تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

بنزین ۱۰۰ تومانی ذخیره شده در کارت سوخت !!

مجموعه : مجله خبری
بنزین ۱۰۰ تومانی ذخیره شده در کارت سوخت !!

وزیر نفت با تاکید بر اینکه پس از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها بنزین ذخیره شده در کارت هوشمند سوخت همه وسایل نقلیه نمی سوزد، گفت: در ادامه اجرای این قانون بنزین ۱۰۰ تومانی ذخیره شده در کارت سوخت همه مصرف کنندگان همچنان با همان نرخ و بدون محدودیت زمانی عرضه خواهد شد…
به گزارش واحد مرکزی خبر ، سید مسعود میرکاظمی تصریح کرد: اقدام های انفورماتیک خوبی در زمینه عرضه سوخت در این شرکت انجام شده است و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی آمادگی کامل برای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها را دارد.

وزیر نفت ایجاد سامانه هوشمند سوخت و زیرساخت های الکترونیکی را یکی از نقاط قوت و مطمئن اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها اعلام و بر ضرورت توسعه این زیرساخت ها تاکید کرد.

میرکاظمی افزود: اجرای طرح سهمیه بندی بنزین و عرضه سوخت با کارت هوشمند از جمله اقدام هایی بود که از سوی شرکت ملی پخش انجام و هم اکنون با توسعه زیرساخت های الکترونیکی طرح پرداخت الکترونیک بهای سوخت در جایگاه های کشور به صورت برخط (آنلاین) و غیر برخط (آف لاین) اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح پرداخت الکترونیک به صورت آنلاین کارت هوشمند سوخت به کارت بانکی عضو شتاب متصل می شود تا در زمان سوخت گیری مبلغ مورد نظر از کارت عضو شتاب کسر شود.

به گفته وزیر نفت و در روش پرداخت الکترونیک به صورت غیربرخط (آف لاین)، بدون اتصال کارت شتاب با کارت سوخت و تنها با کارت هوشمند سوخت گیری انجام می شود، افزود: در این روش پول در کارت هوشمند سوخت صاحب خودرو شارژ و در زمان سوخت گیری از موجودی کیف پول الکترونیکی(کارت هوشمند سوخت) مبلغ مورد نظر کسر می شود.

میرکاظمی کاهش مدت زمان سوخت گیری، کاهش صف در جایگاه ها، افزایش زمان خدمات دهی را از مزایای اجرای طرح پرداخت الکترونیک در جایگاه های سوخت اعلام کرد.

وزیر نفت درباره اجرای طرح عرضه نفت گاز به خودروهای دیزلی براساس مسافت طی شده، گفت: براساس نتایج به دست آمده اجرای این طرح در مرحله پایلوت موفقیت آمیز بود و نتایج خوبی به همراه داشته است.

در طرح عرضه نفت گاز به خودروهای دیزلی براساس مسافت طی شده، با نصب سیستم های الکترونیکی روی خودروهای نفت گاز سوز بستری فراهم می شود تا براساس مسافت طی شده، میانگین مصرف خودرو سوخت به آن تحویل داده شود. با اجرای این طرح با ورود خودرو به جایگاه، سوخت مورد نیاز آن برآورد و از طریق کارت هوشمند سوخت به آن تحویل داده می شود.

ایجاد سامانه هوشمند سوخت برای تحویل نفت گاز، نفت سفید، نفت کوره به خرده فروشی ها، مصرف کنندگان عمده و نیروگاه ها و ایجاد بسترهای لازم برای ایجاد کیف پول الکترونیک روی کارت هوشمند سوخت با هدف ذخیره سازی پول و پرداخت بهای سوخت به صورت آف لاین در این بخش نیز هم اکنون در دستورکار شرکت ملی پخش فراورده های نفتی قرار دارد.

میرکاظمی در ادامه این بازدید با حضور در جلسه ستاد مرکزی اجرای قانون هدفمند کردن یارانه های شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با تقدیر از مسئولان این بخش توصیه های لازم را در زمینه موارد مرتبط با این قانون مطرح کرد.

میرکاظمی همچنین از طرح های پژوهشی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی که با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت، مرکز مطالعات انرژی و دانشگاههای معتبر کشور در حال انجام است بازدید کرد.

وی در این بازدید ضمن استقبال از پژوهش های کاربردی تصریح کرد: هیچ پژوهشی نباید انجام شود که مشکلی از این صنعت را رفع نکند.

علیرضا ضیغمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، فرید عامری، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و جمعی از مدیران این شرکت نیز در این بازدید حضور داشتند.

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات