تبلیغات

تبلیغات

برای دستیابی به چشم‌انداز 1404 سرعت بیشتری را می‌طلبد

مجموعه : مجله خبری
برای دستیابی به چشم‌انداز 1404 سرعت بیشتری را می‌طلبد
حجت‌الاسلام محمدعلی رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: در برنامه چهارم توسعه در زمینه حمل و نقل كارهای زیادی شد اما به اهدافی كه می‌خواستیم دست نیافتیم.
وی با بیان اینكه عوامل متعددی همچون عدم بودجه و امكانات سبب شد تا ما در برنامه چهارم به اهداف مورد نظر دست پیدا نكنیم، افزود: در بعضی از قسمت‌ها پیشرفت‌های ارزنده‌ای را داشتیم و بعضی قسمت‌های دیگر هم تا جایی كه پول و بودجه بود هزینه كردیم.
رضایی تصریح كرد: در برنامه چهارم در بعضی از قسمت‌ها شاهد رشد هفت و هشت درصدی و در بعضی از قسمت‌ها شاهد رشد 90 درصدی بودیم.
عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به تاكیدات مقام معظم رهبری بر دستیابی به برنامه‌های توسعه كشور تاكید كرد: ما باید نسبت به این موضوع همت بیشتری را داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه كشورمان از نیروهای فوق‌العاده‌ای برخوردار است خاطر نشان كرد: در بحث ساخت راه‌آهن‌ حرف برای زدن داریم و در بخش پل سازی هم حرف عالی می‌زنیم.
رضایی با بیان این مطلب كه كشورمان هم‌اكنون در حال اعزام نیرو به كشورهای دیگر است، افزود: در رابطه با تونل سازی در حال اعزام نیرو به تاجیكستان هستیم.
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس همچنین به استقبال مردم از پروژه‌های عمرانی اشاره كرد و بیان داشت: شاهد این هستیم كه همه مردم آمادگی دارند تا در توسعه شهرها از جمله بافت‌های فرسوده و بازسازی خیابان‌های اطراف اماكن متبركه و حرمین همكاری كنند.
وی با بیان اینكه در این راستا دولت مصمم و در سفرهای هیئت دولت به شعارهای خود جامع عمل پوشانده است، گفت: دولت نسبت به توسعه، عمران و آبادانی علاقمند است.
رضایی با تایید بر اینكه مشكل اصلی در این بین پول نیست بلكه باید كاری بكنیم كه حضور بخش خصوصی در این بین بیشتر نشان داده شود اظهار داشت: با توجه به اصل 44 قانون اساسی باید كارها را خود مردم واگدار كنیم تا آنان در آبادانی میهن اسلامی سهیم باشند و مشاركت كنند.
عضو كمیسیون عمران مجلس با انتقاد از اینكه در كشورمان هنوز نتوانسته‌ایم جایگاه تعاونی‌ها را مشخص كنیم، تصریح كرد: تاكنون تعاونی‌ها كار اساسی در این زمینه انجام نداده‌اند به همین دلیل هم مردم خاطره خوشی از این موضوع ندارند.
وی تاكید كرد: با توجه به اینكه تعاونی‌ها از مردم هستند و برای اقشار جامعه تلاش می‌كنند باید دوباره نسبت به راه‌اندازی این تعاونی‌ها و فعال‌سازی آن‌ها تلاش مضاعفی صورت بگیرد.
رضایی همچنین به بهره‌مندی كشورمان از حضور سرمایه‌گذاران خارجی تاكید كرد و گفت: هیچ كشوری نمی‌تواند بگوید با امكانات خودم به اهداف ایده‌آل خواهم رسید، بلكه در این زمینه باید تعامل دو سویه برقرار باشد تا طبق یك مقررات و اصول تعریف شده دو طرف سود ببرند.
عضو مجمع نمایندگان استان با انتقاد از اینكه ما نسبت به این موضوع خیلی ضعیف عمل كرده‌ایم، خاطرنشان كرد: وضعیت اقتصادی دنیا به هم ریخته و از هم پاشیده شده و سرمایه‌گذاران به دنبال مكانی مناسب برای سرمایه‌گذاری هستند.
وی با اشاره به اینكه ما باید از این فرصت برای حضور سرمایه‌گذاران در كشورمان بهره‌مند شویم، افزود: باید زمینه ایجاد سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران خارجی در ایران اسلامی را فراهم كنیم كه فراهم كردن این موضوع به همت و تلاش دولت مردان بستگی دارد.
رضایی ادامه داد: همچنین باید زمینه سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از كشور را فراهم كرد تا آنان هم برای توسعه و آبادانی میهن خود گام مثبتی را بردارند.
این نماینده مجلس با اشاره به اهداف دولت در برنامه پنجم توسعه برای رفع موانع ایجاد شده در زمینه حمل و نقل یادآور شد: یكی از اقدامات در این زمینه بازكردن ایجاد موانع برای حضور مردم در توسعه كشور است كه آنان بتوانند با خیال راحت در این زمینه گام‌های مثبتی را بردارند.
 

تبلیغات