تبلیغات

تبلیغات

ساعت 37 شهر جهان روی یک ساعت مچی + (عکس)

مجموعه : مدل ساعت
ساعت 37 شهر جهان روی یک ساعت مچی + (عکس)
یک شرکت ساعت سازی در پی 255 سال فعالیت در زمینه ساخت ساعت، شاهکار دیگری ارائه کرده است که می تواند در لحظه زمان 37 شهر مختلف جهان را نمایش دهد.

 

این ساعت مکانیکی خود کوک شونده می تواند زمانشهرهایی را در کنار یکدیگر نمایش دهد که نسبت به زمان جهانی به اندازه نیمیا ربع ساعت اختلاف زمان دارند.

 

ساعت Patrimony Traditonnelle نقطه اوجیدیگر برای شرکت سوئیسی ساعت سازی است که صدها سال به ساخت ساعتهای پیچیدهو گرانقیمت مشغول بوده است.

 

شرکت Vecheron Constantin به عنوان یکی از سازندگان پیشگام ساعتهایخلاقانه و پیچیده در سال 1755 آغاز به کار کرده و برای 255 سال به صورتمداوم به فعالیتهای خود ادامه داده است.

 

پس از کنفرانس بین المللیمدیترانه که در سال 1884 در واشنگتن برگزار شد و جهان را به 24 منطقهزمانی تقسیم بندی کرد، نیاز به هماهنگ بودن با زمان جهانی در حین سفرهایبین المللی آشکار شد.

 

ازاین رو این شرکت اولین ساعت چند زمانه خود را در سال 1932 ارائه کرد. ایناثر زاییده ذهن ساعت ساز مشهور “لوئیس کوتیه” بود که توانست تکنیکی رابرای ساخت صفحات متحرک ساعت ارائه کند.

 

بر روی این صفحه متحرکت 24 منطقهزمانی مشخص شده بودند و به این شکل صفحه به دور شاخص مرکزی ساعت حرکت کردهو بر روی لبه های خارجی ساعت نیز نام شهرهای بزرگ جهان ثبت شده بود.

 

با استفاده از این تکنیک ساخت ساعتهایی با قابلیت نمایش 31 زمان مختلف در 31 شهر مختلف جهان امکان پذیر شد. این شرکت سوئیسی در سال 1937 و 38 موفقبه عرضه 6 دستگاه ساعت رومیزی شد که از صفحه ای متحرک نشاندهنده 67 منطقهمختلف برخوردار بود و می توانست زمان تابستان و زمستان پاریس را نیز نمایشدهد.

 

اولین ساعت مچی این شرکت در سال 1957 و به سفارش یک مقام عالی رتبه مصری ساخته شد و فصلی جدید در روند ساخت ساعت در جهان گشوده شد.

 

اکنونمهندسان و استادان ساعت سازی این شرکت با اشتیاق برای حضور تاثیرگذاردیگری در تاریخ ساعت سازی جهان، صفحه متحرک ساعتی را خلق کرده اند که نهتنها تمامی مناطق زمانی را نمایش می دهد بلکه مناطقی که نسبت به گرینوویچدارای اختلاف زمانی نیز هستند را نیز نشان داده و از این رو تعداد مناطقیکه می توان زمان آنها را بر روی این ساعت جدید مشاهده کرد به 37 رسیده است.

 

صفحه این ساعت از سه لایه منحصر به فرد تشکیل شده است که به همکاری این سهلایه می تواند ساعت 37 منطقه زمانی مختلف جهان را به نمایش بگذارد: یکصفحه یاقوتی دارای سایه روشن ویژه نمایش شب و روز، یک صفحه فلزی با تصویرنقشه جهان به سبک نقشه “لمبرت” و یک حلقه فلزی که اعداد بر روی آن حک شدهاند.

 

گذر ثانیه ها در ساختار این ساعت 28 هزار و 800 ارتعاش بر ساعت را بهدنبال دارد و انرژی آن برای 40 ساعت حفظ خواهد شد. این ساعت، ارقامساعتها، دقیقه ها، ثانیه ها و زمان جهانی را در کنار مناطق زمانی در تمامیجهان به نمایش در می آورد.

 

با وجود ساختار پیچیده، استفاده از این ساعت بسیار ساده است. کاربر آنتنها باید زمان مرجع را انتخاب کرده و آن را بر خلاف مثلث سیاهرنگی که برروی ساعت 6 قرار گرفته قرار دهد. سپس می تواند زمان منطقه مورد نظر را بااستفاده از عقربه ساعت شمار و یا با استفاده از صفحه 24 ساعته مشاهده کند،در حالی که زمان 36 منطقه دیگر نیز به صورت همزمان قابل مشاهده است.

 

شهرهایی که به رنگ سیاه نمایش داده می شوند با گرینوویچ اختلاف زمانیندارند و شهرهای قرمز رنگ از نیم یا ربع ساعت اختلاف زمانی برخوردارند.

 

بر اساس گزارش گیزمگ، مشابه دیگر اعضای مجموعه ساعتهای این شرکت، ساعت Patrimony Traditonnelle در کنار ظرافت و زیبایی گذشته، از طلای صورتی 18عیار ساخته شده، قطر آن 42.5 میلیمتر بوده و تا عمق 30 متری ضد آب خواهدبود. بند این ساعت از چرم تمساح بوده و قلابهای آن نیز از طلای 18 ساختهشده اند.

ساعت 37 شهر جهان روی یک ساعت مچی + (عکس)

ساعت 37 شهر جهان روی یک ساعت مچی + (عکس)

 

تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات