تبلیغات

تبلیغات

عظیم‌ترین انیمیشن صدا و سیمای ایران +عکس

مجموعه : گوناگون
عظیم‌ترین انیمیشن صدا و سیمای ایران +عکس
سریال انیمیشنی «آخرین فرستاده» به تهیه‌کنندگی داریوش دالوند، محصول جدید شبکه جهانی سحر است كه اواخر سال آینده آماده پخش از این شبکه بین‌المللی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، تهیه‌کننده مجموعه انیمیشنی «آخرین فرستاده» در توضیح این خبر گفت: تاکنون 152 دقیقه از مجموعه عظیم و پرهزینه «آخرین فرستاده» که در حال حاضر بزرگترین پروژه انیمیشنی معاونت برون‌مرزی سازمان صداوسیما به شمار می‌رود، تهیه و تولید شده و به طور موازی با جریان تولید، صدا و موسیقی کلیپ‌های آن نیز در دست ساخت است که تاکنون صدا و موسیقی کلیپ «هجرت و استقبال» آماده شده و کلیپ «فتح مکه» نیز در حال ضبط است.

عظیم‌ترین انیمیشن صدا و سیمای ایران +عکس

وی در ادامه خاطرنشان کرد: پس از سپری شدن مراحل اولیه، هم اکنون سرعت تولید پروژه افزایش چشمگیری یافته تا جایی که در حال حاضر به 20 دقیقه در ماه رسیده است و امید می‌رود تا پیش از پایان سال جاری، میانگین خروجی 30 دقیقه در ماه نیز حاصل شود.

دالوند همچنین اشاره کرد: پیش‌بینی می‌شود میزان حجم تولید شده پروژه تا پایان سال 1389 از مرز 300 دقیقه عبور كند که در این صورت تیم تدوین، صداگذاری و خروجی نهایی نیز از ابتدای سال 1390 کار خود را آغاز خواهد کرد و امید است تولید پروژه انیمیشن «آخرین فرستاده»، اواخر سال 1390 برای پخش از شبکه جهانی سحر به اتمام رسد.

عظیم‌ترین انیمیشن صدا و سیمای ایران +عکس

تهیه‌کننده پروژه «آخرین فرستاده» سپس یادآور شد: طرح این مجموعه در ابتدا برای 50 قسمت 10 دقیقه‌ای به تصویب رسید اما احتمال افزایش زمان آن از 500 دقیقه به 750 دقیقه در قالب 50 قسمت 15 دقیقه‌ای یا 75 قسمت 10 دقیقه‌ای بسیار بالا است.

روابط عمومی شبکه جهانی سحر گزارش داد: «آخرین فرستاده»، داستان زندگی پیامبر اسلام(ص) است که از زبان کاراکتر محوری مجموعه یعنی سلمان فارسی صحابی ایرانی رسول اکرم(ص) برای پسربچه‌ای از اهالی شهر مداین، جایی که هم اینک سلمان به عنوان حاکم آن شناخته می‌شود، روایت می‌شود. مبنای محتوایی فیلمنامه «آخرین فرستاده»، کتاب «فروغ ابدیت» (تألیف استاد جعفر سبحانی) بوده که توسط کوروش برزگر به نگارش درآمده و حجت‌الاسلام مظفر سالاری نیز با بهره‌گیری از مشاوره و کارشناسی تاریخی و معارفی حجت‌الاسلام محمد حسین فکور و حجت‌الاسلام مرتضی دانشمند به بازنویسی مجدد آن برای دو بار متوالی پرداخته است.

عظیم‌ترین انیمیشن صدا و سیمای ایران +عکس

طرح تهیه پروژه عظیم و پرهزینه «آخرین فرستاده» قریب به دو سال پیش همزمان با پیش تولید دیگر مجموعه انیمیشن تولید شبکه جهانی سحر با عنوان «کودک و اشغالگر»، به این شبکه بین‌المللی ارائه شد که پیرو آن، ساخت این دو مجموعه انیمیشن توسط شرکت آریا صنعت تخیل آغاز شد و تا پایان نیمه اول سال 1388، مراحل مختلف پیش تولید این مجموعه عظیم انیمیشنی شامل ساخت کاراکترها، بک گراندها، پیش دوبله و… با موفقیت سپری و در طول این مدت زمان، تولید کلیپ «بلال حبشی» مجموعه نیز به تدریج تکمیل شد و به میزان 40 دقیقه از پروژه نیز در فروردین ماه سال جاری، به صورت تصویر پیش نمایش (رندر پیش نمایش) تولید و جهت بررسی های اولیه به شبکه جهانی سحر ارایه شد.

مراسم رسمی کلیدزنی انیمیشن «آخرین فرستاده»، سال گذشته با حضور محمد سرافراز، معاون برون مرزی صداوسیما و علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

عظیم‌ترین انیمیشن صدا و سیمای ایران +عکس

عظیم‌ترین انیمیشن صدا و سیمای ایران +عکس

عظیم‌ترین انیمیشن صدا و سیمای ایران +عکس
 
 

تبلیغات