تبلیغات

تبلیغات

فیس ‌بوک و کلاهبرداری های جدید از کاربران

مجموعه : مجله خبری
فیس ‌بوک و کلاهبرداری های جدید از کاربران

جهان نیوز: مدیران سایت فیس بوک برنامه ای محرمانه را در دست اجرا داشته اند که بر اساس آن اطلاعات حساس شخصی کاربران خود شامل آدس دقیق آنها و شماره های تماس هایشان را در اختیار گردانندگان وب سایت های ثالث قرار داده اند.

مسئولان این سایت علیرغم انتقادهای تندی که در مورد بی توجهی به حریم شخصی کاربران از آنها به عمل آمده، باز هم از رویه غلط خود دست برنداشته اند و به طمع کسب پول و درآمد از اطلاعات شخصی کاربران حاضر شده اند داده هایی را که آنان در این سایت وارد کرده اند به حراج بگذارند.

فیس بوک به تازگی مورد انتقاد تند گروه های مدافع حقوق مدنی و شهروندان عادی قرار گرفته و کار بدانجا رسیده که حتی سناتورهای و نمایندگان کنگره هم از این سایت انتقاد کرده اند.

چندی قبل دو نماینده جمهوری خواه و دموکرات کنگره به نام های ادوارد مارکی و جو بارتون با ارسال نامه ای برای مارک زوکربرگ رییس فیس بوک در مورد انتقال اطلاعات شخصی کاربران این شبکه اجتماعی به سایت های ثالث اظهار نگرانی کرده و از وی خواستند در این مورد دقت بیشتری به خرج دهد.

با این حال مشخص شده که درک مدیران فیس بوک از حریم شخصی متفاوت با اکثریت مردم و متخصصان است و آنها به طرق مختلف اعم از استفاده از برنامه ها و نرم افزارهای رایانه ای و حتی به صورت مستقیم در جهت انتقال و سرقت این اطلاعات بادآورده تلاش می کنند. به نظر کارشناسان عدم استفاده از فیس بوک بهترین راه برای درامان ماندن از اقدامات مخرب آن است.

تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات