تبلیغات

تبلیغات

حرکاتی برای بهبودی آسیب‌های زانو + تصویر

مجموعه : پزشکی و سلامت
حرکاتی برای بهبودی آسیب‌های زانو + تصویر

 

 نرمش‌هایی که روی تقویت مفصل زانو تمرکز دارند، می‌توانند آمادگی شما را برای مقابله با آسیب‌های زانو افزایش دهند.

رباط صلیبی خلفی یکی از رباط‌های مهم مفصل زانوست که استخوان ران را به درشت نی متصل می‌کند، این رباط به دنبال ضربات وارده به زانو در اثر تصادف یا زمین‌خوردگی دچار پارگی یا‌ آسیب‌‌دیدگی می‌شود. حرکات زیر علاوه بر تقویت زانو در صورتی که پس از برطرف شدن تورم ناشی از آسیب رباط صلیبی خلفی انجام شوند دوره بهبودی را کوتاه‌تر می‌کنند.

حرکت اول:روی زمین بنشینید طوری که یک پای شما صاف و پای دیگر از زانو خم باشد (اگر یک پای شما دچار آسیب‌دیدگی شده است پای آسیب‌دیده را صاف قرار دهید). حالا با انقباض عضلات ران سعی کنید پشت زانوی پایی که صاف است را به زمین بچسبانید. 10 ثانیه در همین حالت بمانید. این حرکت را 3 نوبت در روز و در هر نوبت
10 بار تکرار کنید.

حرکاتی برای بهبودی آسیب‌های زانو + تصویر

حرکت دوم:یک سر کش ورزشی را دور مچ پا حلقه کنید. (اگر یک پای شما آسیب دیده است کش را دور مچ پای سالم بیندازید)‌ و سر دیگر آن را لای در محکم کنید. طوری در مقابل در بایستید که پای آزاد شما نزدیک‌تر به در و راستای شانه‌های شما بر در عمود باشد. حالا پایی که کش به دور آن حلقه شده است را از در دور کنید. این حرکت را 3 نوبت و در هر نوبت 10 بار تکرار کنید.

حرکت سوم:این حرکت درست همانند حرکت قبل است فقط این بار پشت به در بایستید و پایی که کش به دور آن حلقه شده است را به سمت جلو ببرید.

 منبع : jamejamonline.ir
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات