تبلیغات

تبلیغات

مکافات ازدواج خودسرانه دختر دانشجو درتهران

مجموعه : جامعه و سیاست
مکافات ازدواج خودسرانه دختر دانشجو درتهران


خبرگزاری فارس: معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: دختری كه 4 سال پیش دست به ازدواجی بدون صلاحدید خانواده اش زده بود، سر از زندان در آورد.

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، اول بهمن سال جاری زنی با مراجعه به دادسرای شهرستان محل سكونت خود در یكی از استان‌های شمالی كشور در شكایت خود با موضوع "فقدانی " عنوان داشت: دخترم به نام مهناز (متولد 1363) كه دانشجوی مترجمی زبان در یكی از دانشگاه‌های تهران است به بهانه عزیمت به محل تحصیل خود به تهران آمده و از آن زمان تاكنون هیچ اطلاعی از او نداریم.

با تشكیل پرونده مقدماتی و با توجه به اظهارات مادر فرد گم شده در خصوص مراجعه دخترش به تهران، پرونده با صدور قرار عدم صلاحیت به تهران ارسال و در اختیار شعبه دوم دادیاری دادسرای امور جنایی تهران قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به دادسرای جنایی و به دستور سلیمانی، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در تحقیقات انجام شده مشخص شد مهناز در حدود چهار سال پیش به بهانه مراجعه به محل تحصیل خود به تهران آمده و پس از گذشت مدتی با تماسی كه با اعضای خانواده خود داشته عنوان كرده است كه دیگر به خانه باز نمی‌گردد.

به این ترتیب خانواده برای منصرف كردن دخترشان از این موضوع به دانشگاه محل تحصیل و محل سكونت او در تهران آمده و در مراجعاتشان متوجه می‌شوند كه مهناز پس از ترك تحصیل از دانشگاه، محل سكونت خود را نیز تغییر داده است.

مادر مهناز در خصوص مراجعه دیرهنگام به مراجع قضایی، آن‌هم پس از گذشت 4 سال، به كارآگاهان گفت: در طول این مدت با مهناز تماس تلفنی داشتیم و او پاسخگوی تماس‌های ما بود؛ سعی داشتیم تا بدون آنكه كسی متوجه موضوع شود مهناز را به خانه باز گردانیم كه پس از مدتی دیگر تماس‌های تلفنی نیز قطع شد؛ آن زمان بود كه تصمیم گرفتیم تا موضوع را با پلیس در میان بگذاریم.

مادر مهناز در پاسخ به این سؤال كارآگاهان كه در خصوص گم شدن دخترتان ، آیا از فرد یا افرادی شكایت دارید ؟ به كارآگاهان گفت : به رمضان كه راننده بین شهری و دارای خودروی سمند به شماره پلاك انتظامی مشخص، مظنون هستم.

وی در این خصوص اظهار داشت: پس از گذشت مدتی كه دخترم برای مراجعه به تهران از خودروهای بین شهری استفاده می‌كرد، در زمان حضور در خانه در خصوص یكی از رانندگان بین شهری كه با او آشنا شده بود صحبت می‌كرد؛ حتی در چند نوبت نیز كه به همراه مهناز به تهران می‌آمدم با این راننده ملاقات داشتم اما چون ظاهر مناسبی نداشت از دخترم خواستم تا دیگر با ماشین این شخص در مسیر تهران به منزل تردد نداشته باشد اما او همچنان اصرار داشت كه به این شخص اعتماد دارد.

با توجه به اظهارات مادر مهناز در خصوص راننده بین شهری، شناسایی دقیق این فرد و انجام تحقیقات از وی در دستور كار كارآگاهان قرار گرفت اما در تحقیقات مشخص شد كه رمضان در حدود 5 سال پیش و كمی قبل از ناپدید شدن مهناز شغل خود را رها كرده و از آن زمان نیز دیگر هیچ كدام از رانندگان یا دوستانش او را ندیده‌اند.

با توجه به ناپدید شدن همزمان رمضان و مهناز و احتمال نقش و مشاركت رمضان در ناپدید شدن این دختر دستور توقیف خودروی سمند وی صادر و در اختیار تمام مراكز انتظامی سطح كشور قرار گرفت.

در ادامه تحقیقات و در شرایطی كه هیچ‌گونه نشان مشخصی از محل‌های تردد و یا سكونت مهناز و رمضان وجود نداشت كشف خودروی رها شده سمند متعلق به رمضان، دوم مردادسال جاری و در استان خراسان شمالی، به اداره یازدهم اعلام شد.

كارآگاهان اداره یازدهم در ادامه تحقیقات خود با استعلام از بانك مجرمان سابقه دار اطلاع پیدا كردند كه رمضان (متولد 1337) در 16بهمنسال جاری به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر دستگیر شده و در حال حاضر نیز در زندان قزل‌حصار به سر می‌برد.

بلافاصله با انجام هماهنگی‌های قضایی رمضان به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد تا تحقیقات در خصوص سرنوشت دختر فقدانی از وی آغاز شود.

رمضان پس از انتقال به اداره یازدهم در اظهارات خود به كارآگاهان مدعی شد: 6 سال پیش با مهناز ازدواج كرده‌ام و پس از آمدن به تهران، در حالی كه دیگر به خاطر اعتیاد شدید نمی‌توانستم شغل مشخصی داشته باشم، به خرید و فروش موادمخدر پرداخته و در طول این مدت نیز در یك پارك در حومه تهران چادر زده و به همراه مهناز در آن زندگی می‌كردم.

رمضان در پاسخ به این سؤال كارآگاهان كه چرا مهناز با وجود شرایط نامناسبش از او متاركه نكرده و به نزد خانواده اش بازنگشته است؟ به كارآگاهان گفت: پس از ازدواج و آمدن به تهران مهناز نیز همانند من به مصرف مواد مخدر اعتیاد پیدا كرد و حتی اعتیاد او از من شدیدتر شد و به مصرف شیشه گرایش پیدا كرد تا اینكه او نیز چندی پیش به اتهام حمل و مصرف مواد مخدر از نوع شیشه و تهدید با چاقو دستگیر شد.

در تحقیقات بعمل آمده در خصوص نحوه دستگیری مهناز نیز مشخص شد كه وی برای مصرف موادمخدر به منزل یكی از مصرف كنندگان مواد در سرآسیاب كرج تردد داشته و از آنجایی كه این محل به مكانی برای تردد افراد معتاد تبدیل شده بود، اهالی مجتمع با طرح شكایتی از پلیس درخواست رسیدگی به موضوع را می‌كنند.

با طرح شكایت اهالی مجتمع و انجام هماهنگی‌های قضایی لازم مأموران ضمن ورود به این واحد مسكونی كه به محلی برای مصرف مواد مخدر تبدیل شده بود، مهناز را كه تلاش داشت تا با تهدید چاقو از دست مأموران متواری شود به همراه سایر متهمان دستگیر و ضمن تشكیل پرونده به مرجع قضایی تحویل و از آنجا به زندان رجایی‌شهر منتقل می كنند.

سرهنگ كارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ضمن اظهار تأسف شدید در خصوص سرنوشت مهناز در پایان گفت: با توجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص فرد گم شده، نامبرده در زندان رجایی شهر مورد شناسایی قرار گرفت و مراتب جهت تأیید هویت او به خانواده‌اش اعلام و هویت وی از سوی خانواده اش مورد تأیید قرار گرفته است.

تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات