تبلیغات

تبلیغات

اتومبیل های تازه جنرال‌موتورز – شورلت

اتومبیل های تازه جنرال‌موتورز – شورلت
شورلت امسال یکی از فعال ترین زیرمجموعه های شرکت عظیم جنرال موتورز بوده و با 5 نمونه متفاوت در نمایشگاه خودرو پاریس شرکت کرده است. خودروهای سوپرمینی و هاچ بک شورلت بازار خوبی در اروپا خواهند داشت.

محبوبه عمیدی: شورلت امسال یکی از فعال ترین زیرمجموعه های جنرال موتورز بوده و با 5 نمونه متفاوت در نمایشگاه خودرو امسال شرکت کرده است. این خودروساز با تولید نمونه های سوپرمینی و هاچ بک که بیش از خودروهای سدان در بازار اروپا خریدار دارند، دارد برای رقابت سخت با نمونه های دیگر در این بازار آماده می شود.

اتومبیل های هاچ بک سهم بزرگی از فروش خودروهای کامپکت در بازار اروپا دارند. چیزی حدود 65درصد بازار اتومبیل های کامپکت اروپا در اختیار این گروه است و با توجه به استقبال روزافزون از این اتومبیل ها می توان بازار بهتری را نیز برای آنها انتظار داشت.

شورلت کروز هاچ بک

این اتومبیل کامپکت با فضای داخلی حدود 400 لیتر از اواسط 2011 وارد بازار اروپا خواهد شد. جنرال موتورز معتقد است هنوز بازار آمریکا آماده پذیرش این اتومبیل های کوچک نیست. 

 

اتومبیل های تازه جنرال‌موتورز - شورلت

 

برای بالا بردن استقامت و استحکام بدنه از سیستم یک پارچه شاسی و بدنه اتومبیل استفاده شده است.

نمونه سدان این اتومبیل فروش بالایی در بسیاری از کشورهای جهان داشته و کروز در حال حاضر بخشی از بازار خودرو در بیش از 70 کشور جهان است. این اتومبیل در کره جنوبی تحت نام تجاری دوو و در استرالیا با نام هولدن کروز به فروش می رسد. این اتومبیل رقیب خوبی برای فوردفوکوس که سال 2012 به بازار وارد می شود، خواهد بود. 

 

اتومبیل های تازه جنرال‌موتورز - شورلت

 

شورلت Aveo

در این نمونه نسبت به طراحی های گذشته چراغ های جلو بزرگ تر از پیش طراحی شده اند و خودرو طول و عرض بیشتری پیدا کرده است. 

 

اتومبیل های تازه جنرال‌موتورز - شورلت

 

این اتومبیل با سه موتور بنزینی متفاوت -موتور 1.2 لیتری با قدرت 70 و 86 اسب بخار، 1.4 لیتری با قدرت 100 اسب بخار و 1.6 لیتری با توانی برابر 115 اسب بخار- وارد بازارهای جهان خواهد شد. برای بازار اروپا موتور دیزلی 1.3 لیتری با توان 75 یا 95 اسب بخار نیز پیش بینی شده است. امکان انتخاب نمونه های 1.4 و 1.6 لیتری 6 سرعته و دنده اتوماتیک نیز وجود دارد. نمونه سدان این اتومبیل نیز سال آینده وارد بازار اروپا خواهد شد. 

 

اتومبیل های تازه جنرال‌موتورز - شورلت

 

شورلت اورلاندو

گر چه این نمونه تازه جذابیت بصری کمتری نسبت به نمونه مفهومی آن که در نمایشگاه خودرو پاریس 2008 به نمایش درآمد، دارد اما در کلاس خودش باز هم منحصر به فرد است. 

 

اتومبیل های تازه جنرال‌موتورز - شورلت

 

این اتومبیل که به بازارهای آمریکا نیز راه پیدا خواهد کرد از موتورهای بنزینی یا گازوئیلی دوست دار محیط زیست استفاده خواهد کرد. موتور بنزینی 4 سیلندر، 1.8 لیتری و با توان 141 اسب بخار خواهد بود و نمونه های دیزلی چهار سیلندر با دو توان 131یا 163 اسب بخار تولید خواهند شد. 

 

اتومبیل های تازه جنرال‌موتورز - شورلت

 

شورلت کاپتیوا

این اتومبیل که در سال 2006 رونمایی شده، در نمایشگاه امسال با تغییرات متعددی شرکت کرده است. طرح جلوی اتومبیل و چراغ های جلو تغییر کرده و چهار موتور جدید برای کاپتیوا 2011 پیش بینی شده اند. این موتورها شامل یک موتور 6 سیلندر و سه لیتری پاشش مستقیم با توان 258 اسب بخار، 2 موتور دو لیتری توربودیزل و یک موتور 2.4 لیتری 4 سیلندر با قدرت 171 اسب بخار هستند. 

 

اتومبیل های تازه جنرال‌موتورز - شورلت

 

سیستم کمکی ترمز، سیستم الکترونیک کنترل پایداری و دیگر ابزارهای بهبود امنیت راننده و سرنشینان در کنار ابزارهای استاندارد برای این اتومبیل طراح شده است. 

 

اتومبیل های تازه جنرال‌موتورز - شورلت

 

شورلت ولت 2011

پیش از این جنرال موتورز، ولت را یک خودروی الکتریکی با ژنراتور بنزینی همراه تعریف می کرد اما آزمون هایی که نتایج آنها دو روز گذشته منتشر شده، نشان می دهند ولت نیز مانند تویوتا پریوس یک خودروی ترکیبی-الکتریکی است. 

 

اتومبیل های تازه جنرال‌موتورز - شورلت

 

مطابق این نتایج ولت نمونه فوق العاده ای از یک خودروی الکتریکی با موتور درون سوز است که می تواند در صورت نیاز از این موتور برای به حرکت درآوردن مستقیم چرخ ها استفاده کند. باید ابداعات و طراحی های متعددی برای ایجاد این مکانیزم وجود داشته باشند اما آزمایش این اتومبیل در مسافت های طولانی نشان می دهد در سرعت های بالای 110 کیلومتربرساعت موتور بنزینی به کمک دو موتور الکتریکی خواهد آمد تا بهره وری خودرو را 10 تا 15درصد افزایش دهد. 

 

اتومبیل های تازه جنرال‌موتورز - شورلت

 

ولت با حمایت های دولت اوباما و قیمتی حدود 40میلیون تومان سال 2011 وارد بازار خواهد شد.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات