تبلیغات

تبلیغات

گوگل از شما چه مي‌‌داند؟

مجموعه : دنیای آنلاین
گوگل از شما چه مي‌‌داند؟

خدمات رایگان گوگل می‌‌تواند برای شما سودمند باشد اما گاهی ممكن است علاوه بر این خدمات رایگانی كه به شما ارائه می‌‌دهد، اطلاعات محرمانه شما را در دسترس همه قرار دهد و شغل و موقعیت كاریشما در خطر قرار بگیرد.
    در زیر مواردی كه هركدام از سرویس‌های رایگان گوگل ممكن است ریسك زیادی برای شما ایجاد كند و اطلاعات محرمانه شما را در معرض خطر قرار دهد را مطرح می‌‌كنیم:
    
    Google Search : اتصال دادن تاریخچه جستجوهایی كه انجام دادید به سایر فعالیت‌های search Historyمرورگری (اینترنت اكسپلور یا فایرفاكس و …) كه از آن استفاده می‌‌نمایید با كلیك كردن روی تبلیغات گوگل، اطلاعات با جزئیات بیشتری از فعالیت‌های آنلاین شما را به آن شركت نشان می‌‌دهد.
    
    Gmail : اطلاعات و محتوای ایمیل شما – متن و فایل‌های الصاقی آن – در سرور گوگل می‌ ماند.
    Picasa Web Albums : عكس‌هایی از شما در آلبومتان كه با نام « unlisted» مشخص شده‌اند، به وسیله هركسی كه آدرس اینترنتی آلبوم شما را بداند، قابل دیدن است.
    
     Google Calender : تقویم و برنامه كاری روزانه شما كه در آن ذخیره شده است و اطلاعات آن در سرور گوگل ذخیره می‌‌شود و قابل دریافت می‌باشد.
    
    Google Desktop : اگر شما در قفل كردن عمل جستجو «Search function» غفلت كنید، هر كسی كه به رایانه شما دسترسی داشته باشد، می‌‌تواند به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا كند.
    
    Google talk : گزارش پیغام‌های خصوصی شما درGmail بایگانی می‌‌شود و قابل جستجو و پیدا كردن می‌‌باشند.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات