تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

خبرهای جدید از سریال قهوه تلخ !!

خبرهای جدید از سریال قهوه تلخ !!
یادداشت از پیمان عباسی ( فیلمنامه نویس فیلم های توفیق اجباری ، ساعت 25 ، زن بدلی ، پرتغال خونی و … )
وقتی سریال « قهوه تلخ » مثل بقیه كارهای مدیری جنجال و حرف و حدیث زیادی به پا كرد ، فكر نمی كردم تلویزیون پخشش نكند . اما نكرد ! تلویزیون هم فكر نمی كرد بابت این موضوع كلی ضرر می دهد ، اما داد ! فكر نمی كردم سریال كمدی توی رسانه ها اینقدر بگیرد ، اما گرفت ! بعد اصلا فكر نمی كردم تیراژش به سه میلیون نسخه برسد . اما رسید ! بعد وقتی دیدم همه دارند میخرند ، فكر نمی كردم من هم بخرم . اما خریدم ! قبل از اینكه ببینم ، فكر نمی كردم كسی بتواند جای پیمان قاسم خانی را برای مهران مدیری بگیرید ، اما گرفت . با خودم گفتم خشایار و ژوله امكان ندارد دوتایی بتوانند از پس این سریال برآیند ، اما آمدند . گفتم بیست قسمت طول بكشد تا مدیری بیاید ؟! مگر می شود كه سیامك انصاری بتواند این سریال را یك تنه به دوش بكشد ؟ اما كشید . وقتی سریال را دیدم ، فكر نمی كردم بخندم ، اما خندیدم ! فكر نمی كردم قسمت بعدی اش را بخرم ، اما خریدم ! فكر نمی كردم توی قرعه كشی شركت كنم ، اما كردم ! فكر نمی كردم توی آن آپارتمان ببرم ، كه هنوزم فكر نمی كنم !خبرهای جدید از سریال قهوه تلخ !!


خلاصه اینكه مهران مدیری یك دانه باشد ، كفش هایش هم سفید باشد و …
حالا مجموع این اتفاقات حاوی یك نكته مهم است و آن اینكه ظاهرا من بلد نیستم درست فكر كنم ، چون هر چه فكر می كنم ، غلط از آب در می آید !
می دانید الان دارم به چی فكر می كنم ؟ به اینكه این استقبال میلیونی فقط یكبار اتفاق می افتد كه افتاد . حتی خود مدیری هم نمی تواند تكرارش كند . شاید هم كرد …! فكر می كنم كه تیراژ قهوه تلخ وقتی مدیری بیاید تا پنج میلیون نسخه هم می رسد ، شاید هم نرسید … ! فكر می كنم كه تا آخر این سریال را می خرم و می بینم ، به دیگران هم توصیه می كنم كه ببینند ، آپارتمان هم نمی برم ، ولی همچنان نسخه اصلی اش را می خرم و می خندم !


* مهران مدیری هفته بعد در «قهوه تلخ» «بلوتوس» می‌شود
*تازه‌ترین توضیحات درباره نحوه شركت در قرعه‌كشی «قهوه تلخ»

خبرهای جدید از سریال قهوه تلخ !!

 

متقاضیان شركت در قرعه‌كشی واحد آپارتمان سریال «قهوه تلخ» تا شب 13 آذرماه فرصت دارند،10 شماره سریال را به تلفن‌های مندرج در سی‌دی‌های این سریال ارسال كرده و در قرعه‌كشی شركت كنند.

 

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تصویربرداری سریال «قهوه تلخ» كه به دلیل انجام مراحل فنی و تغییر پخش‌كننده‌ی این سریال برای مدتی كوتاه متوقف شده بود، بار دیگر از سر گرفته شده است. پیش از این شركت الوند پخش قسمت‌های مختلف از سریال «قهوه تلخ» را برعهده داشت كه با انجام تغییراتی، این وظیفه به پخش گلرنگ سپرده شد.

 

تغییر پخش‌كننده‌ی سریال «قهوه‌ی تلخ» هم‌چنین تعویق یك هفته‌ای در ارائه‌ی مجموعه‌ی جدید این سریال را در پی داشت و سری هفتم از سریال مهران مدیری این هفته توزیع نشد. مجموعه‌ی هفتم از «قهوه تلخ» هفته‌ی آینده و احتمالا یكشنبه توزیع می‌شود.

 

در قسمت هفتم این مجموعه‌ی نمایشی مهران مدیری به عنوان بازیگر در نقش «بلوتوس» حضور خواهد داشت. «بلوتوس» شاهزاده‌ای یونانی است كه به دلیل حمله‌ی سپاه عثمانی از موطن خود گریخته و به دربار جهانگیر شاه پناهنده شده است. ورود او به قصر ماجراها و موقعیت‌های كمیكی را ایجاد می‌كند.

 


 

  

 

 

نویسنده "قهوه تلخ" گفت: در ساخت و نگارش مجموعه "قهوه تلخ" به هیچ وجه دغدغه بررسی و پرداختن به تاریخ را نداشتیم و این مجموعه به اشتباه کمدی تاریخی معرفی شد.

خشایار الوند نویسنده سریال "قهوه تلخ"به خبرنگار خبرگزاری سینمایی ایران در ارتباط با این مجموعه نمایشی که در شبکه نمایش خانگی پخش می شود ،گفت: هیچ تغییری در سری دوم تصویربرداری سریال قهوه تلخ وجود ندارد چه به لحاظ گریم بازیگران و چه به به لحاظ نقش ها، گریم های متفاوتی نیز که از طریق عکس های برای برخی بازیگران چون هادی کاظمی مشاهده می شود به دلیل این است که این بازیگر در دو نقش متفاوت در این مجموعه به ایفای نقش می پردازد.
وی ادامه داد: پخش مجموعه ای به شکل سریال و هفته ای با این تیراژ برای نخستین بار است که در ایران تجربه می شود تاکنون هیچ گاه مجموعه ای در شبکه نمایش خانگی با این فروش وجود نداشته است.
وی در ادامه مراحل ضبط قسمت 40 این مجموعه را به دلیل سنگین بودن کار و مونتاژ همزمان با ضبط کار کمی با تاخیر دانست و افزود: به دلیل اینکه مهران مدیری کارگردانی و بازی در این مجموعه را برعهده دارد و در مونتاژ نیز خود شرکت دارد مراحل ضبط کار با تاخیر انجام می شود.
این نویسنده در ادامه در ارتباط با اینکه پیش از این مجموعه های مدیری باتوجه به بازخورد جامعه نوشته می شد اما این امکان در این اثر وجود ندارد گفت: موضوع و روند کلی در همه مجموعه ها وجود داشت و تنها در مجموعه های دیگر که به صورت روتین از سیما پخش می شد ما با توجه به بازخورد جامعه و استقبال از بعضی شخصیت ها نقش آن ها را پر رنگ تر می کردیم ،اما در هیچ کدام بر اساس سلیقه مخاطب پیش نمی رفتیم زیرا کار دچار فرسایش موضوعی می شد. اما در مجموعه"قهوه تلخ" به دلیل شکل پخش و اینکه آثار خیلی جلوتر از پخش ضبط شده اند این امکان وجود ندارد.
نویسنده "قهوه تلخ" در ادامه این گفت و گو این امر را سبب سنگین شد برخی از سکانس ها دانست و گفت: در هنگام نوشتن برخی از شوخی ها در ذهن من می آید که در ضبط حذف می شود و این امر سبب می شود که برخی از سکانس ها به نظرم سنگین آید.
الوند در ادامه بیان کرد: در مجموعه پیش از این پس از 15 قسمت پخش کار در میان مردم جا می افتاد اما در این مجموعه از قسمتهای آغازین کار در میان مردم جای خود را باز کرد و نسبت به کارهای روتین ما با کمترین ایرادات مواجه بود و این در حالی است که شخصیت اصلی داستان مهران مدیری تا قسمت 18 وارد کار نشده است.
این نویسنده در ادامه در ارتباط با دوره تاریخی این سریال که حفره تاریخی است گفت: کل داستان این مجموعه زاییده تخیل و ذهنی است زیرا در آن دوران اصل خاندان زندیه در شیراز حکومت داشتند و در تهران خبری از پادشاهی نبود البته در ابتدا قرار بود که دوره قاجار را کار کنیم اما به دلیل عدم قبول شبکه این موضوع را انتخاب کردیم تا بتوانیم در یک فضای کاملا فانتزی که وقایع مکتوب دقیقی ندارد کمدی را قرار دهیم.
وی در ادامه تاکید کرد: در نگارش این متن به هیچ وجه دغدغه ما تاریخ نیست و این اثر به اشتباه یک کمدی تاریخی معرفی شده است و افراد نیز در مورد آن قضاوت تاریخی می کنند که واقعا اشتباه است.
وی در ادامه اعلام اعتراض برخی از موسسات و افراد به این سریال را امری در حد شوخی تلقی کرد و گفت: این مجموعه نمایشی برای نخستین بار با این وسعت در ایران تهیه و پخش شده و گروهی سعی دارند با اعتراض خود را مطرح کنند.
وی در ادامه طرح اولیه این مجموعه را با توجه به اینکه نویسندگی آن به صورت مشترک توسط او و امیر مهدی ژوله انجام می شود کار گروهی دانست و ادامه داد: طرح اولیه در یک فضای کاملا صمیمی و به صورت بداهه در جلسات مشترک ما به وجود آمد و هنگام نگارش داستان نیز من و ژوله سکانس ها را تقسیم می کنیم و این قدر به لحاظ فکری به هم نزدیک هستیم که گاهی یک جور فکر می کنیم و سکانس های یکدیگر را در پخش تشخیص نمی دهیم البته نگارش این مجموعه بااین وسعت و وجود 40 کاراکتر اصلی که در هر قسمت باید هر کدام به نوعی نقش داشته باشند کار ی سخت است.
وی در ادامه پخش مجموعه های طنز روتین را از سیما سبب افت مخاطب این مجموعه نمایشی ندانست و گفت: رغیب برای این مجموعه چه در رسانه های داخلی و خارج از ایران زیاد است اما این مجموعه به دلیل شکل و فضای متفاوت در ساخت و عرضه مخاطبان و علاقمندان خاص خود را داراست و هیچ لطمه ای به مخاطبان این اثر با پخش برنامه های دیگر ایجاد نمی شود.
الوند در ادامه در ارتباط با صحبت های منتشر شده در برخی از رسانه مبنی بر اینکه عزت ا… ضرغامی ریاست صداو سیما مجموعه "قهوه تلخ" را مورد تایید قرار نداده است گفت: این صحبت شیطنت برخی از رسانه ها در انعکاس مطلب بود. چگونه می شود که ریاست صداو سیما برای پخش مجموعه 5 میلیارد بودجه پیشنهاد دهد و مورد تایید نباشد!؟ و حتی برای آن زمان پخش نیز تعیین کنند.
وی ادامه ممیزی های وزارت ارشاد مسلما تفاوت چندانی با ممیزی های سازمان صداو سیما ندارد که شکل یک اثر کاملا متفاوت از سیما بخواهد به پخش رسد.


 

مژده ! مژده ! سارقان اینترنتی « قهوه تلخ » هم آمدند !خبرهای جدید از سریال قهوه تلخ !!

 


« مژده ! مژده ! گروه بزرگ « قهوه تلخ » آغاز به كار نمود » ! این جمله ای است كه احتمالا كابران اینترنت طی روزهای اخیر در فضای مجازی با آن برخورد كرده اند . گروهی كه وعده آغاز به كار خود را داده ، در پس این خبر در واقع مشغول قاچاق نسخه های سریال جدید مهران مدیری است . سارقان اینترنتی كه با ارسال ایمیل هایی خبر آغاز به كار خود را به اطلاع مردم می رسانند ، مثل قاچاقچیان فرهنگی در كار كپی غیر قانونی سریال قهوه تلخ هستند . با این تفاوت كه هزینه ای از كاربران دریافت نمی كنند ! جالب آنكه این گروه ناشناس وعده داده بزودی امكان دانلود سریال های جدید دیگری از جمله « قلب یخی » را هم برای كاربرانش فراهم خواهد آورد !
در بخشی از متن مژده (!) این گروه آمده : « از این پس می توانید سریال قهوه تلخ را به محض انتشار ، براحتی ( از طریق لینك مستقیم پر سرعت ) دانلود نمائید .
فقط كافیست عضو گروه قهوه تلخ شوید تا هر هفته پس از انتشار قهوه تلخ ، بلافاصله از طریق ایمیل لینكهای دانلود این سریال را دریافت نمائید . لازم به توضیح است كه عضویت در این گروه كاملا رایگان بوده و هیچ گونه ایمیل تبلیغاتی از طرف گروه برایتان ارسال نخواهد شد . »خبرهای جدید از سریال قهوه تلخ !!پس از ظهور دی وی دی های قاچاق « قهوه تلخ » ، قطعا این حركت نیز مسیر فروش سریال ویدیویی مذكور را دستخوش بحران های تازه ای خواهد كرد . 

اعتراض به نحوه قرعه‌کشی سریال قهوه تلخ!

 

اعلام شیوه جدید قرعه‌کشی برای خریداران سر‌یال قهوه تلخ اعتراضاتی را در بین مردم ایجاد کرده است. 

در آگهی جدیدی که برای مجموعه هفتم این سرالخ در روزنامه‌های کشور منتشر شده، آمده است: فقط کسانی در قرعه‌کشی اولین آپارتمان شرکت داده خواهند شد که مجموعه اول تا دهم را تهیه کرده و پیامک مربوط به هر مجموعه را جداگانه "از یک خط تلفن همراه" ارسال نمایند. 

در حالی‌که پیش از این برای ارسال از یک خط تلفن همراه و همچنین تهیه کامل مجموعه اول تا دهم قیدی تعیین نشده بود و این باعث نارضایتی خریدارانی شده که کد قرعه‌کشی را بعضا از طریق شماره‌های مختلف ارسال کرده‌اند. 

افرادی که مقابل یک کیوسک روزنامه‌فروشی در میدان هفت‌تیر، آگهی مربوط به این سریال را دیدند از این برخورد اظهار گلایه کردند.
 
یکی از هموطنان که خود را مجید و کارمند معرفی کرده بود گفت: در حالی که در ابتدا این چنین شرط نکرده بودند ولی متاسفانه شرایط شرکت در قرعه‌کشی را می‌خواهند محدودتر کنند. ضمن اینکه تعدادی از این شماره‌ها از طریق تلفن خودم و تعدادی دیگر را از طریق تلفن همسرم، برای‌شان ارسال کردیم.

خانم خانه‌داری هم خواستار اصلاح این روش قرعه‌کشی شده بود و تصریح کرد: اکنون که این مجموعه به پایان قسمت دهم نزدیک می‌شود که نباید این را اعلام می‌کردند و این نوعی ایجاد حس "بی‌اعتمادی" در بینندگان را به‌وجود می‌آورد. 

در این آگهی آمده است: هدیه‌ ویژه‌ای که در پایان مجموعه دهم برای این قرعه‌کشی درنظر گرفته شده، یک دستگاه آپارتمان 2 خوابه با وسایل کامل خواهد بود. 

گفتنی است همچنین در این آگهی از ورود مهران مدیری در مجموعه هفتم قهوه تلخ خبر داده شده است. 

باتشکر از دوست خوبم سمانهخبرهای جدید از سریال قهوه تلخ !!
 

تبلیغات