تبلیغات

تبلیغات

نوروز به تعطیلات رسمی ترکیه اضافه می‌شود

مجموعه : مجله خبری

فارس: وزیر گردشگری ترکیه از طرح پیشنهادی حزب جمهوری خواه این کشور مبنی بر ثبت روزهای ۲۱ مارس (اول فروردین ) و اول ماه می (روز جهانی کارگر) را به عنوان تعطیلات رسمی، حمایت کرد.
ارتوغرول گونای،‌ وزیر گردشگری ترکیه گفت: باید هر چه زودتر به جای بحث درباره این موضوع،‌ این روزها را به عنوان تعطیلات رسمی ترکیه اعلام کنیم. وی افزود: من به عنوان وزیر فرهنگ و گردشگری کشور، مسئولیت حمایت از مسئله چند فرهنگی در ترکیه را حمایت کرده و از طرح ثبت نوروز در تعطیلات رسمی کشور پشتیبانی می‌کنم.

ارتوغرول گونای خاطر نشان کرد: نوروز جشنی عمومی بوده و نیازمند احترام درمیان تمام اقشار جامعه است. هرکس به هر نحوی که مایل باشد می‌تواند دراین روز به شادی بپردازد. به گفته نمایندگان حزب جمهوری خواه ترکیه جشن نوروز یا جشن روز ۲۱ مارس، پیش از این نیز توسط گروه‌هایی با شکل‌های مشابه برپا و ارزشی عمومی داشته است.

مصطفی اوزیورک، نماینده حزب جمهوری خواه ترکیه در مورد دلیل طرح پیشنهادی این حزب بر ثبت روز اول ماه می به عنوان یک روز تعطیل اذعان داشت:‌ عدم توجه رسمی به چنین روزی در تقویم کشور با وجود اهمیت آن در معرفی بخش عظیمی از اقشار جامعه یکی از ضعف‌ها و نقایص دولت به شمار می‌رفت.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات