تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

پنج روش برای دانلود فایلهای تورنت به شکل ناشناس

اگر چه به دلیل سوء استفاده های امنیتی فراوانی که هکرها و ویروس نویسان از فایل های تورنت کرده ، بیت تورنت (BitTorrent ؛ مرجع دانلود فایلهای با پسوند تورنت) وادار به ارائه سیاست های مقابله با آلودگی ها و افزایش سطح امنیتی خود به طور روز افزونی شده است، اما بسیاری از کاربران بیت تورنت به دنبال راه هایی برای پنهان کردن هویت و آدرس آی پی رایانه خود در هنگام دانلود فایل تورنت مورد نظر خود به عنوان راهی موثر برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض انواع تهدیدات شناخته شده و ناشناخته می باشند. در اینجا مروری داریم بر ۵ سرویس دانلود محرمانه که امروزه برای دانلود فایلهای تورنت به طور گسترده ای استفاده می شود.

خدماتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند از نظر اقتصادی شامل سرویس های کاملا رایگان تا سرویس هایی با شارژ ماهیانه با هزینه چند دلار در ماه می باشند. قاعده کلی این سرویس ها این است که خدمات رایگان معمولا کندتر و یا دارای محدودیت های دیگری هستند، در حالی که  سرویس های پولی می توانند امکان دانلود فایل را با همان سرعت معمول اتصال اینترنت در دسترس شما برایتان فراهم کنند. (درست مانند دانلود فایل های عادی)

VPN (پولی/رایگان)

صدها و هزاران تن از کاربران بیت تورنت تا کنون کشف کرده اند که استفاده از یک شبکه اختصاصی مجازی (VPN) راه خوبی برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی در موقع استفاده از بیت تورنت می باشد. با هزینه کردن چند دلار در ماه VPN  ها تمام ترافیک شما (ارسال و دریافت دیتا) را از طریق سرورهای خود عبور داده، و آدرس آی پی شما را از دسترس عمومی مخفی نگه می دارند. برخی از VPNs همچنین خدمات خود را رایگان ارائه می کنند، اما سرعت به میزان قابل توجهی کند تر می شود و به خصوص برای بیشتر کاربران بیت تورنت با سطح نیاز بالا واقعا مناسب نیست.

بر خلاف سایر سرویس ذکر شده در این مقاله ، VPN ها فقط به کنترل امنیتی ترافیک مرتبط با سایت بیت تورنت محدود نمی شود، آنها همچنین قادر به  پنهان کردن منبع تمام ترافیک های دیگر در کانکشن شما می باشند.. شبکه های وی پی ان Ipredator ، Itshidden و  StrongVPN در میان کاربران بیت تورنت  محبوب تر هستند، اما یک جستجو در گوگل باید ده ها VPN دیگر را برای شما لیست کند. توصیه می شود قبل از انتخاب یک VPN بررسی کنید که آیا استفاده از ترافیک بیت تورنت در خدمت انتخابی شما مجاز  و مورد پشتیبانی هست یا خیر.

BTGuard (پولی)

BTGuard یک پراکسی سرویس است که آدرس آی پی کاربران خود را  از اطلاع عموم پنهان می سازد. این سرویس سیستم عامل های ویندوز ، مکینتاش ، لینوکس  را پشتیبانی کرده و  همانطور که از نامش بر می آید قرار است تا به طور خاص در خدمت نیازهای کاربران بیت تورنت باشد. علاوه بر استفاده از کلاینت از قبل پیکربندی شده، کاربران می توانند کلاینت دلخواه خود را برای کار با BTGuard تعیین کنند. این سرویس با تمامی کلاینت هایی که از Socks V5 پشتیبانی میکنند جمله uTorrent و Vuze. سازگار است.علاوه بر این ، BTGuard شامل نرم افزار رمزگذاری تونلی برای دست یابی به سطوح امنیتی بیشتر است.

پس از این سخنان ستایش آمیز، موظف به افشای این نکته هستیم که BTGuard توسط متحدان سایت TorrentFreak اداره می شود، اما فکر می کنم که باید آن را به عنوان یک توصیه در این لیست ذکر می کردیم.

TorrentPrivacy (پولی)

Torrentprivacy یکی دیگر از پروکسی سرویس های توصیه شده برای کاربران بیت تورنت به شمار می رود که امکانات و عملکردش بسیار شبیه به آنچه در BTGuard توضیح داده شد می باشد. این سرویس به کرابران خود یک کلاینت اصلاح شده uTorrent  ارائه می دهد است که تمام تنظیمات امنیتی لازم در آن  از قبل پیکربندی و بهینه شده است. تنها عیب این روش این است که سرویس تنها محدود به کاربران سیستم عامل ویندوز می باشد.. TorrentPrivacy توسط تیم TorrentReactor.net اداره می شود و  هم اکنون بیش از ۲ سال  از  معرفی و استفاده از آن می گذرد.

Anomos (رایگان)

«Anomos در واقع نام مستعار پروتکل وابسته به، رمزگذاری توزیع فایل چندگانه نظیر به نظیر (multi-peer-to-peer) است. این پروتکل بر اساس مفهوم نظیر/ ردگیر (peer/tracker) از بیت تورنت در ترکیب با مسیریابی پیازی لایه با هویت پنهان، به همراه ویژگی اضافی رمزنگاری پایان به پایان می باشد»این توضیحات یکی از اعضای تیم طراح  Anomos  در مورد شرح چگونگی پروژه است.

Anomos یکی از معدود راه حل های رایگان سازگار با چند سیستم عامل برای کاربران بیت تورنت  جهت مخفی کردن آدرس آی پی  می باشد. عیب این روش این است که به طور کامل با فایل های تورنت معمولی سازگار  نیست زیرا  Anomos از فرمت خاص خود که atorrent باشد استفاده می کند. مشکل دیگر این است که سرعت دانلود به طور کلی پایین تر از انتقالات معمول بیت تورنت می باشد.

در سایت  uTorrent Idea Bank ، و در یک نظرسنجی بیش از ۱۶۰۰ نفر درخواست داده اند که پروتکل Anomos به عنوان مبنای نسخه های آتی uTorrent مورد استفاده قرار  گیرد، و  این درخواست به عنوان دومین پیشنهاد پر طرفدار در نظر سنجی به شمار می رود.

Seedbox (پولی)

seedbox  که ازاصطلاحات رایج صنف کاربران بیت تورنت برای سرورهای اختصاصی سرعت بالا است، به طور انحصاری برای انتقال فایل های تورنت استفاده می شود. به طور کلی با استفاده از seedbox کاربران قادر به  دانلود تورنت با سرعت بسیار  هستند در حالی که آدرس آی پی رایانه انها مخفی شده، در انظار عمومی قرار نمی گیرد. پس از آنکه عملیات دانلود تمام شد کاربران می توانند فایلها را به کامپیوتر خود را از طریق یک اتصال سریع http انتقال دهند. FileShareFreak هم هر از چندگاهی به بررسی چند تا از بهترین ارائه دهندگان seedbox  می پردازد.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

a