تبلیغات

تبلیغات

ازدواج در کشور 3درصد رشد داشت

مجموعه : مجله خبری
ازدواج در کشور 3درصد رشد داشت
محمدصادق اكبری امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: متاسفانه در كنار افزایش نرخ ازدواج، نرخ طلاق نیز افزایش یافته است.
وی ادامه داد: ازدواج یك امر بین دستگاهی است و همتی عمومی می‌طلبد.
معاون هماهنگی امور مجلس و استان‌های سازمان ملی جوانان بیان داشت: اگر ازدواج را در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بررسی كنیم، می‌بینیم كه در بخش اقتصادی اقدامات خوبی صورت گرفته كه ساخت مسكن مهر مهم‌ترین اقدام است.
اكبری افزود: در بخش اشتغال نیز ایجاد یك میلیون شغل در دستور كار سازمان‌ها است كه با توجه به گزارش وزیر كار و امور اجتماعی در 6 ماهه نخست امسال از برنامه‌ریزی انجام شده جلوتر هستیم.
وی خاطرنشان كرد: در بخش تسهیلاتی نیز تشكیل صندوق مهر امام رضا (ع) نوید اقدامات زیر بنایی خوبی را می‌دهد و در ارزیابی‌های انجام شده 71 درصد جوانان تشكیل این صندوق را توجه ویژه دولت به جوانان می‌دانند.
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان كشور اظهار داشت: با توجه به اینكه دستگاه‌های مختلف عهده‌دار امر ازدواج هستند پیش بینی شده است كه در بحث بالابردن فرهنگ ازدواج در جوانان دستگاه‌های مختلف برنامه‌هایی اجراكنند.
اكبری اضافه كرد: در دانشگاه‌ها وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی متعهد شده‌اند در طول هفته نمایشگاه‌های كتاب و مراكز مشاوره ازدواج را راه‌اندازی كنند.
وی تصریح كرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متعهد شد از ویژه‌نامه‌ها و مطبوعاتی كه به طور ویژه به امر ازدواج می‌پردازند حمایت كند و ساخت فیلم‌هایی در مورد ازدواج را در دستور كار خود قرار دهد.
معاون هماهنگی امور مجلس و استان‌های سازمان ملی جوانان گفت: وزارت آموزش و پرورش نیز متعهد شد با برگزاری جلسات انجمن و اولیا آگاهی خانواده‌ها را در زمینه ازدواج بالا ببرد.
اكبری ادامه داد: در نظام رسمی آموزش كشور به دنبال این هستیم كه با همكاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ارائه واحدهای درسی متناسب با سن و رعایت مبانی اعتقادی را داشته باشیم.
 

تبلیغات