تبلیغات

تبلیغات

بالا گرفتن اختلاف و درگیری گوگل و فیس‌بوك

مجموعه : دنیای آنلاین
بالا گرفتن اختلاف و درگیری گوگل و فیس‌بوك
به گزارش فارس به نقل از الكترونیستا، گوگل دیروز اعلام كرد كه دیگر به فیس بوك اجازه نمی دهد به طور یكطرفه سرویس های خود را با استفاده از اطلاعات موجود در بخش تماس های گوگل یا Google contacts به روز كرده و اطلاعات موجود در آنها را با Google contacts همگام سازد.
گوگل اعلام كرده كه همگام سازی اطلاعات از این طریق از این به بعد تنها در صورتی امكان دارد كه انتقال اطلاعات به طور دو طرفه انجام شده و گوگل هم به طور متقابل به اطلاعات موجود در فیس بوك برای به روزرسانی و همگام سازی دسترسی داشته باشد.
این تصمیم گوگل به طور قطع به ضرر فیس بوك تمام می شود، زیرا این شركت تاكنون به راحتی می توانست به فهرست تماس های موجود در گوگل كه مربوط به میلیون ها كاربر بود دسترسی داشته باشد، اما در مقابل برای صدور اطلاعات سختگیری های گسترده ای را در نظر گرفته بود.
هنوز مشخص نیست علت واقعی این تصمیم گوگل چیست، اما برخی كارشناسان معتقدند نگرانی های تجاری و رقابت های اقتصادی دلیل اصلی این مساله است و نه نگرانی از به خطر افتادن حریم شخصی كاربران و افشای اطلاعات خصوصی آنان.
این در حالی است كه فیس بوك در هفته های اخیر به علت درز اطلاعات شخصی كاربارن از طریق برنامه های كاربردی ثالث باز هم مورد انتقاد قرار گرفته است.
 

تبلیغات