خود می‌رسد.

فدراسیون فوتبال قطر به فیفا اعلام کرده است، هیچ مشکلی در مبحث انرژی وجود ندارد و برای ساخت سریع و دقیق 9 استادیوم رویایی فوتبال، همچنین کلیه سفارشات فیفا در بحث نقل و انتقالات و ورود کلیه تکنولوژی‌های لازمک به این کشور هیچگونه مشکلی وجود نخواهد داشت.

نصب بیش از 40 کولر غول پیکر که همزمان توانایی فعالیت با برق و گاز را داشته باشند، در خیابان‌های اصلی قطر در دستور کار این کشور قرار دارد و این مسئله می تواند دمای هوا را تا مرز 20 درجه سانتیگراد کاهش دهد.

این مسئله تبعاتی را نیز در پی خواهد داشت که می تواند بهانه‌های لازم برای اشکال تراشی فیفا را فراهم کند از جمله آنکه مردم بومی قطر طاقت این کاهش دما را نخواهند داشت و مناطق اکولوژی این کشور دستوخش تغییرات جبران ناپذیری خواهند شد.

 
a