تبلیغات

تبلیغات

مخالفت تركیه با سامانه دفاع موشكی ناتو كه علیه ایران باشد

مجموعه : مجله خبری
مخالفت تركیه با سامانه دفاع موشكی ناتو كه علیه ایران باشد
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ "عبدالله گل " در مصاحبه با سرویس تركی شبكه "بی‌بی‌سی " گفت در صورتی كه پروژه دفاع موشكی ناتو، ‌ایران را به عنوان یك تهدید جلوه دهد، آنگاه (این پروژه) برای تركیه غیرقابل قبول خواهد بود.
وی در این مصاحبه كه روز دوشنبه منتشر شده، گفت: ناتو یك سازمان دفاعی است و یك سامانه دفاعی برای مقابله با هر كسی كه در جهان موشك بالستیك داشته و عضو ناتو نیست، توسعه یافته است.
رئیس جمهور تركیه تاكید كرد: اشاره به یك كشور،‌ایران، (برای توسعه سامانه دفاع موشكی)‌اشتباه بوده و رخ نخواهد داد. یك كشور خاص مورد هدف قرار نخواهد گرفت، ما قطعا آن را نخواهیم پذیرفت.
قرار است در نشست هفته بعد اعضای ناتو در لیسبون كه "دیمیتری میدویدیف " رئیس جمهور روسیه نیز در آن حضو خواهد داشت، موضوع استقرار سامانه دفاع موشكی مورد بررسی قرار بگیرد.
تركیه كه تنها كشور مسلمان عضو ناتو است، نگران است كه پروژه استقرار سامانه دفاع موشكی در این كشور، بر روابط آنكارا با تهران و مسكو تاثیر بگذارد.
از سوی دیگر تركیه بارها حمایت خود از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را اعلام كرده است و در جریان تصویب قطعنامه چهارم شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران، به همراه برزیل به این قطعنامه رای منفی داد.
 

تبلیغات