تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

طلافروشان قانون مالیات بر ارزش افزوده را اجرا می‌كنند

مجموعه : مجله خبری
طلافروشان قانون مالیات بر ارزش افزوده را اجرا می‌كنند
ئیس اتحادیه كشوری طلا و جواهر با تأكید برلزوم ارائه فاكتورهای جدید توسط سازمان امور مالیاتی به طلافروشان، گفت: طبق دستور وزارت اقتصاد و دارایی طلافروشان با فاكتورهای موجود باید قانون مالیات بر ارزش افزوده را اجرا كنند.

محمد كشتی‌آرای در گفتگو با باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینكه قانون مالیات بر ارزش افزوده باید اجرا شود، اظهار داشت: فراهم كردن مقدمان اجرایی این قانون جزو وظایف سازمان امور مالیاتی است و ما هم در اطلاعیه‌ها و مصاحبه‌ها اعلام كردیم طلافروشان باید برای اجرا ثبت نام كنند.

وی وجود هر گونه مشكل در صنف طلافروشان برای اجرای قانون را رد كرد و افزود: در صورت وجود مشكل در اجراء وزارت امور اقتصادی و دارایی و هم خود اتحادیه‌ها در سراسر كشور آماده هستند در زمینه اجرای قانون رفع ابهام كنند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: با توجه به جدید بودن قانون ممكن است برخی افراد برای اجرا ابهاماتی داشته باشند كه باید برای رفع آن اقدام شود.

وی با بیان اینكه تاكنون سه دوره كلاس‌های آموزشی در تهران و چندین دوره در شهرستان‌ها برگزار شده است، گفت: امیدواریم با توجه به برگزاری دوره‌های آموزشی به مرور تا سه الی چهار ماه آینده و روشن‌تر شدن زوایای قانون مالیات برارزش افزوده، اجرای آن روند بهتری را داشته باشد.

كشتی‌آرای در پاسخ به این سوال كه آیا تا چند ماه آینده از خریداران طلا مالیات دریافت نخواهد شد، با بیان اینكه طبق قانون هم‌اكنون طلافروشان سه درصد مالیات را از خریدار دریافت می‌كنند، اظهار داشت: فاكتورها باید در سراسر كشور یكسان‌سازی شود و این ابزار مهمی برای دریافت مالیات بر ارزش افزوده است كه این فاكتورها از اوایل سال 90 فاكتورها در اختیار طلافروشان قرار می‌گیرد؛ اما طبق دستور وزارت اقتصاد و دارایی با فاكتورهای موجود باید قانون اعمال شود كه این نتیجه توافق سازمان امور مالیاتی با اتحادیه طلافروشان بوده است.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا در حال حاضر واحدهای صنفی طلافروشان این قانون را اجرا می‌كنند، گفت: هم‌اكنون اطلاعی در این باره ندارم اما همه اعضاء اتحادیه ملزم به اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند و در صورتی كه برخی از طلافروشان مشكلی در اجرای این قانون دارند با شركت در دوره‌های آموزشی این مشكلات برطرف خواهد شد.

رئیس اتحادیه طلافروشان در واكنش به این سوال كه بسیاری از طلافروشان علت عدم اجرای قانون را ابلاغ نشدن اجرای آن توسط اتحادیه عنوان می‌كنند، گفت: در تمام رسانه‌ها اعلام شده و به طلافروشان اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت گرفته و همچنین از طریق رسانه‌ها و خود اتحادیه به همه طلافروشان اطلاعیه داده شده است.

تبلیغات