تبلیغات

تبلیغات

ویروس آنفلوانزا دو هفته بر روی اسكناس زنده می ماند

مجموعه : پزشکی و سلامت

محققان اعلام كردند، ویروس آنفلوانزا می تواند تا ‪ 17 روز روی اسكناس زنده بماند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، “ئیو توماس” زیست شناس و ویروس شناس بیمارستان دانشگاه ژنو سوییس گفت می دانیم این ویروس را كه به پول منتقل می كنیم، می تواند آن قدر قوی باشد كه افراد دیگر را پس از مدت دو هفته مبتلا كند.

وی افزود آنچه كه هنوز نمی دانیم این است كه آیا ویروس قرار گرفته بر روی پول می تواند به پوست شخص منتقل شده و انسان را به بیماری مبتلا كند یا خیر.

توماس با تحقیقی كه در چهارمین كنفرانس گزینه های كنترل آنفلوانزای در تورنتوی كانادا ارائه كرد افزود، بانكداران سوییسی در برنامه ریزی جهت تدابیر لازم در صورت وقوع یك بیماری همه گیر، تصمیم گرفتند به این پرسش پاسخ دهند كه آیا پول می تواند عاملی برای انتقال بیماری باشد؟
توماس و همكارانش با انجام یك سلسله مطالعات دریافتند، انواع رایج گونه های آنفلوانزا از جمله آنفلوانزای ویسكانسین ‪ ،2005 A مسكو ‪ 1991 A و هنگ كنگ ‪ ،2001 B می توانند از دو تا ‪ 72 ساعت بر روی اسكناس زنده بماند.

توماس افزود در یك آزمایش، زمانی كه این ویروس با خلط مخلوط شده و به پول افشانده شد، توانست تا ‪ 17 روز زنده بماند. تصور كنید یك فرد مبتلا به آنفلوانزا یك مشت اسكناس در دست داشته باشد و عطسه و سرفه كند.

وی گفت تمامی آلودگی های سطوح محیطی مانند اسكناس باید بعنوان یك عامل بالقوه برای سرایت بیماری آنفلوانزا تلقی شود

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات