تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

آغاز ثبت‌نام ازدواج دانشجویی

مجموعه : مجله خبری
آغاز ثبت‌نام ازدواج دانشجویی

تکناز :معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاهها از آغاز ثبت نام دوره جدید ازدواج دانشجویی از عید سعید غدیر خبر داد و گفت: دانشجویانی كه تاریخ ازدواجشان از 31 شهریور ماه 88 تا 31 شهریور ماه 89 باشد می‌توانند در جشن ازدواج دانشجویی امسال شركت كنند.

به گزارش مهر، حجت الاسلام سید مجید میر قریشی امروز شنبه در نشست خبری چهاردهمین دوره ازدواج دانشجویی با بیان این مطلب افزود: ثبت نام در چهاردهمین دوره ازدواج دانشجویی تا یك ماه ادامه دارد و پس از ثبت نام زمان برگزاری كارگاهها برای زوج‌های دانشجو مشخص می‌شود.

وی با بیان این‌كه دانشجو بودن یكی از زوجین برای ثبت نام در چهاردهمین دوره ازدواج دانشجویی كافی است، گفت: پیش بینی می‌شود در این دوره ازدواج دانشجویی بالای 60 هزار زوج ثبت نام كنند.

راه اندازی باشگاه مجازی مشاوره به زوج‌های دانشجو

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاهها با یادآوری این‌كه اولین دوره ازدواج دانشجویی در سال 76 با حضور 60 زوج برگزار شده است، تعداد زوج‌های شركت كننده در مراسم ازدواج دانشجویی سال گذشته را 48 هزار و 273 زوج اعلام كرد و گفت: در حال طراحی یك باشگاه مجازی برای ارائه مشاوره غیر حضوری در مسائل خصوصی و زندگی مشترك به زوج‌های دانشجو هستیم.

میزان آمار طلاق در ازدواج‌های دانشجویی

حجت الاسلام میر قریشی درباره میزان آمار طلاق در ازدواج‌های دانشجویی گفت: آمار رسمی نشان می‌دهد كه در سال 85 آمار طلاق در میان زوج‌های دانشجو یك درصد بوده است سال گذشته نیز اداره جشن ازدواج دانشجویی نهاد به طور تصادفی با 2 هزار زوج دانشجوی سال گذشته تماس گرفت كه نتیجه این تماسها این بود كه كمتر از 2 درصد یعنی نزدیك به 5/1 درصد آنها طلاق گرفته بودند.

وی خاطرنشان كرد: آمار طلاق در زوج‌های دانشجو نشان می‌دهد كه چون ازدواج دانشجویی در یك محیط نخبگی با شناخت خوب و آگاهانه و در یك مقطع سنی مناسب صورت می‌گیرد، پایدارتر است البته برای دوام و قوام زندگی زوج‌های دانشجو باید خانواده‌ها توجه بیشتری داشته باشند چون افراد در زمان دانشجویی شغل مناسب ندارند و خانواده‌ها باید به آنها كمك كنند.

تبلیغات